bugün

dinsiz kitapsız kafir ,kopyala -yapıştır ile olmaz.

boş vakit ayırıp okuyacaksın araştıracak sonra yazacaksın.

buda belli bir bilgi alt yapısı ister.
senin alıntıladığın genel tanımdır, ayrıntılara girilmemiş açıklamadır.

önce şunu oku;
ULUSLARARASI iNSANCIL HUKUKTA
iŞGALE iLiŞKiN HUKUKi MESELELER
Dr. Öğr. Üyesi Gökhan ALBAYRAK*

bunu okuduktan sonra başka bir yazı öner4eceğim.

gazze filitin toprağıdır ve işgal altındadır.
sderot gibi yerlerde ki yerleşimciler silahlı milislerdir.

defalarca yazdım.
senin dar kafana göre, 1918 ve sonrası istanbul'da direnen ve düşmana karşı düzensiz eylemlerle savaşan türk kemalistler ,terörist, hain.

boş lafa karnım tok.
Bak, kimsin, nesin bilmem. Ama bunu kaçıncı keredir yapıyorsun, susuyorum, ama. yeter
Sen ilk önce hakaret etmeden yazmayı öğren, ondan sonra doğru bildiklerini gene paylaşırsın.
He yok, hakaret etmeyi bir tek sen becerebiliyırsun sanıyorsan, aynen devam. Fikir değil, birbirimize hakaret paylaşalım.
Boş yapıyor yine sakatat sever. Dikkate almayınız. Biriside çıkıp demiyor ki kardeşim son 1 ayda bu KYK yurtlarında evlatlarımıza neler oluyor diye. Vatan evlatları bir bir yitip giderken Filistin'e ayrı israil'e ayrı aparayım!

Kimse Suriye'de ki Türkmenlere, Çin'de ki kurşuna dizilen kandaşlarımıza ses çıkaramıyor. Çok Hamas'ı, israil'i savunacaksan git gönüllü ol. Ne işin var sözlükte.
israil terör devletidir, hamas da bu devletin taşeronu ve kuklasıdır. Yani teröristtir.
Terörist olan siyonizmdir �srail devletidir ve ona çanak tutan batıdır işgal altında inim inim inleyen Filistin halkı ve Filistin halkı içerisinde Hamasın terorunden bahsetmek büyük fotoğrafı görmemek olur. Netanyahu Türkiyeyi de içine alan bir işgalden bahsediyor Hala siz onun borusunnı çalmaya çalışıyorsunuz. Öyle ya güzel kızlarını manken kızlarını asker diye gösterip reklam yapmaya çalışıyorlar.
https://www.youtube.com/shorts/fQ4hIkfQM-I

yorumlardan...
Son sözü orhan baba söyleyecek galiba...Batsın bu dünya.
Filistinliler türkiyede ne ariyor yahu?
Hamas'ın terörist olmaması ihtimali, Bülent Ersoy'un babaannem olma ihtimalinden çok düşüktür. Siviller içinde bomba patlatan kansızlar babamın oğlu da olsa teröristtir.
sivilleri öldürmek terör eylemidir. asker esir alıyormuş gibi sivil rehin almak da terör eylemidir. bütün bunlar olmasaydı bile sonuçlarını bile bile açıkça savaş ilan edip sivilleri kalkan olarak kullanmak, hatta sivillerden daha güvenli yerlerde kalmak da terörist eylemdir. önce bunu kabul edeceksiniz.
Bence israil terörist, Hamas da onun kulu ve elçisi.
hamas filistin halkının ta kendisidir.
siyonist ağzıyla konuşan orospu çocuklarının tepkileri'nin bir önemi yoktur.
ibre tersine dönünce görün bu orospu çocuklarının kaçacağı delikleri şimdiden.
hamas bir terör örgütü, israil bir terör devletidir.
Hamas terör örgütüdür. Bu israil'in kansızlığına kılıf uydurmak değil, sadece bir durum tespitidir. 1980'lerden beri kaç canlı bomba eylemi yapmışlar, önce bi' araştırın. Ordular ya da hiçbir asker bu Hamas kahpesinin yaptıklarını yapmaz. Kitabın neresinde yazıyor, deyiverin!
Hamas çocukların arkasına saklanan orospu çocuğu Bi topluluktur.
Ben bir adım daha ileri giderek Hamas, israil tarafından kurulmuş, israil'e hizmet eden bir terör örgütüdür diyorum.
Ortadoğu da düğmeye basıldı. Dua edelim de Suriye düşmesin. O giderse ciddi bir tehlikeye girdik demektir. BOP eşbaşkanı bunu söylemez.
PKK ne kadar terörist ise Hamas da o kadar teröristtir.

israil’in yavşak olması hamas’ı meşru yapmaz.
haması bizim terör örgütü olarak kabul etmemiz yahut etmememiz herhangi bir şeyi değiştirmez. asıl olan uluslararası hukukun bu konuda neler dediğidir. ayrıca haması terör örgütü olarak görmemiz yönünde baskı yapan ülkelerin, tüm uluslararası kurumların terör örgütü olarak tanımladıkları PKK, ypg ve evanelerinin terör örgütü olarak tanımlamaları konusunda pek de iştahlı olmadıklarını görüyoruz.
hamasın durumunu ise dünyanın en sert tecritine maruz kalmış bir halkın militarize olmasından daha tabi ne olabilir diye açıklarım. esaret içinde doğmuş, sürekli yakınlarını sebepsiz yere kaybeden bir halk var ortada.
israil filistin'in toprağını zamanında ele geçirmiş olduğu için pek terör örgütü gibi göremiyorum ama hamas da kötü yine de. keşke savaş olmasa dünyada. aslında pkk'yla kıyaslamak saçma çünkü kürdistan diye bir ülke hiçbir zaman olmadı ki. pkk terörist zaten yani.