bugün

irem adında şahsı muhteremin öle sevgilisi için yazdığı iddia edilen dinlenesi şarkı..
hikayesinin yalan olduğu irem yagci tarafından açiklanmiş şarkı.
herkesin "hayalet sevgilim" diye bildiği ve üzerine binbir türlü senaryo yazılan,ancak bi orjinalitesi olmayan,sadece sevgilisinden hayal etmesini isteyen bir kızın,feryadı figanı...
telefon kayıdı olan versiyonunun insanın içine işlediği ama tvde bizzat söylediği zaman o büyüsünü kaybeden şarkı.
internette meşhur olan şarkılardan biri.
irem yağcı'nın şarkısı.bir internet efsanesi(ydi)..
söylediği sarkısıyla internet ortamında ilk amatör rekoru kıran beğenilen efsanevi şahsiyet
yapılan tüm yorumları yalanlaması, söylenenlere inanan insanların enayi pozisyonuna düşmesine neden olan insan
irem - Hayalet Sevgilim
Ceza mı bu? Çektiğim çile mi?
Yıllardır tuttuğum nöbet bitmeyecek mi?
Bir küçük kartanesi gibiyim avucunda eriyen.. Dön bebeğim..
Gözyaşlarını görürsem erir kanatlarım..
Uçamam rüyalarında yanına..
Sonsuzluk senle başladı.. O küçük dünyamda..
Unutma gittiğinde yarım kaldım..
Çöllerdeyim yanıyorum..
Kutuptayım üşüyorum..
Ceza benim çekiyorum.. Ne olur dön..
Uzanıyorum tutamıyorum..
Özlüyorum ağlıyorum..
Yasak mısın anlamıyorum.. Ne olur dön..
Sevmesen de beni.. Özledim sesini.. Git desem de yine gitmesen..
Yıllardır çektiğim bu hasret mi çile mi? Haram mısın bana bir bilsem..
Bebeğim benim.. Hayalet sevgilim..
Bebeğim benim.. Hayalet sevgilim..
Hikayeleri sallayanlar yüzünden daha fazla duygulandığımız,ağladığımız ve makaraya sarıldığımız şarkı.Artık hiç sevmem.irem hanımda bunu küçümseyerek öyle bişiy yok ben öğrenciyim demiş ve nefretimi kazanmıştır.
doğru zamanda doğru ruh haliyle (ya da yanlış mı demeliydim?) dinlendiği zman insanı cidden etkileyen, sevmesen de beni özledim sesini diye ağlatan şarkıdır.
ama tabi normalde ,yani havadaki efkar oranı sıfırken dinlerseniz "annem güzel annem al beni kollarına"'yı daha acıklı bulabilirsiniz bu şarkıya kıyasla.
yakın bir zamanda A1 olarak irem yağcı'nın kasetindeki yerini alacak parçamsı.
(bkz: siktir et sevgilim)
(bkz: corpse bride)
asparagas bir hikayeyle milyonların duygularını sömüren,telefon çekimi bir parça...
(bkz: hayalet casper)
Amatorce soylenmis parca olup, bu parcanin populer olmasinin nedeni sanirim bu sekilde soylenis tarzi. Gercekten de sesteki amatorluk parcaya degisik bir cekicilik katmis.
piyasaya bomba gibi giren sarkidir. gonulleri fethetmistir, dinlenilesidir.
hayalet sevgilim mi yoksa hayal et sevgilim mi denmek istenmistir diye akilda sorular birakir ayrica bu sarki.
garip bir sorunsal ve yanlis anlasilan sarki sozlerine guzel bir ornek teskil eder.
asıl adı "hayal et sevgilim" demişti bir yerde.
irem in olağanüstü berbat ve cırtlak sesiyle söylediğinde sinirleri zıplatan günün kötü geçmesine sebep olan şarkısı. **
(bkz: allah belanı versin hayalet sevgilim) *
sahibi* tarafından gerçek adının " hayal et sevgilim " olduğu açıklanmıştır ama gidip klibin altına " hayalet sevgilim " yazılmıştır. ayrıca aynı kişi kaset çıkartmayacağını da söylemiştir ama hiç vakit kaybetmeyip kaset çıkartmıştır. (bkz: ulan neyse ben bir sey demiyorum)
internetten şöhreti yakalayan, abuk subuk hikayeler uydurulan irem yağcı şarkısı. gayet korkunç bir şarkı!..
yeni versiyonlarıyla yeni bir hal almış şarkıdır. zamanında verdiği baygınlık tadını az da olsa kulaklardan silebilmiş olduğumuzu göstermekte.
iğrenç ses, iğrenç, tekdüze bi' düzenleme, sığ, zayıf müzik... kötü pop-arabesk, zevksizlik numunesi bi' şey... gerçi şaşırmamak lazım; bu millet ilkokul seviyesinde cümleler kurabilen özcan deniz kişisini(!) bile entel dantel, pavarotti formatlı algılar oldu netekim. kime göre neye göre olayı da bir yere kadar yahu...
(bkz: öğrenilmiş zevksizlik)
feryat figan bağırarak seslendirilmiş, neden bu kadar sevildiğini anlayamadığım şarkı.