bugün

https://www.odatv4.com/gu...-universite-donemi-260070
Dolar 7 lira 8 lira olacak yaa!

Demişti.

Akparti yapar.
(bkz: uzman çavuş musa orhan ın tahliye edilmesi)
(bkz: musa orhan)
iyi ki varsın akabe

çıkardığın af sayesinde

çıkanlara yarım kalan hesabı görme şansını bahşettin

herkes konuşur akabe çalar pardon yabar.

https://www.sabah.com.tr/...n-posetle-iskence-etmisti
-işe gitmemek
-Karantinaya alınmak
-Delice evde yatmak
-Sabah erken kalkmak zorunda olmamak.

Ama keyfi değil de zorunluluk olarak yapılınca keyif vermiyormuş.

AKP Döneminde gerçeklesmistir.
https://m.mynet.com/patat...c-lira-oldu-finans-174269

Ortalama 1 patates 1 tl oldu.
Her taraf suriyeli ile doldu bu hayalimizde gerçek oldu .
Akıllara ali Ağaoğlu gelir.
hani 1 dolar 1 lira olacaktı,
tam tersi 3 ü geçti?
Türkiyede güvenli yaşam.
--spoiler--
Cumartesi sabahı saat 07.30 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti. Bahçelievler’de oturan iş güvenlik uzmanı Eda Ö., görev yaptığı şirkete gitmek için metrobüsü kullanmak istedi. Bahçelievler’den metrobüs durağına giden genç kızı, kimliği belirsiz bir kişi durdurdu. Önce genç kıza tacizde bulunan saldırgan, Eda Ö.’nün tepkisi ile karşılaşınca bıçak zoruyla genç kızın cep telefonunu istedi. Genç kız ise cep telefonunu vermemek için saldırgana direndi.

Bunun üzerine saldırgan elindeki bıçağı rastgele Eda Ö.’ye saplayıp telefonu alarak kaçtı. Genç kız önce bıçaklandığını anlamasa da bir süre sonra halsiz düşüp vücudundan akan kanları fark etti. Bir kenera yığılan genç kız Vatandaşların yardımıyla taksiye bindirilip Bakırköy Dr. Sadi Konuk eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine kaldırıldı. Burada bacağının ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı anlaşılınca da tedaviye alındı. Kanaması durdurulup bıçaklanan yerlerine dikiş atılan Eda Ö. ardından bir odaya alınarak tedavi altına alındı. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, olaya tepki gösteren vatandaşlar ise yetkililerin metro ve metrobüs duraklarında insanların önünü kesip para isteyen vermeyince de gasp eden kişiler ile ilgili önlem alması gerektiğini belirterek, “Neredeyse 24 saat çalışan metrobüs duraklarından insanlar özellikle de kadınlar kendilerinden para isteyen kişiler tarafından rahatsız ediliyor. Emniyet bu tehlikeye karşı önlem almalıdır” dedi.
--spoiler--

http://www.haberturk.com/...s-duraginda-taciz-ve-gasp
sadece bir reklem tümcesi. AK Partinin guya hayal olarak görülen işleri yaptığını kanıtlamak için kullanılır. Ama çok da yalnış değil. Çünkü Kürdistan kürtlerin için eskiden hayaldi, artık gerçek oluyor. Kimin sayesinde... Bıyıklı ve aslen gürcü olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın sayesinde. Helal olsun, hain bıyıklı buna derim.
Akp'ye sempati duymama rağmen sloganlarını ve şarkılarını başarılı buluyorum.
otuz küsür yıllık ömrümde parasızlıktan aç kaldığım günler oldu. evet hayali bile yoktu ama oldu.
Bebek Katiliydi, Sayın oldu. Hayaldi gerçek oldu.
yılmaz özdil'in beraber yürüdük biz bu yıllarda kitabında da anlatıldığı üzere bir disney sözüdür. orjinali dreams come true'dur.
ak partinin suloganı olup, hep hayal kalan ve hiç gerçek olmayandır.
17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonuna şahit olup da sevinenlerin kurduğu cümle. allah bugünleri de gösterdi.
ayıklanmış çekirdek içi. çocukken ne uğraşırdım. geçen bir baktım bime gelmiş hemen aldım lup diye yuttum. evet hayaldi gerçek oldu.
--spoiler--
3000 atlı kaçakçı,
Deniz Feneri parasıyla alınan gemicik,
Karı-koca aynı puanı alıp,full çeken KPSS hırsızları.
--spoiler--
akp hükümetinin parti sloganlarından biridir.
birde buna paralel olarak bölgesel sloganları var.
mesela ; sen domalansın büyük düşün. gibi.
ülkenin anasını sikmek hayaldi gerçek oldu.
akp nin sloganıdır neyin gerçek olduğunu daha anlayamadığımız bir durum bilenler bilmeyenlere anlatsın.
kadın cinayeti, tecavüz katlana katlana büyüyor. hayaldi, gerçek oluyor.
ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü açısından en önemli değerleri olan milli bayramlarımızın hükümet eliyle yasaklanması ve kutlanmasının fasiştçe engellenmesi hayal bile edilemezdi, ,gerçek oldu!!!
10 yılda 1210 şehit hayaldi gerçek oldu.