bugün

ne yaparsam yapacayım olmayacak.
sen hep gülerdin oysa,gülüverirdin. bir bakardım eğilmiş su içiyor gamzelerinden kuşlar.

yamulmuyorsam didem madak'a aittir.ne zaman okusam gülüşü gelişir gözlerimin önüne. (bkz: efkarlanırım)
sana söz veriyorum karlı havada ayakkabı giymiyecem.
"baskıya başkaldırmayan insan, kendisine karşı adaletsizdir."

(bkz: halil cibran)
Haksızlık karşısında sessiz kalan, hakkının yanında şerefini de kaybeder.
HZ. Ali
Açlığa sabredersin adı "oruç" olur. Acıya sabredersin adı "metanet" olur. insanlara sabredersin adı "hoşgörü" olur. Dileğe sabredersin adı "dua"olur. Duygulara sabredersin adı "gözyaşı" olur. Özleme sabredersin adı"hasret" olur. Sevgiye sabredersin adı "AŞK" olur...

Hz. Mevlana
bok mu vardı da...
arabada beş, evde onbeş, hoşuma da giderse bendensin.
Haydar baş.
Yalnızsanız, zamanın ve ölümün fazlasıyla farkındasınız...*
ver bana düşlerimi.
ver bana gülüşlerimi.
yanarsın ah yanarsın.
verirsen bana kendini.
Sozlerine dikkat et yarinin olur..Dusuncelerine dikkat et kaderin olur...
Erkek: Bugün çok şıksınız, bir değişik olmuşsunuz.
Kız: Allah allah!
Not: Uludağ sözlükte takılıp kezbanlaşan kız modelinin iltifat karşılığında icat ettiği bir tepki, bugünden itibaren bu söze hastayım zira insan olmayacağımı hatırlatır.
(bkz: güle güle). bu ne lan böyle neye gülüyoruz.
abi bak domates, sen seversin.
eşek ölecek, ters dönecek, siki güneş görecek. (gerçekleşme ihtimali çok düşük olan durumlarda kullanılır.)
Evet, hüzünlüyüm. Bir sirk aslanı kadar hüzünlüyüm, kanatları kırılmış bir kartal kadar hüzünlüyüm, tek teli kalmış, o teli de kopmuş bir keman kadar hüzünlüyüm, yaşlanmakta olan bir kadın kadar hüzünlüyüm. Hüzünlüyüm, kederliyim..
Yokluğunu bile seviyorum; çünkü o bile sen olduğun için var.
vay haline kimsesizin ve vay haline kimsesize kimse olmayan kimliksizin.
Kelimelerini değiştir, dünyan değişir!
yatak yorgan hasta yatayım ama kalbim kırılmasın. soyut bir acı ne garip, anlatamıyorsun bile.
bazen de dinlenilmediği zaman insanı hasta eden sözlerdir.. (bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
aldatıp terkeden sevgiliye.

''ben bir fahişeden hanımefendi yaratmaya çalıştım ama elimde kalan tek şey hanımefendi taklidi yapan bir fahişeymiş''
Şampiyon olamayan takımları,iktidar olamayan partileri,gözlerine bakamadığımız kızları sevmedik mi hep zaten?
seni sevmek ibadetim ama sevemem cenabetim.
Geç gelen adalet,adalet değildir.