bugün

(bkz: suni tenefüs)
(bkz: sikmek)

ben öyle yaptım iyi geldi.

sonra bi la lavle çektim ben az önce. söylemesem bunu çatlıycam orta yerimden. anlamadığım nokta şu ; hasta olan kişinin birincil tekil şahıs ile olan sosyal ilişkisinin uygulanacak tedavi yöntemiyle alakası nedir ? hasta hastadır yahu. sevgili olsa ne değişir, kanki olsa ne değişir, kanlı bıçaklı düşman olsa ne değişir. roller değiştikçe tedavi yöntemide mi değişiyor ?
ilaç , ıhlamur, tarhana çorbası götürmek. Başında uyurken beklemek , nefesini dinlemek.

(bkz: 2 ay sonra terk edilmek)
arkadaşımın erkek arkadaşının daha doğrusu artık kocasının evlendikten sonra kızcağız hasta olduğunda* ''hadi kalk numara yapıyorsun bence hasta değilsin'' demesi ve bir çocuk gibi mızmızlanıp burnunda getirmesi yapılabileceklere bir örnektir. insanları evlilikten soğutmak adına*..
bir şişe kolonyayla hasta sormaya gidilebilir.
bir ağrı kesici verin. karnına sıcak havlu sarın ne derse he deyip geçin.

(bkz: hormonmania)
iyileşene kadar yanından ayrılmamak , yapışmak , onu hasta olduğuna pişman etmek . en kısa sürede iyileşecektir . *
(bkz: geber)
(bkz: deep throat) boğaz ağrısına iyi gelir.
geçmiş olsun diyip, yanından uzaklaşmak ama kaçmak değil sevgi ve şefkat ile yanında olmak yapılabilecek en güzel durumdur.
yanına gidin, size aşıksa iyileşir zaten.
bu zamanlarda hiç birşey yapmamak birşey yapmaktan daha iyidir.
şefkat göstermektir..
kaderine terkedin. hasta olması gerekiyormuş olmuş ama dimi?
kendisini soyup soğana çevirdikten sonra ince ince kıyıp, genişliğince bir tencereye atın. pembeleşinceye kadar kızartın. sonra kısık ateşte kendisine gelmesini bekleyin. eğer hala ölmemişse sen hala ölmedin mi lan deyip fırına atın. orda ölür. afiyet olsun.
solunum yolunyla ilgili bulaşıcı bir hastalık geçiriyorsa yapılması en birinci husus fazla ilişmemektir. malum sevgililerden biri sağ kalırsa diğerine bakabilir. öbürüne de bulaşırsa ikisi de iyileşene kadar annenin şevkatli kollarına düşer ve sevgiliyi görmek bir süre hayal olabilir.
işkence.
karşılık da veremez garibim. ho ho ho.
(bkz: nane limon)
(bkz: taze sıkılmış portakal suyu)
(bkz: tylolhot)
(bkz: antibiyotik)
(bkz: kahvaltı)
(bkz: çorba)
(bkz: saçlarını okşamak)
genlde pek yaklaşmamak ama tebessüm namına, moralini düzeltmek için
--spoiler--
bende sana hastayım
--spoiler--
ilaç olmak.
en büyüğünden bir öpücük verin, böylce siz de hasta olabilir ve onunla koyun koyuna iyileşebilirsiniz. *
alnını okşamak.
yanına kıvrılıp yatmak.
hasta sevgiliye kitap okumak. sesiniz güzelse, bir de şiir kitabıysa hoş olur.
çorba pişirin.
sonrasında sıcacık kollarınızla sarmalayın.