bugün

arena'da ugur dündarla çalışırken kendisinden devamlı olarak "editör haluk şahin" olarak bahsedilen şahıs.
gazeteci-yazar. yazarlığını bilemeyeceğim ama gazeteciliğine dair bir anım mevcut.

öğrencilere burs dağıtan bir dernek, paraları dağıtmak önce haluk şahin'i dinleyelim, bilgilenelim diye bir panel hazırlamış. haluk şahin o yıllar hem hürriyet'te hem kanal d'de çalışmakta. çifte kavrulmuş maaş almakta sizin anlayacağınız. konu döndü dolaştı ''tarafsız basın'' ''objektif haberlik'' gibi alanlara kaydı. bu sırada haluk şahin beyfendi gazetecilik hayatında asla objektiflikten sapmadığını, her daim doğruları yazdığını ve bunu gazetecilik ahlakına borçlu olduğuna getirdi. haliyle o yıllar kanımız yerinde durmuyor, serde isyankarlık var. elimi kaldırdım ve kendisine şu şoruyu yönelttim.

- haluk bey, doğan holding'in yolsuzluk yaptığına dair elinizde bir belge olsa objektif haberlik adına bunu yayınlar mıydınız?

haluk beyin yanıtı kısa ve özdü: kem küm
--spoiler--
"Allah Allah, bu hangi Türkiye ve hangi AKP idi acaba? Daha önce yazdığım 'Ben yüzde 43'lük bir hava göremiyorum' başlıklı yazımda da bu inanılmazlık duygusunu dile getirmiştim.

Şimdi Tarhan bey ona beş puan daha eklemiş, olmuş mu yüzde 48!

Oysa ben de dere tepe dolaşıyorum, herkesle konuşuyorum, eski seçimlerden kalma izlenimlerimi gözden geçiriyorum. Hatta uyanmak için kendimi çimdikliyorum, ama bir şey değişmiyor. Hayır efendim, ben bırakın yüzde 48'i yüzde 43'lük bile bir hava görmüyorum!

Bu konudaki sınama yöntemlerime ve sezgilerime güvenirim.

Ben Türkiye'de şu anda yüzde 40'ı aşan bir siyasal blokun bulunduğunu sanmıyorum. Bence, AKP eğer geçen sefer aldığı oy oranını biraz dahi geçse kendisini başarılı saymalıdır. Yüzde 48 türü beklentilere girenler kendi hüsranlarının temelini atmış olurlar!"
--spoiler--
22 temmuz seçimlerinde tarhan erdem'in % 47.9'la akp alıyor diyen anketini böyle eleştirmişti. candaş olmak böyle birşey demek ki.
gazeteceliği şiirsellik, sevecenlik ve mantıkla birleştirmiş yazar.
kalp kirizi geçirmiş 75 yaşındaki gazeteci.

http://www.posta.com.tr/t...irdi.htm?ArticleID=333311