bugün

Naif insandır, kendini kullandırtır. Acilen vazgeçilmesi gereken bir özellik.
nasil vazgecilecegini bilen yazarlarin yardim etmesini diledigim kotu ozellik.
hayır yerine hassiktir lan falan diyen naif insandır.
Hayatı boyunca çok çekecek insandır. Hayır demeyi alışkanlık edinsin insanı değil yerinde kullansın insanı olmalıdır.
Psikoterapi görmesi gereken insandır. Çözülemeyecek sorun değil.
"hayır"sız insandır.
Üzülmeyi hak etmese de çoğu zaman üzülecek insandır. insanlara karşı olan yumuşak tavrından dolayı onları kırmak istemez, ama istisnasız her zaman istemediği şeyleri yaparken yada istemediği durumlarda bularak kendini üzer. Her seferinde tekrar ettim ona 'hayır de, hayır' 'kendini üzüyorsun bak. Hak hukuk konusundan bakalım şimdi, bu sana zulüm uyguluyor, ne olursa olsun dene bir kere' diye. Bunu ona dört yıl önce söylemeye başlamıştım, çok üzüldü, sinir krizlerine girip kendini yıprattı ama artık 'hayır' demeyi öğrendi. Bana gelip 'bugün blah blah oldu ve ona hayır dedim' dedi birkaç ay önce, koskoca insan ama gözlerindeki o an görmeye değerdi, çünkü o her üzüldüğünde ben de üzülüyordum ve insanlara teselli vermeyi beceremeyen biri olarak da kendimi çok çaresiz hissediyordum, ama artık kendini üzmemeyi bir nebze de olsa öğrendi. Ne mutlu bana!
kilit sorular ile kıçında ki donu dahi alınabilir.
kaybetmeye ve sömürülmeye mahkumdur ne yazık ki, iyi niyetini sevdiğim.
Eğer aklının kıvramlarını iyi kullanan insan ise kaybettirmeye mahkum eder kaybetmek yerine.
(bkz: yes man)
çok acı çeker çok.
Hayır işlerini sevmeyen insandır.
dünyadaki en huzurlu insandır, tecrübe ile sabit.
otorite boşluğu olan insandır.
devlet bahçeli'den ders alması gereken insandır.
Hayır demeyi bilmemek saflık değil aşırı iyi niyetli oluşundandır.
Ama başına bela getirir.~
Insanlari bir gram da olsa kirmaktan delicesine korkuyordur.
Temelde sevilmemekten veya dışlanmaktan korkan insandır.
Hayır diyemeyen insan;
Ha gayret sende istemediğin durumlara "hayır" diyebilirsin. Karşında ki insanın işine yaradığın kadarsın zaten. Panik yok rahat ol.
iradesi zayıf, düşünceleri olgunlaşmamış, çeşitli konularda korkusu olan (kaybetme, şiddet görmekten çekinme vb.) bu duyduğu korkulardan ötürü hayır diyemeyen veyahut menfaati doğrultusundaki beklentisinden ötürü düşünceleri ona hayır demeye itse dahi evet diyen insan tipidir.
Aşırı derecede iyi niyetli insandır. Insanları üzmekten korkarken bir cok degerinden ödün verir.
"Yes man" filmini izlemiştir.
Hayır demesini öğrenmesi gereken kişiliktir.
duygularına yenik düşen insandır.
başarısız insandır.