bugün

çok büyük bir keyifi kaçırmış insandır.

ayrıca devlet tiyatroları da oldukça ucuzdur.ücretleri 4-6 tl'dir.
eksiktir. Gerçek oyunculugun dizilerle sınırlı oldgunu düşünerek yaşayacaktır. Ücretsiz devlet tiyarosu bile olsa şiddetle bir oyun izlemesi önerilir.
tiyatroya verecek parası olmayan insandır. genelde öğrenci. karnımın guruldusundan şekspirin süslü cümlelerini duyamıyorum pek.
200 lira maça verirken 20 lira tiyatroya veremeyen ''fakir'' insandır.

ne tesadüftür ki bu şahıs günde 10 lira sigara parası bulabilmektedir aynı zamanda.
sinemanın bile o kadar yaygın olduğu( hiç değilse benim öyle düşündüğüm,gözlemlediğim) ülkemizde sinemaya gitmeyenlerin çoğunluğunu düşünüyorum,tiyatroya sıra gelmiyor.
eksik insandır evet ama, bi boka benzemeyen, hiçbir zaman halka inemeyen türk tiyatrosunun kocaman boşluğu yanında o eksikliğin lafı bile olmaz... ne var ki tiyatroda nesine gidicen a.q.
büyük eksikliktir. mümkünse her ay bir oyuna gitmesi gerekendir. ayrıca çok güzel oyunlar sergilenmektedir. türk tiyatrosundan bir halt olmaz, gidilmez gibi manzeretler gereksizdir. güzel oyun bulamıyorsanız, sorun öğrenin. önerelim. *
Devlet ve şehir tiyatrolarında en yüksek tam bilet fiyatının 10 tl olmasına rağmen gitmemiş olmak için fiyat bahanesi varsa asla kabul edilmeyecek olan kişidir. Gayet güzel oyunlar, çok değerli oyuncular tarafından sahnelenmekte, her semte yakın bir sahne bulunmaktadır.
tiyatroya gitmek yoktur; insanları tiyatroya çekmek vardır.

bir sovyet rejiminde tiyatronun ne demek olduğunu, insanların hayatlarıyla, hayat problemleriyle ne kadar içiçe olduğunu düşünün. batı ülkelerinde bir zamanlar olan tiyatro coşkusunu düşünün. böyle bir şey mi var da millet gitmiyor?

nesine gidiym a.q. çıkıp orada iki adam madrabazlık yapıyor. doğru dürüst oyun bile yazılmıyor. bir devlet kültür politikası olarak tiyatro yok; oyun kalitesi ve halkın ilgisini çekecek konular bakımından tiyatro yok; iyi oynayabilen tiplerden başka hiçbir şey yok. kuru kuruya tiyatro mu olur?

(çok eksi almışım sözlük. hiç bişeye boşuna içlenmem ben.)
(bkz: unacceptable)
(bkz: tanımlanamayan cisim)
hayatında hiç sinemaya gitmemiş insan kadar şaşırtıcı olamaz.tabi bir de şartlar böyle aktivitelere el veriyormu onuda hesaba katmak lazım.
(bkz: biz gitmiyoruz a q tiyatro bize gelsin)

pek bi gitmişliği olup da her gidişinden pişman olan, keşke kadıköy'e geçeydim de tribünde iki küfür edeydim diye hayıflanan yazar tanımı..
devlet tiyatrolarında 5 tl ye satılan bileti bile alacak parası yoksa hiç yaşamasına gitsin kendini. bir yerlerden aşağı atsin dediğim insandır. 10 tl sigaraya verilirken para var 5 tl tiyatroya yok.
fethullah gülen'dir şüphesiz. neden? ne demişti devlet tiyatrolarının kapatılması gündeme gelmeden önce; "dinimizde gülmek ve güldürmenin yeri yoktur!" bunu söyleyen kişi, her çıktığı cami minberinde anıra anıra ağlayan biri olduğu için hiç şaşıramıyorum. hakikaten de müslümanların hallerine ağlamaları gerekiyor ya; o da ayrı mesele... yani islami terör örgütünün yöneticiliğini yapan feto'ya göre, tiyatrolar insanları güldürme amacıyla kurulmuş gavur icatlarıymış. hayatında drama tiyatro örneği seyretmemiş bir şakirt için, fazla haddini aşmış bir açıklama... hayır; kapısından girip, havasını solusa anlayacak öyle bir yer olmadığını ama...
Maalesef ulkemizde degisik etkenlerden dolayi hatri sayilir cogunlukta olan insanlardir.
Ornegin anadolunun ucra kosesinde bir kasabada yasayan ilkokula bile gonderilmemis kisilerdir. daha 14 unde cocukken evlendirilmis cocuklarimizdir...
siz kimsiniz diyen insandır.
ciddi anlamda çok şey kaybeden insandır.
gidipte uyumuş insandan daha az terbiyesizdir.
gidecek tiyatro bulamamış olabilir. maalesef spor kulübü ve stadyumu olup tiyatrosu olmayan yerler var.
insan 5 yaşındaysa normaldir. aslında 20 yaşındaysa da normaldir, sadece ilgisizdir tiyatroya karşı, ilkokuldaki veya lisedeki sınıfıyla da gitmemiştir hiç.
tez vakitte tiyatroya gitmesi gereken insandır.
eğer ankara'da yaşıyorsa ayıp etmiş demektir.
Bugun devlet tiyatrolarinin ozellestirilmesi fikrine olumune destek cikan insandir.
Bu başlığın altında an itibariyle 24 entry varken, hayatında hiç maça gitmemiş insan gibi bir başlık olsaydı muhtemelen sayfalarca entry olacaktı. Hayata dair iç burkan bir detay daha..