bugün

aldığı hiç bir eksi oyu haketmediğini düşünen yazardır.. insanların fikirlerini veya espri anlayışlarını beğenmeme olasılığını göz ardı ederler.. aldıkları her eksi oyda şaşırırlar.. ve bu şaşkınlıklarını içinde eksileyene laf sokan veya eksileyenin neyi eksilediğini sorgulayan ibareler içeren bir edit kısmı ekleyerek gösterirler yazılarına..
edit: arkadaşım neyi eksiliyorsun ki.. şu entryde eksilenecek ne var.. fikirlerimi söylüyorum sadece ben.. yoksa bana da mı dadandın seri eksileyen eşcinsel misin sen?.. ama sen kendini tatmin et evet beni eksileyerek aynen bunu yapıyorsun.. bilgi entrysi lan neredeyse bu.. eksilenmez.. *
fikrini ortaya koyan yazardır.

edit: ulan arkadaş niye eksiledin şimdi bunu? burası sözlük lan! herkes fikrini yazıyor. sen bir fikri beğenmiyorsan eksi oy verirsin. bunun kimden geldiğini bilmeyen adam da eksi oy editi yazar işte. hayır entry sana ters gelir bak bunu anlarım. ama editten hoşlanmıyorsan sen de eksi oy verme özel mesajı kullan. entry sahibi de senin beklediğin KONUDA AÇıKLAMASıNı YAZSıN SANA.

AMA SEN NEDEN EKSiLEDiN DiYE EDiT YAPANA KıZARSAN BEN DE SANA KıZARıM. NEREDEN BiLEYiM SENiN NEDEN EKSi OY VERDiĞiNi. MUHATAPLARıNA ADAM BU EDiT iLE ULAŞıYOR.

yok anam sizden olmaz.

siz yazar değilsiniz.

tuh sizin kalıbınıza.

tuh sizin karakterinize.

dağılın lan!
şarki sözüne bile eksi döseyen kişiye zivanadan cikip dümdüz giden ama bunu formata uyduran kişidir.
"iyi bir insan olduğun için hayatın sana adil davranmasini beklemek,
vejetaryen oldugun için boğanın sana saldırmamasını beklemek gibidir."

yani; takmamak gerekir. sonuçta çoğu zaman yazı oylanmaz, yazar oylanır. ee herkesin de vardır bir iki tane gıcık kaptığı/kapıldığı. özellikle türlü türlü fikirden insanların bir arada olduğu bir ortamda normaldir.
entry i yazarken editi de kafasında belirler muhtemelen.
demokrasiyi hazmedememiş. şöhretin bedelerini kaldırıp kaldıramicanı bilmeden yazar olmuş şahsiyetlerdir. (bkz: edit ne eksiliyon orospu çocuğu)
istediğini yapan yazardır. ister editler, ister siler. kime ne?

edit : pisliğine edit *
tahrik etmekten başka bir işe yaramadığını bilmeyen yazardır.
açıklama yapmak zorunda bırakılan yazardır.
editledikten sonra eksiyenlere küfür eden yazardır.
eksi oy aldıktan sonra entryi silen yazarın bir alt modelidir.
eksilerden içten içe rahatsız olur ama başkalarını da rahatsız ettiği için mutlu olur aynı zamanda. editleyerek tahrik eder.
başkalarına kendini beğendirmek için entry giren yazar.
yazdıkları başkalarının görüşlerine göre şekillenen yazar.
neden eksi aldığını anlamayan yazarın, sinirsel davranışlarıdır.