bugün

zavallı set çalışanıdır tabi arada değişiklik olsun diye simit yiyenlerde vardır.
Göt ve göbeğe teğet çizilecek doğrunun eğiminin azalmasına neden olacaktır.
eğer hali hazırda yok ise mayalı hamur kıvamında göbek yapacaktır bu gidişle.
sabah kalkma zamanı ile işe başlama zamanı arasını çok kısa tutan kişidir. * dahası; 'kahvaltı yapmadan evden çıkmam. ' diyen insana da hayrandır. *
ay sonuna doğru onu da bulamayan insandır.
bu yaşa gelmişsin anne bana kahvaltı hazırla diyemeyince ve kahvaltı hazırlayacak kapasiteye sahip olmayınca daha doğrusu uyku tatlı gelince her gün poğaca yiyen insan oluyorsun. ayrıca büyüksün izzet abi sen de olmasan aç kalacağız.
Sabahları Karısı uyuyan insandır. Ne yapsın kadıncağız gece çocuklar uyutmamıştır.
Kredi yurtlar bünyesinde barınıyordur. Kantinin kizartma(?), bi gıdım peynir zeytininden ve dünden kalma cayindan çıkmıştır kuvvetle muhtemel. Pohacalar asla sade olmaz.
şu an göbeği masaya dayanmış insandır. bir de zayıflıycam diye yürüyüş yapmaya başlayıp da üçüncü gün pert olanları var bunların. yürüyüşte tekmelik takmak şart hafız. *
Tombul tombalak olması yakın olan kişidir her sabah aynı şey yenir mi diye sorarlar adama.
ağzının tadını bilen insandır.

kışın pek gitmese de yazın sabah erkenden aile çay bahçesine "tek başıma" gider. çayımı alır etrafı izleyerek poğaçalarımı tüketirim.
sonunda hızlı metabolizma sahibi değilse kilo alabilecek insandır.
her gün giderek kilosu artacak insandır.

afiyet olsundur.
Sabah kahvalt~ etmeden evden çıkmasına izin vermeyen bir eşi yada annesi olmayan insandır. Böyle biri olsa hayatında her sabah poğaça yerine sağlam bir kahvaltı eder.
özel sektör çalışanı ya da düz memurdur. hareketli işi olmayandır. ya ne yiyecekti adam. kahvaltı yapmaya vakit mi var. ülkedeki senkron bozukluğu yeme içme dengesine bile müdahil.
Got göbek demeyelim de her poğaçada 3 ekmeğe denk şeker bulunan bir gıdayı adedi kadar yemiş Olur.

Her gün açken 12 tokken 6 tane poğaça yiyen askerlik (komandoluk) yapan birini tanıyorum göbeği yok asker o eritir.
Ogrenciyiz ne yapalim.
babaannem aklıma geldi.
Kilo almak uzere yada almis insandir.
gelecekte tip olarak yuvarlak sade poğaçaya benzeyecek insandır.
Hareketli biriyse kilo almayacak kişidir.
arada simit yesin insanıdır.
görebildiğimiz örneklerine bakınca pekte iyiye doğru gitmeyecek olan insandır.

görsel

kilosuna vs gönderme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. bendeki bıraktığı intiba ; sürekli poğaça, börek, ekmek gibi hamur işleri ile beslendiğinden sebze gibi meyve gibi et gibi yararlı şeyleri yemiyor o yüzden bu duruma gelmiş şeklinde..
muhtemelen reflü gastrit veya obezite gibi problemlerle karşılacak üşengeç insanlardır. kahvaltınızı düzgün yapın kardeşim.
Zaman içerisinde vücudun yuvarlak bir poğaça şekline girmesiyle sonuçlanacak davranış biçimidir.