bugün

3000 lira maaş alan memur dahil herkes benim tuzum kuru diye düşünüyor. kalanlar ölürse ölsün haketmişlerdir mutlaka.
silivri soğuk arkadaşlar soğuk allah allah niye ses çıkarsınlar.
uyuşmuşluktur efendim. normal insanların aksine türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan insanlar sürekli kriz modunda oldukları için beynimiz korunmak adına kendini uyuşturuyor. hep bir şeylerin faşizmiyle, hep bir şeylerin yokluğuyla, zulmüyle sınanmak durumundayız. bu dehşete bilinçli insan bünyesi dayanamaz.
Etmiyorum isyan misyan var mi??
görsel
Al Kars tan bal geldi 150 lira.
sosyolojik bir araştırma konusu olabilir.
Onlar hep 50 liralık isyan ettikleri için pek etki yapmıyor.
Aç olduğunun farkında olmayan ve yaşamı karın doyurmak sanmalarıdır.
Yaşam standartları olmadığından...
bir çok sebebi vardır ama ilk olarak şunu belirteyim, gezi'nin ilk başlarında ki direniş bu halkın gerçek direnişiydi ve ordaki insanlar anladı ki bu halk için bir şeylere direnmek lüzumsuz.

madde madde yazıyorum ama bi ara açıklarım,

- elimize geçen başımıza gelen her şey için buna da şükür dememiz.

- mevcut politikanın en ufak bir direniş veya gösteri için bile aşırı sert müdahale etmesi.

- örgütlenme olayının olmaması.

- insanların savunduğu ideolojinin ne olduğunu bilmemesi ve bağnazlık yapması.

- iktidarın, kemik oy kitlesini (30-35 milyona yakın bir sayı) bilerek fizyolojik ihtiyaçlara mahrum bırakması ve yaptığı yardımların kömür, makarna gibi temel ihtiyaçlar olması.
isyan edememe diye çözümleyebiliriz. isyan ettiğinde sonuçları apaçık ortada olan durumdur. Kim cesaret gösterip isyan edebilir?
osmanlı dönemi isyanlarını, yakın dönemdeki çerkez ethem ve dersim isyanlarını, toplumdaki isyan alıgısının ne olduğunu nasıl oluştuğunu bilmek açısından, iyi incelemek gerek.
isyan bir civi ise devlet bir çekice mutlaka ihtiyaç duyar.
gezidekilere bile terörist dediniz demokratik haklarını kullandıkları için söde polise toz kondurmadınız şimdi gidip de dayak mı yiyelim ya gaz sıksın sözde polis. üçüncü havaalanı işçiileri bile tutukluyken.
Sistem artık işlememeye başladığında gelecek olan isyandır, şu an etrafımda farklı siyasi görüşte olan pek çok kişiden hayatın pahalandığını duyuyorum.

Ama dış güçler, ama yurdum üreticisi, ama dolar, ama spekülasyon densin. isminin ne olduğunun bir önemi olmaksızın halkın alım gücünün azaldığı su götürmez bir gerçektir.

Devletimiz bu soruna önlem almak zorundadır. Zira gidişat masum köylüler için(halk) pekte iyi görünmüyor.
biraz önce dükkanın önünde ki baş ötürlü kadın konuşuyordu:

+dolar çıkmış diyolla. dolarınan alıyoz sanki her şeyi.''

dayanamadım girdim lafa.

+abla bak şu gördüğün mal yurt dışından geliyor. dolara üzerinden geldiği için fiyatlarda doğal olarak artıyor.''

-niye dışardan alıyoz o zaman, biz yapamıyoz mu şunları yav''

+abla onu bana değil, hükümete soracaksınız''

-sanki dolar çıksın diye tayyip diyo, pazarda domatis 10 milyon o da mı dışarıdan geliyo. 500'e alıyola 10 milyona satıyola...''

işte bu yüzden sayın hemşerim. halk, artan fiyatın dolardan kaynaklandığına dahi inanmıyor.
alışverişe gidecek kadar paraları olmadığı için zamdan da haberleri yok.
Çünkü ideoloji bu dunyada görebileceğiniz en güçlü silahtır.Siz kendinizi halka sevdirir ve muhalefetin olmadığı boşluktan yararlanıp muhafazakar kesmin üzerine oynarsanız kazanırsınız. Nitekim rte de bunu sağlıyor. insanların büyük çoğunlupu da rte yi sevdiği için durumu büyütmüyorlar.
Etraf akkoyun kaynıyor arkadaşım.

Sorgulayan, mücadele eden, isteyen duyarlı vatandaşlardan yoksunuz.

Böyle gitmeye devam ederse biz daha ne zamlar görürüz..
dayanın din kardeşleri

osssmanlı geliyiiii

lozanın gizli maddeleri var.
kolay değil.

16 yıldır körü körüne savunduğu her şeyin bir yalan olduğunu kabullenmek gerçekten zor. düşün ki kardeşiyle, ana babasıyla, eşiyle dostuyla yol ayırdılar bu yüzden. ne desin, kanmışım mı?
kandırılmışım mı?

bu lafı gerçekten samimiyetle söylemek, o duruma düşmek, hakikaten zor.

isyan ettikleri an, inandıķları çoğu şeyin aslında kocaman bir yalan olduğunu itiraf edecekler. yapmazlar bence. yalan olduğunu bile bile inanmaya devam edecekler.
acından ölse de kabullenmeyecekler.
Vazgeçmişlik. Ne kadar konuşsalar da, bağırsalar da birileri provoke ettiklerini söyledikleri için artık herkes sustu. Zaten konuşsan da vatan haini falan oluyorsun. Ne gerek var...
birincisi korku, ikincisi de imamın osurduğu memlekette cemaatin sıçmaktan çekinmemesi.

(bkz: a haber e ayrı halk tv ye ayrı konuşan esnaf)
anamla tayyip Erdoğan'ı aynı yatakta bassam orospuluk anamdadır diyen kitle mi isyan edecek.
büyü falan olmalı yani başka bir açıklama bulamıyorum.
halkın sikilmekten zevk alması. kim daya iyi sikerse ondan taraf oluyorlar.
Çünkü öğrenciler eşya alamadıkları için letgo harekete geçmiş öğrenciyeeşya hareketiyle. Belki yararı vardır isyan etmemelerine.
Belki düzelir düşüncesi,ya da ben kocaman pollyanayım.
z harfini unuttuğu için olabilir.