bugün

çünkü alttan alttan akp'yi destekliyorum.
(bkz: hülya avşar ın hdp ye katılması)
çünkü yıllar yılı bu kokuşmuş ve bayatlamis hep aynı zihniyet ve söylemlerle bir yere varılamayacağını anlamış olup diğer düzen partileri içinde halklarin biraradaligini barisci ve demokratik yollarla sağlamaya calisan, toplumun kültürel ve mali yonden ezilen kesimlerine en çok hitap edebilecek parti olduğunu düşünüyorum. ayrica dini ve milliyetçi degerleri kullanmamasi, sol bir ekonomik programla sagi da kucaklamasi sebebiyle de destek veriyorum. her ne kadar kürtçülük ile yaftalansa da bu kadar zamandır hiçe sayılan ve ötekeleştirilen, hep türklük şemsiyesi altında birleşmeye zorlanmış kürt halkına ve toplumun diğer otekilestirilen kesimlerine de sahip çıkan, en demokratik ve eşitlikçi parti olduğu için destekliyorum. varsın birileri hala kendi aralarında dincilikle milliyetçilik oynasın.
edit:düzeltme.
istanbul'daki seçim çalışmalarını dahi kürtçe yapacak kadar toplumdan kopmuş ve kendi ötekisini yaratmış, sözüm ona bütün ülkeyi kapsadığını iddia eden parti. Istanbulun resmi dili kürtçe oldu da bizim mi haberimiz yok.

Ayrıca terör örgütüyle arasına mesafe koyup koymadıklarını da duysak iyi olurdu. Vatansever bir Türk ailesi neden gitsin de oyunu hdp gibi ülkeye düşman bir partiye versin ki...
ilkem yok
duruşum yok
felsefem yok

ilkem, küçüklerimi korumak büyüklerimi saymak
türküm doğruyum
bitti!
faşistim ondan oy veriyorum işte budur!
türküm doğruyum ondan efenim sen sapıksın evet doğru bildin faşist!

apo faşistlerinin partisidir ondan oy veriyorum...
hdp ye oy veriyorum çünkü ?

- hdp 'nin eş partisi olan bdp'nin hiç bir belediyesinde yolsuzluktan , hırsızlıktan içeride olan adam yok. hepsi düşünce suşundan içeride.( akp ve chp'li belediyelerden en büyük farkları bu bir kere)

- şehiri kendim yönetmek istiyorum. kent yönetiminde benim de söyleyeceklerim dinlensin. diğer partilerdeki gibi gebeş meclis üyelerinin ihalelerini izlemek yerine, onurlu meclis üyeleriyle mecliste onlarla beraber karar almak istiyorum.

- türkiyenin en kazık ulaşımını ve suyunu kullanmak istemiyorum.

- engellilerin de yaşadığından haberdar bir belediye ve kent istiyorum.

- kadınların da yönetime ortak olduğu bir şehir istiyorum.

- trans bireylerden tutun, toplum tarafından ötekileştirilen ermeni, rum, kürt vatandaşlarla beraber mücadele etmek istiyorum onları da yanımda istiyorum.

- sırrı süreyya gibi bir zihin tarafından yönetilmek istiyorum, ihaleci, tutucu, gammaz, sistem kölesi belediye başkanı istemiyorum.

- yapılan yatırımları ankara'dan gelecek habere göre yapacak belediye başkanı istemiyorum.

- doğamı, çevremi katleden hiç bir projeyi istemiyorum. şehri betonlaştırarark müteahhitleri zengin etmek istemiyorum.

ve daha nice sebepler sayabilirim...
malım. yıllardır akp şöyle akp böyle diye isyan edip sokaklara çıkıyorum, şimdi barajı geçemeyeceğini bildiğim hdp'ye oyumu vereceğim ve oyları böleceğim bu sayede tekrar akp ülkeye egemen olacak ve ben de tekrar bunu kullanıp sokaklara döküleceğim, mağdur edebiyatı yapacağım.
çünkü iktidar tarafından sikilmekten hoşlanıyorum.
çünkü ne mutlu türk'üm diyenler çok faşist. kürdüz sonuna kadar kürdüz ölene kadar vallahi apoyu özledik diyenler hep halkların kardeşliği, barış falan.
çünkü kafam sik kadar çalışmıyor.
çünkü gizli akpli'yim.
(#23175717)
çünkü duygusalım.

evet efendiler, bunun başka bir izahı yok.

hdp gibi bir partiye oy vermek tamamen bilimsizlikle alakalıdır. iktisatsızlıkla alaklıdır. salt kültürel düşünmekle alakalıdır.

hdp'ye o veriyorum çünkü; sırrı çok karizma adam yhaaa.

hdp'ye o veriyorum çünkü; kürtler ezildi, onların haklarını savunmak lazım.

hdp'ye o veriyorum çünkü; adam gaz bombasına, iş makinesine siper etti kendini yhaa.

hdp'ye o veriyorum çünkü; hülya avşar çok güzel kadıınnnn.

hdp'ye o veriyorum çünkü; ertuğrul kürkçü mahir'in arkadaşı.

hdp'ye o veriyorum çünkü; hakan fidan&öcalan ikilisine çok güveniyorum.

hdp'ye o veriyorum çünkü; kürt feodallerine sempatim var.

hdp'ye o veriyorum çünkü; sırrı sakık ne ahlaklı adamdır.

hdp'ye o veriyorum çünkü; lgbt falan çok farklı yhaaa.

hdp'ye o veriyorum çünkü; çok ekolojist bir insanım ama ekoloji nedir onu bile bilmiyorum.

hdp'ye o veriyorum çünkü; çok jinelojik bir insanım ama jineloji diye bir bilim yokmuş onu bilmiyordum.

hdp'ye o veriyorum çünkü; ordu, darbe, kemalizm falan çok kötü.

hdp'ye o veriyorum çünkü; barış gelecek dertler bitecek

hdp'ye o veriyorum çünkü; türk bayrağı faşizm ama pkk bayrağı çok tatlı

hdp'ye o veriyorum çünkü; türk olmak faşist olmaktır, kürt olmak üst insanlık.

hdp'ye o veriyorum çünkü; ahmet türk'ün marabalarından haberim yok.

hdp'ye o veriyorum çünkü; marks, engels, lenin de bir yere kadar mühim olan "borış"

hdp'ye o veriyorum çünkü; bilgim yok, sempatim var.

hdp'ye o veriyorum çünkü; haberim yok, yorumum var.

hdp'ye o veriyorum çünkü; vicdanım yok, adalet istiyorum.

hdp'ye o veriyorum çünkü; işçilerin devrim yapmasını bekleyemem.

hdp'ye o veriyorum çünkü; şeriatçıyım.

hdp'ye o veriyorum çünkü; piyasacıyım.

hdp'ye o veriyorum çünkü; cem boyner'in eski kankası ertuğrul kürkçü ne büyük devrimcidir.

hdp'ye o veriyorum çünkü; öcalan ne derse köpek gibi biat ederim.

hdp'ye o veriyorum çünkü; türk'e dair her şey kötü, kürde dair her şey iyidir.

hdp'ye o veriyorum çünkü; solculuk sadece ezilenin yanında olmaktan ibarettir.

hdp'ye o veriyorum çünkü; orada nurculara da yer var.

hdp'ye o veriyorum çünkü; akp ile yola devam.

hdp'ye o veriyorum çünkü; asker de bizim evladımız ama hepsi it sürüsü.

hdp'ye o veriyorum çünkü, çünkü, çünkü....

alın işte hdp'ye oy veren farklı insan tiplerinin sebepleri. hepsi burada, alın.
ülkeyi bölenlere çanak tutma hoşuma gidiyor olabilir.
başkan adaylarına bakın hiçbirinin seçim için bi beklentisi olmadan sadece hizmet adına, sosyal hizmet adına, insanca bir yaşam istedikleri için oyum hdpye. köprü , yol , havaalanı yapmak değil belediyecilik anlayislari insana yatırım yapacaklarıni bildigim için oyum hdpye. başkan adaylarının gidip araştırın para babası, ağa torunu yada zengin biri değillerdir. örneğin adana büyükşehir eş başkan adayı güzellik merkezinde çalışan emekçi bir bayındır. hdp ve bdp kadın aday sayısı konusunda tüm partilerin toplam kadın sayısından fazla aday gostermistir. hdp ve bdpye ait hiçbir belediye bugüne kadar yolsuzluk sorusturmasi geçirmemiştir. gidip araştırabilirsiniz merak edenler. türkiyenin birçok noktasında farklı kültüre sahip etnik kökenleri farklı olan kişileri bir araya getirmiş bir partidir ve o yüzden oyum hdpye.
bazı düzen insanları oyları bölünmesinden rahatsızlık duyuyorlar ve hdp yada bdp den dolayı iktidarın ekmeğine yağ sürmekten bahsediliyor. kusura bakmasınlar âmâ çok saçma bir soylem bu. bu dusunceye sahip olanlara sorarım: akpnin parti tabanı var mi varsa da hangi partilerin bir araya gelmesi ile olurmuslar. doğru yol partisi, anavatan partisi , demokrat parti, sonrasında mhp ve bir kısımda sosyal demokrattan meydana gelir. merkez sağ bu bünyenin çoğunda vardır. bu durumda sağ dusunceli arkadaşlara hdp kimin önünü kesiyor. anap, doğru yol, demokrat parti ve mhp kendi seçmenlerini çekerse akpnin tabanından akp bu kadar güçlü olabilir mi ?
turkiyede sosyal demokrat düşünce asla iktidar olmadı. türkiye muhafazakar ve sağ partilerin hâkimiyeti vardır. bu zamana kadar da belli dönemlerde gerçek anlamda istikrar saglandi. artık sosyal ve kültürel farklılik gözetmeksizin herkesi hdpye bekliyoruz.
çünkü bedepe bize yetmiyör.
eşşeğin zikinden dolayı.
Pkk nin yaptiklarina ortak olmak istiyorum ve bu partinin sosyalistlikle alakasi olmadigini anlayamayacak kadar apolitigim.
çünkü türkiye bölünsün istiyorum.
"Humanist olmak bunu gerektirir yaa."
-çünkü vatan haini adi bir terörist, aynı zamanda solcu entel bir dallamayım.
akp'ye çalışmanın türlü yollarından birisidir. genel seçimde kime oy verirsen ver. artık hükümetle istanbul'un bağlantısı kesilmeli. sarıgül çok mu değerli bir insan tartışılır tabiki fakat istanbul'u ellerinden alma ihtimali olan tek aday. o yüzden;
tatava yapma bas geç
batı kürdüyüm.

ne bekliyordunuz ki? bekleyin ve görün.
bir erkek olarak tek kafalıyım.
pkk ile bağlantısı olmadığını kesin kanıtlarla belirtseler benim de düşünebileceğim durum. ülkede ideolojisi sadece iktidarı indermek olan partiler olduktan sonra bu adamların hak aradığı yerde oy vermek düşünülebilir ancak pkk bağlantısı olduğu bir gerçeği de var işte.
hdp'ye oy veriyorum çünkü barışın terörle geleceğine inanıyorum

hdp'ye oy veriyorum çünkü rahat batıyor

hdp'ye oy veriyorum çünkü sadece elektriği,suyu bedava almak yetmiyor.
çünkü oyların bölünmesi hoşuma gidiyor.
ya arkadaşlar anladık komünistsiniz sosyalistsiniz ana muhalefet size uymuyor ama gerçekten kıt beyinlisiniz.
sonra ağlıyorsunuz akp akp diye.
birleşmek gerekirken ayrılıyorsunuz.
keza tkp de aynı bok.
yapayın etmeyin ya. kazanma ihtimali olmayan partilere oy vermekten bi vazgeçin.