bugün

hayat ipleri elinin ucundan kaçırmak gibidir; sen hayal edersin ama bir başkası gelir yaşar.
"Sevgilim" diyerek geçmişi unutturmaya çalıştığında herhangi biri, dokunduğu her yerim ağrıyor.
her ne kadar sosyetenin cilalı merdivenlerinde dans etmeyi bilmesekte, bizim de gönlümüz sevmeyi bilir be güzelim!
'siz onlara bakmayın, barış güzeldir.'
hastası olduğumdan değil ama bu başlığı gördüğümde ilk aklıma gelen. sonunda eyvah diyeceğin işe başında eyvallah deme.
Ben seni özlemek için sevmedim.
bu insanlara hiçbir şey çok değil.

siz, bir aydınlığa doğru düşmeyi bilmiyorsunuz.
Dost sanma 'şanlı' vaktinde dost olanı. Dost bil 'gamlı' vaktinde elinden tutanı.
Yalnızlıktan odamda ki çiçeğe 'canım ben mutfağa gidiyorum, gelirken sana da su getireyim mi?' Dedim.
dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin, bu kolaydır. ama dostun başarısına sevinmek sağlam bir karakter gerektirir.
Üzgün oldugum zaman sadece sarki söylerim ve sesimin problemimden daha kötü oldugunu anlarim.
''Ne zenginliğin artması davranışların yumuşamasına, ne reformlar, ne de devrim insanları eşitliğe bir milimetre olsun yaklaştırmamıştır. Alt sınıf açısından, hiçbir tarihsel gelişme, efendilerinin adının değişmesinden öte bir anlam taşımamaktadır.''

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
George Orwell
Allah yoksa ateistler neye inanmıyor?
Kendime yalan söylemeye başladığımdan beri, Kimseye inanmıyorum .
Başarı,sevdiğiniz işleri ne kadar severek yaptığınıza değil,sevmediğiniz işleri nasıl bir bilinçle yaptığınıza bağlıdır.

'john Maxwell'
Farkımı farkedemedin ya artık farketsen de farketmez. Tamam vurmayın, tamam.
Babamın bir sözü olmakla birlikte etkisi yıllarla eksilmyen doğal içeriğe sahiptir: "Al şu parayı da yanında dursun. Lazım filan olursa diye."
söyleyince hasta olunan sözlerdir.
bazıları ağlamaz; balkona çıkar ve bir sigara yakar.
Mutlu son için başınıza elma düşmesini beklemeyin. Alın bir elma dayanın kapısına. Aynı elmayı dişlemek, başlı başına bir masaldır zaten.
Kücükken evine atari oynamak icin gittigim arkadaşim vardi. 5 dk oynatip adaptör isindi diye kapatirdi.Gecen arabama aldim. Motor isindi deyip indirdim şerefsizi..
bilirsin kimsenin hakkı kalmaz kimsede. ne bir milim ileri, ne bir milim geri, tam beni kırdığın yerden kırarlar seni.
bi gülüşüne bide gidişine hastayım.
çoğu yazarın karmasını arttırmak için altına aforizma sıçtığı başlık.
siz orospular!
Aşkı sex sandığınız için; erkeklerin adı piçe çıktı.
Ve siz piçler!
Aşkı bacak arasında aradığınız için; milyonlarca aşk yarım kaldı...