bugün

Life is like a cucumber; one day in your hand, one day in your ass..

-mısır atasözü-
sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkartır.
"yeteneklerin en fazla geliştiği zaman, insanın bütün dünyayı karşısına aldığı zamandır." demiş mary wollstonecraft
"yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daha çok iyidir"

peter marshall
if you talk to god, you are praying. if god talks to you, you have schizophrenia.
kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.
muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
M.Kemal ATATÜRK
sıkı bir yağmur yağsa şimdi beni de oluklardan akıtsa, sonra denize karışsam eğer o beni çağırırsa
'' ..this is a goodbye kiss, you dog ''
ölüm ya idam-ı ebedîdir; hem o insanı, hem bütün ahbabını ve akaribini asacak bir darağacıdır. veyahut başka bir bâki âleme gitmek ve imân vesikasıyla saadet sarayına girmek için bir terhis tezkeresidir. ve kabir ise, ya karanlıklı bir haps-i münferid ve dipsiz bir kuyudur. veyahut bu zindan-ı dünyadan bâki ve nuranî bir ziyafetgâh ve bağistana açılan bir kapıdır.
* *
"Bana yukarıdan bakarsanız bir aptal görürsünüz, aşağıdan bakarsanız tanrınızı görürsünüz, bana karşıdan bakarsanız kendinizi görürsünüz." charles manson
Sadece iki kişiye güvenirim; biri benim, diğeri sen değilsin.

Herkes şüphesiz sıçar, ama sadece bazılarının boku kokar.

Eşekten şeker esirgenmez, ama eşek yaradılışı itibariyle otu beğenir.
cahile meram anlatmaktansa akıllıya göt veririm.
"you may see the world as black and white, trust me, life is gray, as gray these fuckin walls."
(bkz: oz)
"sikilmiş götün davası olmaz" - anonim.
Happiness is only real when shared.*
aşk çikolata gibidir araya fıstıklar girebilir..
sometimes i wish i could fast forward time, just to see if in the end it's all worth it.

(mealen : kodugumun hayati bu kadar kendimizi yiyoruz, sonunda buna degeceginin garantisini versen bari)
The more I study the more I know! The more I know the more I forget! The more I forget the less I know! So why study?
duruşuma kızlar gidişime yollar hasta. kamyonet yazıları.
''Sen bir bıçaksın ve ben seninle her gün kendimi deşiyorum'' Franz Kafka

(bkz: Sadizm)
söylemekten, dinlemekten asla bıkmayacağımız sözlerdir.
'sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir.'mevlana
yalnızlık karımdır, kimseye koklatmam. ferhan şensoy.
herkes eşittir ama göreceksin bazıları daha eşittir hayatta, şaşırma! burası tuhaf bir dünya.