bugün

ne kadar direnirse dirensin eninde sonunda gidecektir.
pandemi döneminde sayısı haliyle çok artmıştır. hastaneden covid 19 kapma riski çok fazla. hele ki yatış veya operasyon söz konusu ise. sadece muayeneye gidilecekse bile adeta zırhlanıp gitmek lazım. zaten özellikle devlet hastaneleri de giriş-çıkışı son derece kısıtlayarak yaptırıyorlar.

işin normal zamanlardaki genel boyutuna gelirsek, bu huyuyla sağlığını ihmal eden insandır. kontrole dahi gitmemek sonradan büyük rahatsızlıklar yaşamakla sonuçlanabilir. aman dikkat!
hastanedeki steteskoptan bile korkan bir insandım küçükken şimdi de iğne dahil çoğu hastane aletlerinden korkuyorum korktukça da hastaneye mutlaka yolum düşüyor. korktuğun başına gelirmiş o mesele.
Eskiden bu bendim. Hastanenin kokusu ve ışıkları ödümü kopartıyordu. Şimdi hâlâ gitmeye çekiniyorum. Paşa paşa gidiyoruz işte.. Bazı Nemrut hemşireler yüzünden insanın gidesi gelmiyor aq. Bir hemşireyi tavlasam mı ne yapsam.. O ilgilensin hep benle..
belki yaşadığı bir şeyden dolayı korkması doğal ama üzgünüm ne kadar korkarsanız korkun o hastaneye illaki gidiliyor.
ekimden beri en az 10 - 15 sefer gitmişimdir. 2 Seferinde serum aldım. 2 maske takıp hiç bir yere dokunmuyorum. mümkün olduğunca oturmuyorum bile. doktorlar gerek görmedikçe fiziksel muayene etmiyorlar. kapılar pencereler sürekli açık. eğer rahatsızlığınız ciddiyse gitmemeniz daha büyük sorun açabilir. hastaneye gitmeyip avmye, ev içi oturmalara gidenler var. asıl bunları yapmayın. yoksa hastaneler yine herkesin kendini korumaya çalıştığı sürekli dezenfekte edilen yerler.