bugün

dilim,gönlüm varsa içimdeki tüm küfürleri savurabileceğim insandır.

abi, biz böyle değildik, böyle görgüsüz değildik. yediğinin fotoğrafını çekip orada,burada paylaşmazdık. gittiği her yeri, aktarabileceği her insan aktarmaya çalışmazdık. paylaşmazdık diyorum. yani, aşırı şekilde kimseye yaymazdık. ne oldu allah aşkına? kardeşim, güzel kardeşim, canım kardeşim...görgüsüzlük yapma. benim yediğinde,giydiğinde,içtiğinde gözüm yok, allah kat kat versin. yapma demiyorum hobi olarak yine yap ama lütfen bunu insanların gözüne sokmayın. lütfen amk!
Nedense hiç esenyurt, avcılar veya fikirtepede bildirim yapmayan insandır. Varsa yok etiler, kadıköy ve bağdat caddesnde takılmaktadır.
bu insanlar genelde cafe ve restorant vs. yerlere girdiklerinde, yedikleri ile birlikte push yaparlar.

sonradan gurmedirler.
Arkadaşlarınızla bir mekana gidersiniz her şey güzel hoş, oturursunuz herkes organize bir şekilde telefonunu çıkarır swarm mı ne haltsa girer oraya check-in yapar.

Böyle şeyleri de hiç anlamam, hiçbir esprisi yok olayın. Kime ne benim gittiğim yerlerden? Çok abuk bir şey gelir bana şahsen. Eve gidip bile check-in yapıyor bazı arkadaşlarım, "bilmem ne malikânesi" pöf, malikâne bir de.
hala soyları tükenmedi mi bunların..
Kraliyet ailesinden geldiğini sanan ancak onu sadece check'in de yapabilen insan tipi. Görgüsüzlük.
Bu gün karşılaştığım insandır. Görgüsüz desen değil, kendini kanıtlama çabasında desen değil, hatta dışarıdan üniversite ortamının cool gençlerinden olan bir insan neden attığı her adımı birilerine haber verme ihtiyacı duyar ki?

Yapma yer bildirimi dediler, aaa ben buraya boşuna mı geldim dedi. Şu bildirime gelen beğeninin verdiği hazzı muhabbet etmekten almamış olsa gerek.

Çok fantastik bi devir yaşıyoruz. Hava gibi su gibi beğenilme ihtiyacı duyuyor insanlar. Yanlarındaki insanlardansa bilmem neredeki insanın tek dokunuşuyla yaptığı beğeniyi tercih ediyorlar. Sonra şöyle yalnızız böyle yalnızız.. Konuşun kurban olayım ya iki çift laf edin birbirinizle, mecbur olmadığınız bi şeyler yapın arada. bana bu devrin böyle olduğu söylenmedi, bilsem seksenlere doğardım.
en sevdiğim insan tipi. tat alıyor hayattan.

bugün içerisinde sosyal medya hesapları kullanmaya karar veren biri olarak gittiğim her yerden bildirim yapıp fotoğraf atıcam amk yetti asosyallik, gençliğimi özledim.