bugün

sevdiğinizin size mahcup bir şekilde bir saniyeliğine bakıp sonra gözlerini utangaç şekilde yere çevirmesidir.
bugün kahvaltımı hazırlarken pencereden dışarı baktığımda baba oğlun birlikte yürüdüğünü gördüm.
yalnız çocuk daha 3-4 yaşlarında falandı.
çocuk hızlı yürüyemediği için geride kalınca paytak adımlarla babasına doğru koşup babaaa diyerek bacağına sarıldı babası da kucağına alıp öylece devam ettiler.
kalabalık bi yerde durup insanları izlemeye baslarsanız oldukça fazla yakalayabilirsiniz. ünlü bi ressamın tablosunu seyrediyomuşssun hissine kapılabiliyosun. (yani bana öyle oluyo)
Ben sabahın sekizinde üç yaşındaki bucurumu servise yetiştirmek için uğraşırken, onun yüzü gökyüzüne dönük, gözlerini kırpıştırıp gülümseyerek "annecim, dünyada ne kadar güzel kuşlar var böyle baksana?" Demesi. Biz büyüyoruz ve kirleniyor dünya.
Otobuste minibuste renkli gozlu sarisin kucuk bir bebegin size bakip gulumsemesidir.
saatte onbeş bin henüz kirlenmemiş insan doğuyor olması.
istanbula giden bir uçaktan az önce indim. Havadayken Sayın yolcularımız şu anda istanbul boğazının üstündeyiz. Boğaz turumuz ücretsiz ve şirkettendir diye bir anons yaptı pilot.

Bazen seviyorum bu ülkeyi. *
görsel

8 ve 5 yaşında 2 yeğenim var. Bugün bunlar benden balon istedi. büyük olana şu ince uzun şekilden şekile giren balonlardan, diğerine de tavşan şeklinde balon aldım. ama eve gelince küçük büyüğün balonunu istedi diğeri de vermedi başladı bi kavga. dedim bak düzgünce oynayın. yok abi kavga gittikçe büyüyor. aldım attım balonları. Bu sefer ikisi de ağlamaya başladı. kardeşçe oynamayı öğrenene kadar size hiçbir şey yok ayrıca da ikinizle de konuşmuyorum dedim. neyse bugün yaşadığım şehre dönüyorum. büyük olan bu notu yazıp çantama koymuş.

ben de yastıklarının altına birer balon koyduydum.
Pandalar.
Tinercinin gündüz gözü bir tuborgtan çekmesi bir efesten.
hayattan bunalip intihar edecekken ansizin akliniza gelen hayalleriniz yasama tekrar tutunmanizi saglar. iste bunlar adami intiharin esiginden geri cevirir.
görsel

Budur.
bugün en yakın arkadaşlarımdan biriyle bir kafede oturuyorduk. ders çıkışı ikimiz de sıkılmışız. finaller de yakın ve çoğu dersi ya astık ya da derste uyuduk. bu yüzden kara kara düşünüyorduk. bi anda kafamı yan tarafa çevirdim. üç kişilik bir aile; genç bir çift ve küçük kızları kahvaltı ediyordu.

bir anda onları izlemeye başladım. gerçekten hayalimdeki tablolardan birini canlı izliyor gibiydim. sonra minik kız bana döndü. sapsarı saçları gözünün önüne düşmüş. beni gördüğü gibi gülümsedi sonra da el salladı. ben de ona kocaman bir gülücükle cevap verdim.
bir saniye için bile olsa sanki tüm dertlerim sıfırlanmıştı. mutluydum. ailesi de el salladığıı görünce bana döndü ve onlar da gülerek, başlarıyla selam verdiler.

çocukları sevin, onlar dünyadaki en güzel şeyler.
işteyim, minik böyle dört bilemedin beş başlarında mavi gözlüklü tatlı bi kız var. elinde de şu uçan kazık balonlardan. gittim yanına balonunun adı ne diye sordum nil oya dedi. kendi adı sanıp peki senin adın ne? diye sordum, zeynep dedi. ulan hadi ben manyağım balonunun ismini sordum da dört yaşında kız balonuna nil oya ismini koyacak kadar nasıl manyak olabiliyor? ne yaşadın kızım sen?! nil oya diye bir tanığım hiç olmadı benim bu zamana kadar. bu dünyada herkes biraz manyak ama bu kadar küçüklükten başladığını hiç tahmin etmezdim. gülümsedim sözlük. umarım siz de tebessüm etmişsinizdir.
beşiktaş şampiyonluğu. akşamdan beri gülümseme var yüzümde.
beşiktaş şampiyonluğu. akşamdan beri gülümseme var yüzümde.
uzun süre giyilmeyen montta para veya sigara bulmak.
Şimdi bi blog sahibi var. Blog da http://www.fikiratolyesi.com
"Faili meçhul kıyak" adında bi oyun uydurmuş bu arkadaş. Misal bi kafeye mi gittin. Orda bi çay içtin. Hesabi öderken diyosun ki benden sonra ilk çay içenin çayı benden. Gerçekten de
Senden Sonra ilk çay içenden hesap almıyorlar. Ve senin bıraktığın bu kartı veriyorlar. Tanışmak veya tavlamak için değil. Kimse kimseyi görmüyor çünkü. Askida ekmek veya askida kahve gibi ama bu onlarin daha eğlenceli olanı. Ben böyle bi şey yapacak kadar ıyiliksever biri miyim emin değilim. Ama yapan insanlar var. Amaçları da sadece mutlu etmek ve mutlu olmak. Bırakılan kart da işte bu.
görsel
görsel
ölüm. eninde sonunda herşeyin ve herkesin ölecek olmasıdır.
görsel

Çok seviniyorum ya böyle görünce. Gözlerimi dolduran detaylardır.
Özgür iradenin yanılsama olması. Hep güldürür beni.
Sabah kalkarsınız pencereyi açıp kuşların sesi eşliğinde başlarsınız osbire.

Hayat güzel.
Bugün müşteri durdu yüzüme baktı ve dedi ki " yüzünden o güzel gülümsemeni hiç düşürme emi" ve bu gülümsetti mutlu etti.
kötü anıları unutup, yok gibi davranıp, üstünü örtüp kendimi iyi olanlara odaklayamıyorum malesef.