bugün

Sana ihanet eden hayatın kahpe pencedinse debekenirken. Sana vaaat ettiklerimi Bir. Düşün...
Babaaanem bir Ramazan da geniş çaplı bir iftar vermişti evinde. Gelenlerin hiçbirini tanımıyorum çocuğum bir de o zamanlar. Etli bir fırın yemeği vardı ama adı ne bilmiyorum. Gelenlerden bir kadının da küçük biraz hareketli bir çocuğu vardı. Tabağına yemekten konulduğunda “aa anne et varmış.” Dedi olanca masumluğuyla. O an anlamamıştım. Ama büyüyüp hatırladıkça gözlerim dolar. Hayat gerçekten acımasız ve hiç adil değil.
Ben ölsem unutamam kağıt toplayan iki kız kardeşin sokak ortasında durup,çıplak ayaklı kardeşine çıkarıp çoraplarını verişini.al biraz da sen giy deyişini.
Birinin daha ne kadar karaktersiz olduğunu gördüğün bir andır.
kızı çok sever ona açılırsın sana cevabı şu olur. seni arkadaş olarak görüyorum. ertesi gün yakışıklı bir piç gelir. kıza çıkma teklifi eder. kız çocuğun kendini sevmeyeceğini bilmesine kendisine acı çektireceğini bilmesine rağmen teklifini büyük bir mutlulukla kabul eder. o an dünyanın hiç adaletli bir yer olmadığı ve hep doğuştan şanlı olan insanların ve kötülerin kazandığını anlarsın.
Seviyorum deyip de hiç arkasına bakmadan gidip size kendinizi ifade etme fırsatı yaratmayan kişi oldu mu cidden anlıyorsunuz.Bir aydır kalp ağrısı,şimdi eklenen mide ağrısı ona şaka gibi geliyor.Çünkü size inanmayan taş kalbi var.
bir kaç gün önce bir arkadaşımın giyim fabriksında işe başladım. istanbul' un yeni gelişmekte ve çok göç alan bir semtinde. iş başvurusuna sürekli birileri geliyor. size sadece birisini anlatayım.
bugün bir hanım kızımız geldi. henüz 19 yaşın da ve 2 aylık bebeği varmış eşi iş bulamadığı için çalışması gerekiyormuş, gecekonduya 450 tl kira veriyorlarmış ve eğer işe alırsak çay ve yemek paydoslarında eve gidip bebeğine süt vermesi gerekiyormuş. hikayesi daha uzun ama hepsini anlatmaya gerek yok. bu kadarı bile onu işe almam için yetti.
öğrenciysen hayat acımasız. allahtan letgodaki dayılarımız sayesinde eşyalar topladık evi adam etmeye çalışıyoruz.
Çocukların, yetişkinlerin dahi kaldıramayacağı acılara/hastalıklara sahip olduğuna denk geldiğim an.
ama hala mutlu gorunuyor. demek ki neymis...
Sınıfta kaldığınız andır. Babanıza söyleyemezsiniz ama ima edersiniz. Babanızda eninde sonunda öğrenir sizi öper. net.
görsel

gidenin geri dönmeyeceğini öğrenmeden hiçbir çocuk sevdiklerinden ayrı kalmasın.
Ölümü unutturması.
kandırılımışlık hissine kapıldığım anlar.
yetemediğin zamanlarda zordur, o zamanlar anlaşılır zaten,
çabalarsın, her şeyini veririsin ama olmaz,
olsundur, nasıl olsa bir gün öleceğizdir,
biz en iyisi yaşayalım yavaş yavaş..
sabah telefonun çalıyor ve karşıdaki ses "abi annemi kaybettik hemen gel" diyor. oysaki daha bir gün önce konuşmuştun "iyiyim oğlum sadece dizlerim ağrıyor biraz" demişti. çoook uzun zaman sonra bir avmde çocuğun annesi ile tartışması dikkatini celb ediyor. istediği şeyi aldıramayan çocuk annesi ile kavga ediyor ve sen kavga edecek bir annenin olmadığını düşünüp bir iç çekiyor ve yoluna devam ediyorsun.
Annen kollarında ölüyor ve sen hiç bir şey yapamıyorsun.
günaydın sözlük iyi haftalar. yeni uyandım.

hayat acımasız. nasipten öteye iş yok elbet ama insan bazen üzülüyor. okulda bir arkadaşım vardı. iyi kızdı kendisi. takılmayı eğlenmeyi gezmeyi tozmayı severdi. 5 sene baba parası yedi felaket yedi hemde. çok zengindi babası. elimden geldiğince kendimi geliştirmeye çalıştım okul boyunca özellikle son iki sene. bu arkadaşımız ise sadece bitirmeye uğraştı son sene. tezini yetiştirmek için aynı gün kaç defa yokuş indi çıktı. mezun olduk felan. mezun olduktan sonra yurt dışına gitti. dil okuluna gitmiştir belki. 6 ile 8 ay arasında gezdi bütün avrupayı. süper tatiller yaptı. yeni döndü türkiye ye. sosyal medyadan takip ediyorum. ben bu süreçte iş aradım ilk bir kaç ay. sonra askere gittim geldim. hala iş arıyorum aylardır didiniyorum iyi bir şeyler için. az önce durum paylaşımı görüyorum kendisinden. ülkeye gelir gelmez ayağının tozuyla ilk iş gününden fotoğraf atıyor. hatrı sayılır bir marka hatrı sayılır bir pozisyon. babası sağolsun. bende içerliyorum. kimileri diyecek şimdi sana mı dert oldu, çekemiyorsun diye. hayır umarım başarılı olur. bazı insanların şartları güçleri senin gayretinin önüne geçiyor. her zaman böyle oldu böyle de olacak. hayat bu yüzden acımasız. ama nasip diyoruz. iş aramaya devam ediyoruz...
Elinin altında otun varken tütün ve tütün kağıdının kalmaması.
Hemen yan tarafımda el ele göz göze aşıklar ve eti cin yiyen ben, bu kadar acımasızlık fazla.
güvendiğiniz kişilerin size ihanet ettiği andır. dost kazığı da denebilir.
arkadaşınla arap petrol kralının altın tuvalete s.çtığını konuşurken lokantanın önündeki çöpte bulduğu yarım dürümü yiyen kadını görünce hissedilen histir.
Sınıfta notlar açıklanırken sen kötü geçen sınavından herşeye rahmet belki öğretmen iyi okumuştur diye güzel bi not beklersin ve öğretmenin çat diye notunu açıklar, sen o kötü notu duyarsın yaa, herkes birden sana bakıyormuş gibi gelir işte o yerin dibine girmek istediğin andır.
Düşünce kimsenin yardıma koşmaması ve sonrasında korktuğun ne varsa sırasıyla bir bir başa gelmesi.
doğru sandığınız her şeyin aslında yanlış olduğunu anladığınız andır.