bugün

özel aracında istanbul trafiğindeysen ve yanında iett otobüsü durmuşsa anlıyosun hayat ne kadar acımasız diye.
sıkışıklıktan cama yapışmış insanlar hasetle bakıyolar ya size isterseniz ağzınıza etsinler bişey demezseniz valla.
sevdiceğin tarafından azarlandığın an.
yanınızdan bmw ile biri geçtiğinde..
en beklemediğiniz anda vurulan tekme, gırtlağa dayanan parasızlık, aldatılmak, dışlanmak...
büyüdüğünüz, büyüdüğünüzü hissettiğiniz andır.

En sevdiğinizi kaybettiğiniz an, Yalnız olduğunuzu hissettiğiniz an, Sizi karşılıksız seven hiç kimsenin olmadığını veya kalmadığını farkettiğiniz an hayatın ne kadar acı olduğunu anladığınız andır.

En basit haliyle;
Hayatın ruhunuza derin travmalar yaşattığı anlardır.
dünden önce, dün, bugün.. Şuanda böyle. Belki yarın barışıriz hayat.
acı bir olay yaşamanız, insanların yapmacık duygu gösterileridir.
çok çalışmanın karşılığının başarıyla ya da parayla paralel gitmediği zamanlar.
terkedilmek. *
yemekhanenin açılmasına 20 dakika varken duvarlarda halisünasyon yansıması görmektir. insan dediğin ettir !
gençliğini boşa harcadığını gördüğün an.
çok sevilen kişinin aniden habersiz çekip gitmesi o anlardan biri işte.
işsiz kalındığı andır. Allah kimseye göstermesin.
Çok aşık olduğun bir kıza çıkma teklif edersin. Kız kabul eder. Tam öpücekken uyanırsin.
yalnız içmeye başlanılan an.
zall'a haksızlık yapan adi insanları gördüğüm zaman.
Misafir çocuğunun gözün gibi baktığın oyuncağını kırdığı an.

O gün resmen büyüdüm sözlük. Misafir çocuklarına senelerce azap çektirdım, ama hâlâ geçmedi, geçmeyecek.
"bunu haketmedim" denilen an.
bunun için illa bir şey olması gerekmez, kendinizi ruhsal olarak kaybetmiş olarak görmek yeter.
ebenin kıçına şaplak attığı an.
kredi doldurmak için seçmeli ders seçileceginde "kanka hangi dersi seçelim yea" diyebilecek kadar yakın olduğun bi sınıf arkadaşının olmadığını anladığın anlardır.
haksızlığa uğradığınızı hissettiğiniz, size karşı adil davranılmadığını düşündüğünüz ve haketmediğiniz halde yanlış anlaşıldığınız anlardır.
çok sevdiğin ve değer verdiğin birinden yediğin kazık ya da senin ona verdiğin değerin sana doğru dürüst gösterilmeyip başkasına dibine kadar hissettirilmesi.
arkadaşlarla yapılan eylem hayalleri kurarken yalnız olduğunun aklına geldiği an.
bi fener bahçeli için şampiyon olmadan olmuş gibi yapılan an.