bugün

ölene kadar, en son aşık olduğu yaşta kalır insan.
Atatürk inkılapları Kaldırılsın diyenler buyrun ben kaldırıp dik konuma getiriyorum siz oturun.
dün dünde kaldı cancağızım yeni şeyler söylemek lazım.
-bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz.

-hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

(bkz: of of)
leyla sevmek hoştur amma mecnun olmak başkadır başka. *
en iyi defans oyunu oynamaktır. -Grande.
sen arada sırada uğra bana
hovardayım diye kıyma bana
fikri firardayım uyma bana
oyuna gelme aman ama.
Herkesin parmak izinin farklı olması bile, bana kimsenin senin gibi dokunamayacağının kanıtı değil midir?
Bu oyunu seviyorum çünkü her attığım giriyor. (ray allen basketbol hakkında)
''Kim sıkıntılı hallerinde duasının kabul edilmesini istiyorsa, rahat haldeyken çok dua etsin.''

hz.muhammed
--spoiler--
Belki Böylesi Daha iyi Oldu. Yaşasaydım Her Sabah Gülüşünle Uyanmayı Düşleyecektim. Bugün Tam 29 Yaşında Olacaktım. Sen Giderken Ölmeseydim.
--spoiler--

edit: doğum günümde bundan iyi söz olamazdı.
''Bir kültürü yok etmek için kitapları yakmanıza gerek yok. insanların okumayı bırakmasını sağlayın yeter.''

Ray Bradbury
"maddi bir kayıp olmadan manevi bir yükselişin imkânı yok. yoga kurslarının aylık ücretlerine bakın en basitinden."
"insanları yalan söyledikleri zaman dinlemeyi severim. olmak istedikleri, olamadıkları kişiyi anlatırlar..." yusuf atılgan'ın aylak adam kitabından.
"Sen beni yenemedin çünkü ben seninle oynamadım."
"helaya tedariksiz giden, domala domala taş arar"
tedbirsiz taharete giden domala domala tas alir.
Düşmanından çok dostundan kork! Çünkü dostluk biterse; sana nasıl zarar verebileceğini en iyi yine dostun bilir.
''Kinimiz çok şiddetli olduğu zaman bizi, kin beslediğimiz kimselerden ziyade alçaltır.''

La Rochefoucauld
"sevmeyi berecemediğim için becermeyi sevdim."
johnny sins
''Bilgelik kendi kendimizi yenmektir, oysa cehalet kendi kendimize yenilmektir.''

sokrates
bayıra karşı yatır beni, tırmala beni, kaşı beni.
Evinden çıkman gerekmez. Masandan kalkma ve dinle. Hatta dinleme, yalnızca bekle. Hatta bekleme bile, kesinlikle sessiz ve yalnız ol. Dünya, maskesini düşüresin diye, gelip kendini sunacaktır sana, başka türlü olamaz; kendinden geçmiş bir halde eğilecektir önünde. Franz Kafka
birbirimizi yanlış anlamak için gösterdiğimiz çabayı, doğru anlamak için gösterirsek, gülme işaretini o kadar sık kullanmamıza gerek kalmaz.
Üzülme evlat, Kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki.

- C.bukowski