bugün

askerliğin vazgeçilmezlerindendir. sıkıyosa vazgeç.
zor bir hadisedir. keşke köse olsaydım diye hayıflanmama sebep olan durum olarak da nitelendirilebilir. yapmayan bilemez kim sabah iş için akşam eş için tıraş olunur demişse bok yemiş.

rötuş isteğine not: (bkz: tıraş vs traş)
Her sabah uyandığınızda aklınıza gelen ilk şeydir, yataktan küfrederek kalkmanıza neden olur.
edit: yazım yanlışı
eziyettir. haftasonunun gelmesi iple çekilir.
bu kadar kıllı bi bünye için: (bkz: evrim teorisi nin gündelik hayattaki kanıtları)*
(bkz: yaylalar yaylalar)
kılları sertleştirir, deriyi kayış kıvamına getirir hayli zaman sonra.
hangi beyinsizin, zihniyetini ziktiğim salağının uygulamaya soktuğunu merak ettiğim hadise. hayatımda her sabah traş olmak ve takım elbise giymek kadar tiksindiğim bir şey daha yok.
kamu vb gibi yerlerde çalışanlar için kaçınılmaz durum.
eski dönemlerde yani bundan 12-15 sene evvel özel sektörde de çok önem verilen bir uygulamaydı. ama allahtan profesyonel düşünen, düşünebilen insanlar fazlalaştı da bu iş eskisi gibi ciddiye alınmıyor. alan şirketler var halen daha tabi. ama çok şükür kendi adıma 8-10 yıldır istediğim zaman traş oluyorum ve istediğim gibi giyiniyorum.
normali de bu zaten.
zaten özel bir durum olursa herkes işini gücünü bilen aklı başında ve sorumluluk sahibi insanlar olduğu için traşını olur takım elbisesini giyer gider işine.
olay budur.
köseyim diye minoxil'i hem saçına hemde yanaklarına süren ergen kişinin askerde ve sonraki hayatında
her sabah kendi kendine küfretmesini sağlayan istenmeyen kılları kesim işi.
(bkz: minoxil)
(bkz: askerlik)
askerse mecburidir.
Kesmemek için survivora gitmeniz yeterlidir. isteseniz de kestirmezler.
iğrenç bir durumdur. hele ki sakalınız artık her gün kesilmekten taş gibi olmuşsa ve cildiniz artık iflas edecek duruma gelmişse, teknoloji harikası, en ileri aletleri bile kullansanız işe yaramayacaktır. tek başına iş bırakma sebebiir. Şeytan diyor bas istifayı.
cilt kanserine yakalanma sebebidir efendim. açık ve net. modern insan doğasına uygun kapitalist düzen adamı fıtık,deli etmekle kalmıyor; kanser de yapıyor. her gün traş olan kişi cildi zamanla sivilce tarlası olur. o sivilceler patlar,büyür,döner; artık aklınıza ne gelirse. gün gelir hasta eder adamı. ama tabi önemli olan modernlik,prezantabilite. evet.
zor ve tahriş edicidir.

Her gün değil de, haftada 5 gün olmak bile aynı sıkıntıları getirir.
jilet değil de, traş makinesi kullanınız, %80 verim getirir.
32 sene sonra günlük işkence...
(bkz: tıraş)
askerde olanlar için işkenceye dönüşen durum.
en büyük derdim. öğrencilik hayatımda ayda 1- 2 kez gerçekleştirdiğim eylemin her gün gerçekleşmesi iş hayatımda beni en çok zorlayan şey. ne olur lan kirli sakal bıraksak.
Özel sektör bokluğudur.
yapanların nasıl yaptığını çok merak ettiğim eylem. yahu ben haftada 2 defa tıraş olsam da bu yüz tahriş oluyor. çok zor tıraş oluyorum. siz ne yapıyorsunuz da her gün tıraş olabiliyorsunuz? bana tıraş olmayı öğretin!