bugün

-her kürt pkklı değildir, her pkklı türk değildir, her türk kürt değildir. her pkk kürt değildir, hebele hübele.
+ne diyosun rıfkı abi, iyi misin?
-aha kürt, gel lan ibine.
(bkz: kafayı kürt türk ve ırklarla bozmuş insan modeli)
her kürt pkk lı degidir ama, her pkk lı ergenekon un tapulu "mal"ıdır. isterse canlı bomba yapıp ölüme yollar, isterse asker öldürtür, isterse güngören de peşpeşe bomba patlatır.
her kürt bir insandır her insanın kötüsü ve iyisi vardır . kötü kürtler dağda askerlerimizi öldürürken iyi kürtler vatanına toprağına sahip çıkıyor . kürt olmayıp şu vatana ihanet eden kanı bozuk insanların verdiği zarar inananın terörle kıyaslanamaz bile . neticesinde herkes aynı kefeye konulmamalıdır .

avrupalıların türkler'e yaptığı gibi yolda bir çarşaflı görseler , gidip ülkelerine türkiye molla rejimiyle yönetiliyor sloganından uzaklaşmak gerek .
(bkz: her pkk lı kürt değildir)
ama her pkk'lı kürttür.
doğru olmayan tespittir.bir kürdün pkklı sayılması için illa dağa çıkmasına gerek yoktur. bir ırk düşünün ki cahilce yaşamayı bir yaşam tarzı seçmiş, sefalet onun ikinci adı olmuş. ve bu ırk bu durumdan kurtulmak için hiçbir şey yapmıyor, pkk ile diyalog çağrısından başka. şu bir gerçektir ki tek sarıldıkları dal pkkdır. çünkü kürtler pkknın siyasi versionu olan dtp mitinglerine katılımlarıyla bilinir. binlerce kürt bu vatan hepimizin diye gösteri yapmazlar, buralar bizim diye gösteri yaparlar. bunları yapan zaten teröristin önde gidenidir, başka kürtler bu düşünceyi savunmayabilir, ama onlar da öne çıkmayarak, pasif durarak, teröre ve bölücülüğe dolaylı yoldan destek olmuş olurlar. kürtlerin pkkya olan desteklerine, dtp mitinglerine karşı çıkan kürtler olmadığı için de (klavye kürtlerinden bahsetmiyorum), tüm kürtler pkklıdır.

bu arada, sen nasıl bir ırksın ki boyundurluk altında yüzyıllarca yaşamayı kabul etmişsin kendi ülkeni kurup refaha çıkamamışsın? sen bizim kardeşimiz olabilir misin hiç ? bir yanda "bağımsızlık benim karakterimdir" diyen mustafa kemal'in çocukları, bir yanda sen. türk ırkı, sadece kendisine saygı duyan ırklara saygı duyacaktır. bir serseri misali yaşayan ırklara da gereken muameleyi göstermiştir, gösterecektir. sen 15 tane çocuk doğur, bu çocukları kendin gibi cahil yetiştir, sal sokaklara istanbulda gasp yapsınlar kapkaççılık yapsınlar, hem de devletim yardım et de. işte sen bir pkklıdan daha zararlısın. çünkü senin çözümün ortadan kaldırılmak ve bu da yasalara aykırı. bunun tek çözümü ailelerin çocuklarını bilinçli yetiştirmeleri, ama bunu da yapmaya niyetleri yok, sanırım hallerinden memnunlar.
(bkz: kürt türk kardeş) *
(bkz: kardeş türk kürt) *
(bkz: türk kürt kardeş) *
(bkz: kürt kardeş türk) *
(bkz: kardeş kürt türk) *
(bkz: türk kardeş kürt) *
evet doğru. pkk'lı değildir, sadece pkk sempatizanıdır.
ülkem insanının kürt kardeşlerinin tamamını terörist ilan etmemek için bulduğu ara yoldur.

belki her kürt pkk'lı değil, ama pkk'lıların çoğu kürt.

kürtleri pkk'dan ayrı ele almak saçmadır. hele hele kürtler aslında iyi de pkk kaka, kürtleri seviyoruz da pkk yı sevmiyoruz tarzı açıklamalar kürtlerin de canını yakmaktadır.

siz bir babaya diyorsunuz ki senin büyük oğlan iyi de küçük olan o. çocuğunun önde gideni ve sonra o babadan sizi tebrik etmesini, sizin kucağınıza oturmanızı bekliyorsunuz.
işte hata burda başlıyor ve bu hata yıllardır devam ediyor.

türk devleti büyük devlettir. bu bölgede türkiye olmadan bir oluşuma gidilemez ve hatta türkiye'nin onayı alınmadan bir kuş dahi uçamaz.
böyle büyük ve önemli bir devletin veya devletlerin kapris yapma hakkı yoktur. resmen olmasa bile gayrı resmi olarak pkk ile temas kurulmalı ve terör örgütünün lağv edilmesi süreci başlatılmalıdır.

zaten dört bir yandan sıkışmış bir örgüt durumunda şu anda pkk, bu şans iyi değerlendirilmelidir.
ha bu yapılmaz da srilanka'daki gibi bir katliama girişilirse belki kısa vadede terör bitirilebilir, ama uzun vadede çok büyük bir nefretin tohumları atılmış olur.
evet pkk lı değildir, sadece terörist başı asılmasın diye oy verecek kadar masumdur.
algıya göre değişen çıkarımdır. sana göre süt, bana göre çikolatadır. polyannacılığı bırakıp, söylemekten korktuğumuz ama varlığını bildiğimiz bir gerçek var ki, kürtlerin hepsi pkk lı değilse bile, çok büyük bir bölümü, sempati beslemektedir. isteyen istediği kadar inkar edebilir ama bu böyledir benim güzel memeleketimde.
pratikte doğru bir önermedir.
ama, bazen sessiz kalmak suça ortak olmak anlamına gelir. ikinci dünya savaşı öncesi ve sırasında nazi partisini desteklemeyen ama ses de çıkartmayan bir çok alman'ın almanya'nın ve dünya'nın acı kaderinde vebali vardır. dökülen kandan ve "ağlayan analardan" onlarda en az naziler kadar sorumludur. yani, her kürt pkk'lı değildir ama, konuşup isyan etmediği, " ben kürt'üm ama pkk beni temsil etmiyor." cümlesini açık açık söylemedikleri için suça ve akan kana onlar da ortakdırlar. eğer bugün konuşup, açıkça tavır koymayacaklarsa, yakın gelecekte olacak çok daha acı olaylarda onlarında vebali olacaktır.
(bkz: 1915 ermeni - türk mukatelesi)
evet hepsi pkklı değildir.

amma velakin

dtp'nin tüm güneydoğuyu ele geçirmesi tesadüf zaten,onlar müthiş parti o yüzden bütün kürtler dtpli.

kürt kardeşlerim sizden ateşli türk milliyetçisi olmanızı beklemiyoruz.sadece hainlere
göz açtırmayın,tepkinizi koyun artık,içinizde barındırmayın şu pçleri.
*
Her kürt pkk lı degılır dogru..pkklı olmayanların çoğu Sempatizandır.Sempatizan olmayanlar ise dejenere olmuştur..Özetle Pkk lı olmayan yada sempatizanlık yapmayan kürtler dejenere olmuslardır ki bu sayı yok denecek kadar azdır...
bir kürt arkadaşını, gözyaşları içinde, haber bülteninde gördüğü şehit düşen türk askerlerinin anneleriyle birlikte ağlarken görmüş biri olarak onayladığım önermedir.
herkesin agzına sakız olmus ve kürt meselesi hakkında en ufak bir fikri görüşü olmayan ancak kulaktan dolma birkac hadise ile konuya vakıf olduğunu zanneden insanların tartışma sırasında ilk söylediği cümledir.ancak mantıksal olarak konuyu ele alırsak ergenekon örgütünü seven bir türk normal olabiliyorsa ppk yı seven bir kürtde olabilir.
siyaset meydanı programında çocukların kürt açılımı konusunu konustukları esnada kürt çocuklardan birtanesinin kürtler ve pkk nın farklı oluşumlar oldugunu anlaymak için kurduğu cümledir. *
siyaset meydanına çıkan kürt çocuğunun çatır çatır çürüttüğü düşünce. biz türkler hala daha pembe bulutlar, kuşlar kelebekler modunda gezeduralım; kürtler kendilerini türkiye cumhuriyetine düşman ilan etmişler ve pkk yı kendi silahlı güçleri olarak benimsemişler bile.

şimdi oturup düşünün, google dan taratın, arayın bakalım; hiç pkk aleyhinde konuşma yapan kürt var mı?

sonra tekrar konuşalım.
çoluk çocuktan öğrendikleri ile siyaset yapmaya, kaos yaratmaya ve saçmalamaya çalışanlar hariç aklı başında olanların bildiği gerçektir.
her kürt pkk lı degildir. dogrudur. hatta pkk ya anne baba soy sop tüfek nerde delikleri varsa sokup çıkartanları da vardır. evet köküm kürt ama ben türküm diyenleri çevremizde çoktur.

edit: hak ediyorsunuz o küfürleri aynı gördügünüz kürt dediginiz adam sokuyorsa size bende onlarla beraber sokuyorum. hakediyorsunuz çünkü. al bunuda eksile.
evet doğrudur. kürtlerin bir kısmı, pkk'nın haklarını korumadıklarını, sadece amaçları için kullanıldıklarını çok iyi biliyorlar. diğer kürtler ise bilmediğinden yani cahilliklerinden pkk'ya inanıyorlar. her kürt pkk'lı diyemeyiz. haksızlık yapmış oluruz ve bu ülkeye zarar veririz.
kesinlikle doğrudur. kürt dediğiniz, bu vatanın evladı. vatana hainlik yapan türk de kürt de aynı derecede haindir. doğuda elazığ, malatya, erzurum gibi türk milliyetçisi şehirlerin insanlarının büyük bir çoğunluğunun kürt olduğunu unutmayalım. bu insanlar etnik olarak kürttür, kürtçe konuşur; ama, türk milliyetçisidir, vatanına milletine canını feda edecek ruhiyettedir. peki nasıl türk milliyetçisi olabiliyor bu kürtler. çünkü türk milliyetçiliği, ırkçılığa veya etnisiteye dayanan bir milliyetçilik değildir, kökeninde 3 kıtaya hükmetmiş osmanlı medeniyetini barındıran bir milliyetçiliktir. bu yüzden, her kürt e pkklı vatan haini gözüyle bakmayalım. bu benim gibi doğulu ama vatanını milletini canından çok seven türk milliyetçilerini derinden üzüyor.
Aşırı derecede doğru olan önermedir.
hepsi olmasa bile yaklaşık %90 ı pekekelidir.
sıkça kullanılır ama bazı kürtlerde her kürt pkk yı destekler demekten çekinmez.