bugün

Benim için çok üzücü bir günden hatıra peçete. Gözyaşlarımı silmiştim.
Çooook küçükken ilk kez aşık olmuşken ilk aşkla yenen lolipop şekerinin kağıdıdır.
(bkz: at yarraa)
kırık bir kalptir.
izmire taşınan arkadaşımın mouse padi (kötü kedi şerafettin desenli)
lise aşkımın sınav esnasından silgim olmadığı için bana uzattığı silgi. geri vermeyi unuttum öylece bende kaldı.
Çekilen dişler. Onları bir güzel de temizledim parlattım.

Ilkokuldan mezun olurken tüm arkadaşlara not yazdırıp imzalattığım beyaz okul gömleği.

Bir adet çarmıha gerilmiş isa figürlü kolye.

Çocukken öldürüp kuruttuğum bal arısı.

Kırık bagetlerimi ve Parçalarını mutlaka saklarım diğer eşiyle beraber.

Çok güzel bulup yazmaya kıyamadığım için yıllardır öylece duran birkaç not defteri.

Bir kutu içerisinde bir avuç kül.

Entry nick uyumu oldu sanırım.

Edit:hacılar eski paraları yazıyorsak üç yüz farklı madeni, yüz kadar da kağıt paradan oluşan koleksiyonumu da eklerim. Osmanlı Selçuklu ne ararsan var. Ikinci Elizabeth'ten öncesinin Britanya parası var lan düşün o kadar antika.
Küçük not kağıtlarına yazılan yazılar. Bazı değişik günlerin market fişleri. Üniversitenin ilk yılında arkadaşlarıma yazdırdığım defter notları. Peçetede istek şarkı sözleri. Yalnız şu üniversitede arkadaşların yazdığı notları yüzlerine vurmak için sabırsızlanıyorum.
Çok eski bi para(aldığım günden beri cüzdanımda hep)
Ego kartı
Kurumuş yaprak
Otobüs, tren bileti
Mandal
Dondurma çubuğu
Sallama çay
Çikolata kağıdı
Peçete
Taş
Pipet
Plastik çay kaşığı
Kurabiye ( çürümese bari )
Kitap ayracı
Valize takılan bilgi fişi
Yılbaşı ağacı süsü

Diye devam eder.
babamın el yazması hatıra defteridir ipneler. 20 yıllık hatıradır. öylece duruyör.

edit: el yazması ne amk 20 yıl önce neyle yazıcaktı ehehe.
*ilk buluştuğumuz gün kravatları değiştirmiştik 10yıldan fazla sakladım, sonra yaktım, aynı ilk gün gömleğim biraz kirlenmişti yıkamadan onu da on yıl kadar sakladım 10yıl kadar sonra yaktım.

Kitaplar arasında bazı çiçekler, kağıda kopya edilmiş smsler. Deri bir bileklik.

*kullanılmış ve düğümcük atılmış bir prezevatif. iğrenç olabilirim ve ama bununla barışığım, aşkım dnan bende saklı. Öptüm.
sevgilinin çiğnediği sakızın çöpü.
gidelen ilk yerlerin bileti.
sevgilinin içtiği su şişesi.
Özlenen kişinin dudaklarının değdiği içi su dolu pet şişe.
1 sene öncesinden, bir selpak arasında rize'nin yeşilinden alınmış bir çim.
Üniversitede en yakın arkadaşımın bana hediye ettiği anahtarlık.

Tuhafiyeden bir liraya alabileceğim bir şey ama bana hep onu hatırlatıyor.
bir okul gezisi sırasında uğranılan turistik eşyalar satan bir dükkanda, çarpma sonucu kırılan nargileden kalan lüle.

(bkz: lüle)
alışveriş fişlerini saklıyorum. neden bilmem.
otobüs bilenti.
ego kartı.
sipsi (arkadaşla içtiğim ilk nargile)
bira kapağı( yeri önemli)
2.sınıf çocuklarının stajda verdiği sevgi dolu resimler.
alıpta veremediğim hediyeler.
ayakkabı ipleri.

15 yaşından beri kullandığım her ayakkabının hayatımda yaşadığım her anı'da bulunmasından dolayı iplerini bizzat saklarım. *
Cips poseti, küpe.
Biletler.
sonunu görebildiğim tek silginin kalan küçücük parçası.
çok sevdiğim bilgisayar öğretmeni bana okuldan ayrılıyorum diye tebeşir vermişti hala saklarım.
Isteyerek olmasa da, 4-5 yaşlarında giydigim çoraplar hala çorap çekmecemde, atmaya kiyamiyorum artık, kötü bağlandım.