bugün

Sonuç olarak uyuyamıyoruz efendim.
Fazlası tüketmeyiniz!!
çoğu zaman uyuyamadığın gecelerde gözyaşlarınla birlikte odanın tavanında adeta bir film gibi oynattığın yaşantıdır.
Gerçekle karıştırmadığın, kendini ve imkanlarını bildiğin sürece insanı mutlu eden, hedefler kurduran ve motive eden eylem.
Kurma boşuna hiçbiri olmayacak.
Özellikle gergin hissettiğimde yaptığımdır.

Mesela babam kükrüyor, ben diyorum kendi kendime ilerde evim olunca halımı açık renk mi alsam koyu renk mi?

Süslü kurabiye kavanozları da almalıyım!!
Çoğu zaman benim de yaptığım bir durumdu. Benim ki Böyle masal tadında. Rapunzeli kurtaran prens gibi.
Kimi hayallerin olmayacağı bilsen de hayal kurmak güzel şey.
Boş beleş bir iştir. insanlığa faydası bulunmaz.
çok güzel bir olgu.
hammaddesi umut en başında. nasıl kötü olabilir ki?

asıl kötü olan, kurulan hayallerin yıkılması. hem de siz istemezken. siz inanırken. siz geleceğe güvenirken.
bir anda tüm hayallerin gitmesi, gerçekle gözgöze gelmek. bir an için yalnız kalmak.
can acısı. gurur. sinir.

geçmiyor mu bunlar da? geçiyor tabii. biraz uzun, biraz sancılı bir süreç. bünyeye göre.
sonrası? ah tekrarı olmasa. yeniden hayal kurulmasa.
tekrar kötüsü yaşanmasa...
Her gece, uyumadan önce yaptığım eylemdir. Sabah yine aynı monotonlukla uyanır, kahvemi içer, aynı otobüse biner, aynı yüzleri görür, aynı yolları bitiririm. Gece olur, ben yatağıma girerim ve yine aynı hayallerle dalarım uykuya. imkansızlığa yakın, ümitsizliğe uzak hayallerle.
bedava.
Artık kuramıyorum halbuki önceden ne çok hayaller kurardım.

Sırf bu yüzden uyumadığım ya da zor uyuduğum geceler olurdu.

Hayalperesttim bildiğin ama artık geçti.
güzel şeydir.
asla bırakılmamalı.
Benim icin bundan sonra hayalden ibaret hayal kurmak. Nasil olsa olmayacak bos yere hayal kurup mutlu olmaya gerek yok nasilsa hic biri gerceklesmeyecek.
şu köhne dünya'da varolan belki de en güzel şey.

hayallerinizden hiçbir vakit vazgeçmeyin!
Müthiştir, pahabiçilemezdir, sonsuzdur, bir sınırı yoktur. Bazen üzer bazende yüzünde küçük bi tebessüm yaratır. Ama ne olursa olsun kurmadan yaşatmaz seni hep kurarsın hep yazarsın aklında birşeyler kimi uçuk kimi minik ama hepsi güzeldir. Hayaller hep güzeldir. Hayal kurmadan yaşayamaz insan. Kurmadan yaşayansa boşa yaşar içi boştur.
Insan hayal kurduğu sürece yaşar.
bu eylem eğer olmasaymış hayatından zevk alamayan, sevinemeyen, mutsuz olan insanlar daha çok olurmuş. çünkü elinde çok şey olamayan insanlar her zaman hayal kurarak kendini motive eder ve bir an olsa da mutlu olur.
Güzel bir şeydir. Hayallerinin peşinden koşmalı bence de insan. Düşünmeli, düşünürken tebessüm etmeli. Bazen hissetmeli! korkuyu, mutluluğu, ucu bucağı olmayan güzellikleri. Sınırlarını sınamalı ki yaşamalı. Hayal kurmak güzel şey sevgili yazarlar bol bol kurulmalı. Yazılmalı, oynanmalı.
Arada sırada yapılması gerekendir. Gözlerinizi kapatıp saniyeler içinde olduğunuz yerden, olmak istediğiniz yerlere ışınlanırsınız. Tabi gerçekleştirmek en güzeli ama bazen hayali bile güzel bazı şeylerin.
Aklımız fantastik dünyaları, hem olası hem de imkansız durumları, milyonlarca rengi ve sınırsız sayıdaki ihtimali hayal edebilir. Hayal etmek, var olmayan ile olabilecek olan arasında bir köprü kurmaktır.

Kimileri, hayal kurmanın, artık geri dönülemeyecek olan, manasız bir dünyada kaybolduğumuzun bir işareti olduğunu düşünür. Aslında, hayal etmeyerek, yeni gerçeklikler yaratabileceğimiz harika fırsatları kaçırırız.
Hep mutlu olursak hayalini kuracak neyimiz kalır ?
herşeyin başlangıcı. birkaç gün önce ülkemizi ziyaret eden elon musk ile görüşmesini anlatan cumhurbaşkanı, özellikle bu konudan bahsediyor. hayal kurmaktan, kendinizi o hayale oturtmaktan sakın vazgeçmeyin.

https://twitter.com/bulen...status/929394076277006336
Yunan müdürüm bana hayalperestsin diyerek aklınca hakaret etmişti. işte sonra yunanistanda ekonomik kriz çıktı. Bu efendi ülkesinde iş bulup dönemedi. Ankaraya 6-7 yıl mahkum kaldı falan.