bugün

Kadınların, çocukların bir diktatör tarafından katledildiği şehir. Ne o lan! Türkiye de yedi seçim kazanmış Erdoğan ı gezi de diktatör diye indirmeye kalkarken siz haklısınızda, babadan oğula diktatör bir sistemin ve yöneticilerinin halkı tarafından devrilip demokrasiye geçmesini istemiyormusunuz?

" bu kafayla sıttın sene iktidar olamazsınız "
Nolduğunu bir türlü çözemediğim şehir. Esad masum halk Yok hepsi direnişçi diyor, dünya kamuoyu Halep'e destek oluyor. Rusya Esad ile birlikte fakat buradaki insanların çıkması için koridor oluşturuyor. Biz Esad ile düşmanız muhalifleri destekliyoruz ama Rusya ile müttefiğiz. iran şiileri ne yapıyor orasını da çözemedim. Bu denklemde bir yerlerde ABD ve ışid de olacak ama onları da oturtacağım bakalım.
Suriye Arap cumhuriyeti devlet başkanı ve Suriye silahlı kuvvetleri başkomutanı halep fatihi,halkın sevgilisi,muzaffer komutan,göz hastalıkları mütehassısı uzman doktor sayın Beşşar el Esad beyefendi sayesinde eski parlak günlerine geri dönecektir.
Bakın belki çok kalpsiz olacağım fakat kendi ülkesinde terörist ilan edilmiş insanları destekleyen halka yapılacak müdahalenin insani olup olmadığından başka bir şeyi umrumda değil böyle bir durumda. Daha dün üsküdar da birleşip halifemizi seçelim diye dolanan akplilerin burada halep için duyar kasmalarını anlayamıyorum(esad diktatör bizde yok böyle birşey tarzı) . Çok yakın bir örnek de senin güneydoğunda çok yakın bir zamanda yaşanmadı mı? Asker teröre destek olanı siler. Sivillerin tam can güvenliğini sağlamak imkansıza yakın o ortamda fakat iki yüzlü olmayın. Suriye'nin pkksi da öso değil mi?
zehra. ateşkes zehra. yüreğim su. halep su. dökülüyor zehra. sen şimdi mağrursundur. dur, yürüme zehra. mağrur yürüyeceksen hiç yürüme, aynaya bakacaksan hiç görme zehra. ama ateşkes zehra. sen Allah'a ne güzel inanıyorsun zehra. elinin kınasından belli. ama ateşkes bitince ne olacak zehra.
dur. bekle. hemen kazanılmıyor hiçbir savaş zehra. hayır katılmıyorum zehra. ben o coğrafyadaki savaşları iki kere düşünemem zehra. insanlar ölüyorsa bu iki kez düşünülecek şey değildir zehra. dur gitme oraya. üstüne kar yağıyor halep'in. sen de ışık olma zehra. dünyanın ortasına, o kızıl Akdeniz'e bak zehra. ki yaşamak oradadır. öldüğün ölümün hesabını ver, öyle yaşa zehra. beyaz bayrak inse de, ateş bitse de, siviller kurtarılmadıkça hangi ateşten bahsediyorsun sen zehra. ama dur. başını indirme zehra. aylar sonra görsen de beyaz bayrağı, sen yine de affet bu dünyayı zehra.
şu sıralar üzerinden bolca feyk duyar kasılan kadim şehir.

üniversitedeyken karikatürist emrah ablak motorla halep, şam, petra gibi suriye'nin değişik yerlerinde gezip fotoğraflarla blog hazırlamıştı. özellikle petra çok heveslendirmişti beni. motor alacam ben de gidecem petra'ya diye hayal kurmuştum.

okul bitti işe girdim ve motorumun parasını biriktirmeye başladım. o zaman ışid falan yok ortada. motorun parasını tamam ettiğim sıralarda* halep'te sokak savaşı yaşanıyordu. ona rağmen aldım motorumu. "en fazla 1 sene devam eder sonra biter savaş rusya arkasında adamların" falan diye düşünüyoruz plana ortak olan arkadaşlarla. sonra ışid, öso, esad el birliğiyle 6000 yıllık tarihi olan güzelim şehrin anasını siktiler. motoru fazla kullanmadığım halde bir umut satmıyordum. geçen yılın sonlarında halep'in şam'ın drone videolarını görünce gidilmez daha oralara dedim ve sattım motoru. insanlar ölüyormuş falan filan. kodumun ortadoğusunda herkes birbirini kesiyor binlerce yıldır zaten. ama o kadim şehirlerin harabeye dönmesi ah ulan.

dedem bize beyrut'u anlatırdı küçükken. ömrü hayatımda öyle güzel şehir görmedim ben derdi. şimdi belki de biz torunlarımıza halep'i, şam'ı anlatacağız. diyeceğiz ki "demokrasi diye bağırırken aslında din diye bir saçmalık uğruna binlerce yılın mirasını yerlebir ettiler."
emeği geçen, parmağı dokunan herkesin amk.
yıllardır kanın gözyaşının içinde boğulan şehir ama bazılarının şimdi aklına düşmüş sivillerin katledildiği. bu savaşın kazananı kim olursa olsun kaybedeni daima siviller, oradaki masum insanlar olacak zaten aklıyla düşünen herkes bunu kavrayabilir. rejimin elindeki halepi işgal ederken hiç sivil kanı dökmedi mi desteklediğiniz terör grupları?

bugün halep için timsah gözyaşı dökenler iki yüzlü köpeklerdir. sırf kendi politik çıkarları uğruna rejimin halepi, işgalci teröristlerin elinden kurtarmasını bir katliammış gibi lanse etmeye çalışıyorlar. zamanında amerika geldi diye sevinen amerikan askerlerini alkışlarla çiçeklerle karşılayıp saddam heykellerini kendi elleriyle yıkan sonra da amerikan askerleri tarafından karısına kızına tecavüz edilmesine engel olamayan biçare ıraklılardan hiç farkınız yok. salak salak ne denirse inanıyorsunuz, amerikanın ve batının ve türkiyenin havuz medyasının hep bir ağızdan söylediği 'halepte katliam' yalanına katılıyorsunuz. farkında mısınız bilmiyorum ama amerikanın çıkarlarına hizmet ediyorsunuz. halep dün amerikanın elindeydi bugün ise suriyenin elinde taraf seçerken bakmanız gereken şey de bu. rejim yenilgiye uğrayıp da esad düşer terörist unsurlar galip gelirse amerika gelip bölgeye kurulacak bir kez daha ya da elinde öyle sağlam maşaları bulunacak ki bizzat gelmesine bile gerek kalmayacak.

şu anda katliam katliam diye çırpınanların bildiği tek şey tayyip ve akp iktidarının esad karşıtlığı ve rejimin eline geçen halepte, katliam yapılıyor söylemi. algı operasyonuna sizin kadar çabuk düşenini ne gördüm ne de duydum. he amk ışid, pyd, öso denen puştlar sivil dostu, masum insanların kanına hiç girmediler ve asla da girmezler. abd ise adeta adaletin ve insan haklarının timsali bir ülke. tüm bunların birlikte düşmanlık ettiği esad ise zalim bir diktatör hem de masumları katleden bir diktatör. bu oyun tarihte dün de sahnelendi ondan önceki gün de ve daha evvelki gün de ve siz medyadan gördüğü her boka inanan saftirik salaklar bugün de yine eli kanlı emperyalistlerin iğrenç emellerine maşa olmaya devam ediyorsunuz.

bizim abd ve batı dünyası tarafından uydurulan katliam yalanlarına karnımız tok. gerçek katıksız ve saptırılmamış katliam görmek isteyen filistine bakabilir. nedense batı ve abd filistin konusunda sağır, kör ve dilsiz ama konu halep ve suriye olunca rejim güçlerinin başarısının ardından gelen bu katliam söylemi ancak kerizleri kandırır. suriye, suriyelilerin olarak kalacak ve kalleş abd buradaki emellerine bu kez ulaşamayacak.

yakın tarihten bir olay hatırlatayım: 1 mart tezkeresi. bu olayda da tayyip bey şiddetle tezkereyi savundu. ancak o zamanlar şimdi olduğu gibi her söylediğine biat eden yalakalarla kaplı değilmiş etrafı, çünkü akp nin yeteri kadar milletvekili olmasına rağmen çok büyük bir fire ile bu yüz karası tezkere meclisten geçmedi ve abd nin insanlık dramı yaşattığı ırakta aktif olarak bir sorumluluk üstlenmemiş olduk. tabi ki abd çıkarlarına lojistik bakımdan dolaylı da olsa destek verdiler yine de.

rusya bu kadar aktif bir rolde iken ikinci bir ırak durumu yaşanacağını ben pek sanmıyorum ancak olur da abd maşası terör grupları rejime karşı mutlak bir galibiyet elde edecek olurlarsa oluşacak tablo ve ondan sonra yaşanacak olaylardan sonra bu 'halepte katliam var'cıların, rejim karşıtlığı yapanların ne diyeceklerini merak ediyorum. muhtemelen zamanında abd çıkarlarına bilmeden hizmet ettiklerinin farkında bile olmayacaklar.

not: bu entry kimin kimi öldürdüğü ile değil kimin ne amaçla savaştığı konusuyla ilgileniyor. elbette masum çocukların suçsuz sivillerin ölümü kalbi kötülükten kararmamış vicdan sahibi herkesin içini sızlatır.

biz diktatörle yönetilmekten şikayetçi iken tutup da bir diktatörü destekleyecek değiliz. bunun ayrımına varamayan konuyla alakalı fikir bile sunmasın. dün suriyede savaş yokken suriyeyi dikta ile yöneten esada kardeşim diyen kişi herkesin malumudur ve aynı kişi bugün abd ve onun desteklediği terör örgütleriyle savaşan esadı katil ve zalim ilan ediyor. bizse savaş halinde olmayan bir suriyede esad gibi diktatörlerin devlet yönetmesine karşıyız ancak emperyalist kan emicilerin karşısında, değil esad hitler boyutunda bir zalim bile olsa yine de abd tarafında olmayacağız.
Halep ağlıyor diyenler...
Türkiye ne yapiyor? Kahkaha mi atiyor?!
Halep'i gosteriyorsun
Doğuyu gostersene??
Ya da sehitleri...
Soguktan donanlari
Açlıkla savasanlari...
Olmadı mutsuzluktan yavas yavaş ölenleri...
Gostersene.....
Teroristlere karsi sıkıyönetim diyorsun
Halepte ki teroristlere TÜRKiYE'Yi açıyorsun.
Onlari yasatacak bizleri ÖLDÜRECEKSiN.
halep terörist dinci, kafa kesen cihatçı köpeklerden temizleniyor. bizim dış politika gene elimizde patladı. dünya lideri falan filan.
halep için şunu tekrar hatırlatalım; bir suriye şehridir! yani esad yönetimindeki bir suriye şehri. ve bu suriye şehri işgal edilmiştir, şimdi de suriye, rusya-iran desteğiyle cihatçılardan şehrini tekrar alıyor. cihatçıların kaybetmesine ramak kaldı!

beni asıl şaşırtan sözlük ahalisinin halep konusunda cihatçıların karşısında yorumlar yapması. ilk kez sanırım bu sözlüğü takdir ettim.
şaşkınım.

Bakıyorum 2-3 gündür ümmetin lideri halep katliamını engelledi.Vefalı Türk geldi.Halep için gösteriler.Halepte katliam var. Tv de ağlayan insanlar falan.

Afedersiniz ama halep düştü.Türkiye bir politilasında daha yenildi.Bu yenilgiye zafer gözüyle bakan bir kesim görüyorum.Zaferide katliamı engelledik engelleyende ümmetin riderine bağlıyorlar.He canım he zafer. Kendimizi kandırmaktan başka birşey yapmıyoruz. Bu kadar basitleşip alçalabildi mi bu halk.Evet bu kadar alçaldık.

Şimdi gidin gönderdiğiniz yardımlar için zafer nidaları atın.Ümmetin lideri dediğiniz adama güzellemeler yapın.Kendinizi rahatlatın.

Ama şunu unutmayın yine çuvalladınız.Türk'ün başını kaçıncı kez eğdiniz saymaktan bıktım.
ey insanlar, bunu okuyan sen. sen insan değil misin? hiç çok sevdiğin bir yemeği canın çekmedi mi, uzaktayken anneni hiç özlemedin mi, en sevdiğin grubun yeni albümü çıkınca sevinmedin mi, yüzünde sivilce çıkınca canın sıkılmadı mı? ey sen, hiç ağlamadın mı, çok sevinmedin mi? evetse cevabın eğer halebe kayıtsız kalamazsın. orada yüzünde sivilce çıkmıyor çıkan insanların canları. canları en çok ekmek ve su çekiyor. senin canın hiç en çok ekmeği istedi mi? çoğunun bundan sonra hayatları boyunca özleyecekleri bir anneleri babaları var artık. doktor yok. 10.000 kişiye bir doktor düşüyor.
gözünü aç da bak.
hiçbir şey değil, ölen islamcı köpekler diyen allahsızlar, sorsak sana modern günümüz insanı, anlamaz mısın bu dini bir mesele değil, insanlık meselesi. onlar insan. insan. belki de çoğunuzun hiç olmadığı kadar.
halepte olanlari merak edenler icin aktariyorum.
öncelikle ntv,haberturk,cnn turk vb haber kanallarindan duydugunuz herseyi unutun cunku hepsi yalan.
simdi ise beyninizi kullanacak orada gercekten neler oldugunu sebeb sonuc iliskisi kurmaya calisarak bulun.
Yaşananlar insanlık adına utanç verici...
Çocukların öldüğü bir dünyada hiçbir zaman mutluluk olmayacaktır.
Yarın tüm dünyada Halep için bir dakikalık saygı duruşu yapılacak (!)
Fetönün iadesi daha inandırıcı..
Halepin bu hali yıllardir böyle iken neden simdi gündemde?Neden besitasta yaşanan katliam sadece çiçek bırakıldı haberleriyle sınırlı? islam yardımlaşma insaniyet diyerek yine bir oyun oynaniyor. Gazamız mübarek olsun arkadaşlar!
görsel

http://www.ntv.com.tr/gal...-A/DoDwJtAjBEquoXSnJOM4Zg
http://www.sabah.com.tr/g...insanliga-sabotaj-44-oldu
http://www.sabah.com.tr/w...-olarak-hayatini-kaybetti
http://www.milliyet.com.t...ali-sayisi-dunya-2365368/
http://www.gercekgundem.c...-39-kisi-yasamini-yitirdi
http://www.gazetevatan.co...-kaybetti-1023342-gundem/
http://www.milliyet.com.t...getirilen-gundem-2373461/
http://www.gazetevatan.co...ledi-3-olu-1091073-dunya/
http://www.posta.com.tr/h...a-yukseldi-haberi-1352267
http://www.mynet.com/habe...u-ve-yarali-var-4325198-1
beşiktaş'ı unutamamışken, daha bugün kayseri'de canımız yanmışken..

halep'e ağlamaya devam etsenize.

halep için, halep'e dua için saat 03:00'te uyansanıza yine.

nasılsa istanbul'da, kayseri'de, gaziantep'te patlama olmuş olan bizim halkımıza, askerimize olmuş.

bu sözlükte halep için ağlayanların çoğu beşiktaş için bu kadar ağlamadı, kayseri'de çoğu suskun.

söylesenize halep neden daha önemli beşiktaş'tan, kayseri'den?

bende şunu söyleyeyim. anadolu kan ağlarken ne halep, ne başka diyar umrumda değil. orada da olanlara üzülür, duamı eder geçerim ama benim kendi acım varken ona ağlarsam bu benim acıma ihanet olur!

edit: arabı türkten üstün tutan herkes eksilesin, öyle olupta eksilemeyen adam değil!
şu kadının dedikleri hüsnü mahllinin söyledikleriyle ne kadar da örtüşüyor.

halep oyununa gelme benin güzel ülkemin saf insanı.

http://www.youtube.com/watch?v=9VfCY3zyOkU
hala halep diyenler; önce kendi ülkenize bakın. allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.
sahi halep için pankart açanlar, camiilerde dua okuyanlar neden şehiter için bunu yapmıyor. ??

sahi 15 temmuz şehitler!!!!!!!!!!!!! için yapmıştınız. neyse ne desek boş bu muhafazakar, arap sever yaratıklara.
ışidlilerden ve ışid beyinlilerden kurtarılmış şehir.

halep'i kaybeden radikal islamcılar nasıl da eskiden yaptıkları gibi liberal ayaklarına döndüler. "çocuklar ölüyor ama" sözlerine kanmayın bu adamların, çocukların cinsel istismarına izin verecek yasa geçmedi diye üzülen de bunlar.
ebu halep in elleri kurusun.
merak ettiğim bir şey var; rejim güçleriyle birlikte; halep'te çiçekler açıyor, kuşlar cıvıldıyor, çocuklar parklarda neşeyle oyunlar mı oynuyor?

şimdiden teşekkürler.
Dün haleptekatliamvar diyenler şimdi rusyayla kardeşiz diyecekler.

Seyreyleyin.