bugün

2 yıl önce Kayyum atanan Haliç Üniversitesine eski mütevelli heyeti başkanında aralarında bulunduğu onlarca kişi baskın düzenlemiş.

http://www.hurriyet.com.t...un-odasina-cikti-41217535

http://halic.edu.tr/tr/du...ular/kamuoyunun-dikkatine
okulun müteahhidi okulun Mütevelli Heyeti başkanı olmuş.

http://halic.edu.tr/tr/un...iversite-mutevelli-heyeti

http://www.yeniyapi.com.tr/kurumsal.html

görsel
feto ıle bı ara kayyum atanmıstı galıba bence yazmayn.
istanbul ticaret üniversitesinin başlığı engellendiği için oradaki yazımı buraya aktarıyorum.

dün (istanbul ticaret üniversitesinin) önünden geçtik. yazık lan burada okuyanlara. kampüs diye çirkin bir bina etrafında bizim anneannemizin bahçeli evlerinden küçük otluk iki üç alan. yeşillik, gezinti alanı diye sunulan bu. belki arkada kocamaaaaaaaan bir bahçesi vardır kim bilir? bildiğiniz vergi dairesinden hallice.
onun dibinde haliç üniversitesi var o daha beter. ama üniversite tabela yazıları falan pek tumturaklı afilli.
hadi bunların önünde haliç uzanıyor; öğrencileri iyi kötü iki üç ağaç görüyorlar, bir de ümraniyenin ortasındaki çirkin binaların arasında otoyolun kenarında olan garibanlar var. (bkz: 24 mayıs üniversitesi)
Şimdi bu üniversiteyi bir kaç noktadan ele alacağım.

1. Eğitim

Vasatın biraz üstünde bir eğitim seviyesine sahiptir. Yani iş sizde bitmekte. Okuldan bir şey ummak size sadece zaman kaybı ve ileride yaşayacağınız derin pişmanlıklar verir.

2. Ortam

Ortam tam olarak var ile yok arasında. Etrafta ortam var gibi dursada: sadece birbirini kesen karşı cinslerden ibarettir. Etkinlik vs pek az rastlanan durumlardandır. Bulduğunuzda ise bence uzak durun, çünkü asla hayal ettiğiniz gibi olmayacaktır. Kısaca okulda ortam yapacağım derken ortam maymunu olduğunuzla kalma ihtimaliniz daha yüksektir.

3. Mekan

Mekan konum olarak gayet beklentiri karşılayacaktır. Sütlüce de bulunan ana kampüs, ufakta olsa haliç manzarası görmektedir. Okula arabayla gelen öğrenciler için hemen okulun karşısında ispark bulunmaktadır. Arabası olmayanlar için mecidiyeköy, halıcıoğlu, beşiktaş olmak üzere üç adet ayrı ring servisi bulunmaktadır. Okulun içi ufak modern dokunuşlardan oluşan sınıflardan oluşmaktadır. Okula ilk girdiğinizde adeta bir caddeye veya bir avm nin bahçesine gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu iyi mi kötü mü ben hala anlamış değilim.

4. Haliçli kızlar

Okulun kızları gördüğüm kadarıyla güzel, güzel olmayanlarda bakımlı. Yani gider seviyeleri yüksek. Fakat biriyle bir şeyler yaşadığınızda okulda direkt olarak reklam olabilirsiniz. Okul ufak ve iç içe olduğu için maalesef kazanova yaftası yemeniz kaçınılmaz. Yani şu kızdan şu kıza atlayayım kafasını biran önce bırakmalısınız. Gelelim kızlarla diyalog kurma meselesine; işte bu konu çok ince çizgilerden oluşmakta. Çünkü ortam başlığında bahsettiğim gibi burda sadece bakışmalar ön planda. Fakat eliniz yüzünüz düzgünse kızlar size zarf atacaktır. Fakat bundan fazlasını beklemeyin. Gerisi tamamen sizin birikiminiz ile alakalı.

5. Haliçli erkekler

Okulun erkekleri gördüğüm kadarıyla vasat. Üç beş yakışıklı var ya da yok. Onlarda zaten yolunu okuldan bulmayan ya da okulda reklam olmak istemeyen tipler.
Geneli barzo diye tabir ettiğimiz tipler.

6. Gelir farkı

Öyle çok bir gelir farkı yok. Yani her tipten insanın buluştuğu bir ortam haliç. Fakat genele yayarsak, ortalama üstü gelir skalasına sahip insanların çocukları var. Bir kaç tane über zengin var ya da yok.

Sonuç: sonuç olarak gelinebilir bi üniversite, fakat çok bir şey beklemeyin. Amacınız ne olursa olsun, illa ki burdan alabileceğiniz bir şeyler vardır.

Biliyorum benim kim olduğumu merak ettiniz. Ben o yakışıklılardan biriyim. Zaten illa ki fark edersiniz. Über zengin olduğum da doğrudur. Burda ne işin var diye sorarsanız, bakın onu ben de bilmiyorum...
sütlüce'de yeni binaları var sanırım. fena olmamış. ama "bina" fena olmamış, üniversite değil.
onu bunu bilmem de kızları efsanedir bu okulun.47e servislerinde az dumur olmuyoruz gördükçe.
arka cephesi pek hoş olmasa da ön cephesi nadide olan okul.
güzide, sevgili, butik okulum. Haliç manzarasıyla, merkezi konumuyla istanbul Ticaret üni ile bitişik olmakla beraber, bilgi üni, fsmvü, nişantaşı üni yürüme mesafesinde. Halıcıoğlu - Mecidiyeköy - Kabataş servisleri ile istanbul un her yerine ulaşım rahattır.
bu sene gideceğim bakalım nasıl bir mekan.
istanbul Üniversitesi'ne devredilmiş üniversite. Yolsuzluk gırla. Öğrencileri ödeme yaptığı halde hala borçlu gözüküyormuş mesela.
http://odatv.com/mob_n2.p...er-olmus-neler-0607161200
yök, denetimleri sonucunda kötü yönetim nedeniyle çeşitli risk faktörleri taşıdığını belirlenmiş ve geçici tedbir olarak faaliyet izninin durdurulmasına karar vermiştir.

http://www.memurlar.net/haber/583862/
mevzunu olduğum üniversite.
öğrencilik dönemimde benim de birçok şikayette bulunduğum ancak öteki üniversitelerle karşılaştırılınca cennet gibi üniversitedir. kıymeti sonra anlaşılır. öğretmenlerinin çoğu takıntılı ve anlayışsız değildir. öğrencinin halinden anlayan tiplerdir. öğrenci çalışmadığı zaman derstende kaldımı hemen "bu ne yeaaa para için bırakılıyoruz" denilendir. öğrenci öğretmeni istediği gibi kullanabiliyor bu sebepten ötürü. yani kısaca özetlemek gerekirse çirkef öğretmenden çok çirkef öğrenci vardır bu okulda. parayla herşeyi hallederim gözüyle bakan öğrenciler.
lys sonuclari aciklanir aciklanmaz sozlukte reklami cikan universite. lysciler tercihlerini yapadursunlar zall yine paralari sayiyor.
Besyo öğrencisi olarak hocalarının çok iyi olduğunu söyleyebilirim ama sınav zamanında gözünün yaşına bakmazlar. Pek bir üniversite ortamı yoktur daha çok kurs gibidir. Kız sayısı azdır hatta çok azdır kızlı erkekli güzel bir ortamlı bir üni hayatı istiyorsanız tavsiye etmeyeceğim üniversitedir. Ha unutmadan mütevelli heyetinin katında bir güvenlik var orospu çocuğu kendini Obamanın özel koruması falan sanıyor
burada okuyan bir abi ve abladan danışmanlık rica ettiğim üniversitedir.
Geçen gün bir arkadaşımı ziyaret ettiğimde güldüren okul. Bizim lisenin tuvaleti kadar bir yeri kampüs diye öğrencilere yutturmuşlar. Tamam dışarıdan zaten kötü gözüküyordu da içinden daha da cüce bi şeymiş.

Yazık buraya verilen paralara...
gerizekalı okul.

hayatımın en dandik ve en güvensiz günlerini geçirdiğim yer. içindekiler garip. eğitim sistemi garip. hocaların acayip oldukları okul. kendilerine belirledikleri öğrenciler ile araları inanılmaz iyi ama. ajan olarak oraya buraya gönderip laf aldırtanı bile duydum. spor akademisi bölümünde inanılmaz olayların döndüğünü biliyorum.
mütevelli heyetinin değişmediği açıklanan üniversitedir.

görsel
Şişhane kampüsü beyoğlu'na* * sadece 3 dakika yürüyüş mesafesinde yakın oluşu sebebiyle bayağı güzeldir. Bünyesinde iyi hocalar barındırır. Vakıf üniversitesi diye pek kolay zannetmeyin, derslere asılmazsanız bir güzel kalıyorsunuz, affetmiyorlar.
Beş yıldır evime gider gelirken önünden geçtiğim, geçen yaza kadar vergi dairesi genel müdürlüğü bi şeysi sandığım, beden eğitimi ve spor yüksekokulu (veya bölümü) olduğunu duyunca öğrencileri merdivenlerde kros yapıp, sıraları kaldırıp tuvalette barfiks çekiyorlar herhalde diye düşündüğüm, sevimsiz binalı üniversiteye benzer şey.

Civilization'daki üniversiteler bile daha çok gerçek üniversiteye benziyorlar.
yaklaşık 3 yıldır okumakta olduğum, güzel bir okul.

hocaları biraz anlayışsız ve katı olsa da, eğlencelidir ortamı.
düşünenlere, tavsiye ederim.
bu sene kazananlara geçmiş olsun diyerekten, Allah sabır versin temennilerimi ilettiğim üniversitemsi varlık.
dershane üzeri yüksek okul arası bir üniversitedir. kurulduğu dönemlerdeki başarısıyla kıyaslandığında şu an alelade üniversitelerden biri olmuştur. öğrenci ve öğretim üyesi profili elit değildir. sanırım bu da ekonomik kaygılardan, daha fazla gelir elde etmek düşüncesinden kaynaklanmaktadır. araştırma görevlisine 1200 tl maaş verdiği düşünülürse hangi kaliteden bahsedilir orada?
fındıkzade kampüsünün tası tarağı toplayıp uzaklaştığı okul.