bugün

saymakla bitmeyecek zararlardır.

evet bariz bir şekilde 1 gecede cahil bırakıldık.
olaylara mantık çerçevesinde ve tarafsız bir gözle bakan herkes bu gerçeği görebilir.

işte harf inkılabı öncesi sahip olduğumuz şeyler ve bir anda işlevini kaybetmeleri ile bir medeniyetin göz göre göre yok oluşu.

harf inkılabı öncesi istanbul;
görsel

harf inkılabı öncesi üniversitelerimiz;
görsel

ve harf inkılabının hemen sonrası üniversitelerimiz;
görsel

harf inkılabı öncesi türk hava kuvvetlerimiz;
görsel

harf inkılabı öncesi türk kara kuvvetleri;
görsel
görsel

harf inkılabı öncesi denizde ulaştığımız teknoloji;
görsel
dünyanın ilk hydrofil savaş gemisini yapıp yazılımını latin harfleri ile güncelleyemeyince çürümeye terk ettik ne yazık ki.

ve halkımız meczup oldu;
görsel

ve halkımıza işkence edildi, katledildiler;
görsel

neticede uzay gemisi inşa eden bir toplum, kandırılmış, uyuşturulmuş apaçi bir topluma dönüştü;
görsel

bütün bunlar bir gecede oldu;
görsel

bir gecede muasır medeniyetler seviyesinden, çapulcu medeniyetler seviyesine böyle geçtik...
filozof dedem ile profesör ninemin tüm bildikleri bir gecede buhar. zır cahil oldular amk.
%3 okuma-yazma oranından %98 çıkmıştır mesela.
bir ülkenin aydınlanması en büyük zarardır başımızdakilere.
harf devrimi yapmayan, kendi öz kültürlerini ve alfabelerini koruyan araplar bakınız ne kadar medeni, ne kadar da mutlular.

görsel

görselde de göreceğiniz üzre araplar sokak tiyatrosu etkinliği yapıyorlar.
tiyatro oyununun konusu ramazan'da yiyecek satan kadının cezalandırılması.
ne kadar da gerçekçi bir oyun.
sanatın doruk noktası, tiyatronun yüzakı adeta...
15 temmuz darbe girişiminin milletimize verdiği zarar kadar büyük değildir.

biraz utanın o 300 sivil şehidin aileleri nasıl hissetmiştir bir düşünün.

ama hayır siz lanet beyinlerinizi harf inkılabının millete zarar verdiğini düşünmek için kullanıyorsunuz.

dibimizde savaş var. dünya üçüncü dünya savaşına hiç bu kadar yakın olmamıştı ve siz bunu konuşuyorsunuz.

hani diyorlar ya engelli insanlara karşı özürlü kelimesini kullanmak saygısızlıktır diye.

siz tam özürlüsünüz ya.
En çok güldüğüm de harf inkılabı olmasaydı ben şu an kuranı anlayabilirdim diyen terliksi hayvanlar.
Ulan andaval , ulan beyinsiz , yakana yapışan mı var git öğrensene ? hem öğrenmeye götü yok hem de din üzerinden prim yapma çabasında , ulan sinirden beynime kan gitti be .
iyi ki harf inkılabı olmuş. Böylece halk cahillikten kurtulmuştur.
Bilge kağan ın yazıtını okuyamıyoruz

Neden?

Arap alfabesi geldi bir gecede cahil kaldık da ondan.
okuma yazma oranını yüzde 2700 artırmak gibi bir zararı olmuştur.
valla ben verdim şukuyu, emek verilmiş ve değmiş.

belgelere göre damımıza koymuş latin harfleri. hele ki o masum hidrofilli gemi... okurken lanet ettim tüm latin, roma ve yunan medeniyetlerine.
bakınız, harf devrimi yapmayan, kendi kültürlerini ve benliklerini koruyan araplar ne kadar medeniler şu an.
işte ispatı;
https://i.hizliresim.com/z5PLrj.jpg
yoktur.
atatürk harf inkilabı ile bizi bir gecede cahil bırakmadan önce anadolu da köy kahvelerinde jüpiter den merkür den dönen astronotlar oraletlerini içip yorgunluklarını atardı.
okuma yazma oranını arttırmıştır..

eee köylü,işçi de okuma yazma bilince...

malumunuz...

bazı ağalara,paşalara bu durum sıkıntı vermiştir.

(bkz: Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor)
senin gibi gerizekalıların bile okuma yazma öğrenmesine olanak sağlaması olabilir.