bugün

sorgulanmalıdır; ama önyargısız.
anlamsızlıktır çünkü benim için anlamlı olan bir başkası için kesinlikle anlamsızdır.
sen gibi olan insanlarla olmandır.
Bir anda tutuldum aşık oldum ben. Hayatın anlamı siyah beyazdı.
Ölümle yaşamı ayıran çizgi. Siyahla beyazı ayırmaz ki .

EVET BENim için hayatın anlamı hatta ta kendisidir siyah beyaz.
yaşa- öl- cehenneme git.
Göte tıkılan pamuktur.
herkesin değer verdiği şeylere göre değişir. kimine göre para, kimine göre aşk vb. çoğaltılabilir.
yaşama ümididir. bittiği an nereye gideceğinin bir önemi olmaz. sadece uzaklaşmak istersin.
herkesin bir kaderi mi vardır, yoksa her şey rüzgarla savrulan yapraklar gibi midir bilinmez. belki de ikisi de aynı anda oluyordur. bir düşünsene, rüzgarda savrulan kaderleri.
baharat kokan bir sevgiliye sarılıp uyumak.
sevdiceğim.
paran olsun yeter.
birden fazla şey biz insanlar için hayatın anlamını ifade edebilir ama aslolan nedir bu pek bilinmez hatta belki de değişkendir hayatın anlamı çünkü tek bir şey olsaydı eğer hayatın anlamı kalmazdı...
bira işte.
onu sevmektir.
yapılan en büyük şakaya gülememektir. (bkz: ölüm).
görsel
hayatın anlamı sona ermektir.
Bazılarının bursaspor düşmanlığıdır.
bunu biraz düşündükten sonra tekrar normal hayata iş güç , koşuşturmaya dönülür. belki de anlamı budur.
nefes almak.
Kırk günlük bebeğinin bağırsaklarındaki gazın çıkması, sütünü emdikten sonraki geğirtisi, altını değiştirirken yüzünün aldığı anlamsız zevk ifadesi ve göz göze geldiğinizde size ufak da olsa bir gülümsemesi hayatın anlamına dair en güzel ipuçlarıdır kanımca.
sevdiğiniz şeylere anlam yükleme çalışmasıdır, hayatın anlamı. burdan ben baktığımda boş gelir senin için hayatın anlamı.
gördüğüm en aptalca kelime grubudur. hayatın anlamı diye bir şey yoktur. kalıcı olmayan herşey anlamsızdır. ölüm hayatı anlamsızlaştırır. yapmayalım teenage'ler bu sefilce aforizma kasmak yerine gidip jean genet okuyun en azından hırsızlık öğrenin.
bazen sadece " o " diyerek cevap vereceğimiz sorudur.