bugün

şarkıları kişiliği duruşu sanatçı kişiliği kısacası herşeyiyle tam bir beyefendi. şu şarkısı beni benden almakta.

Son mektup

yazdığın son mektup şu an elimde
okuyup ağlıyorum her kelimede
demek ki yalanmış aşkın sevginde
her şeyi anladım bu son mektupta

teselli artık neyi değiştirir ki
elinle kabrimi kazdın demek ki
ben zaten dünyada gün görmedim ki
son darbeyi vurdun bu son mektupla

ayrılsak ta mutluluk dilerim sana
katlanmak zorundayım göz yaşlarıma
yazdığın haberin her satırına ecelimi yazsan da bu mektupla

demek ki sevenler böyle yanarmış
tanrının verdiği canı kulu alırmış
benim kaderimde ayrılmak varmış
her şeyi anladım bu son mektupla
Sonunda vefasız oğluyla barışmış olan sanatçıdır.Lakin 3. sınıf işletmelerde şarkı söylemekten olsa gerek eski günlerine dönememektedir.
adana erkek lisesi muzunu.hakkı bulutla aynı okuldan mezun oldum diye hava atan arkadaşlarım var.
ismini duyar duymaz "ben buyum ben buyum ben buyum.." şarkısını istemden söylemeye başladığım ve sekiz saat boyunca aklımdan çıkaramadığım bu şarkıya sahip sanatçıdır.
ismail baki tuncer'den geliyor o zaman; http://www.youtube.com/watch?v=jwzD_WSuA6U
sesini bire bir yapmış, mimikler de cuk oturmuş. herşeyi geçtim, hakkı bulut'dan ben buyum dinlemeden ölen insan, tekrar dirilmeli ve bu şarkıyı dinleyip öyle gitmelidir. baba, büyüksün.
kendisi tuncelili olup, aslen öğretmendir. bu yıl bulutlar ağlar albümünü çıkarmış ve tanıtımını tuzla içmeler'de bir salonda yapmıştır *
candır.
ben seni sevmedim sana taptım , taptım cümlelerinin mimarı .
bir anısı :
hakkı bulut adana'dan minibüse biner ve memleketi kozan'a doğru yol alırlar. soför devamlı hakkı bulut'tan çalmaktadır. ama müşterisini tanımamıştır. hakkı bulut şoföre sorar :
+ sen hakkı bulut'u tanır mısın ?
- hayır abi neden sordun ?
+ hakkı bulut benım !
soför bakar bakar.
- in ulan aşağı pezevenk. hakkı bulut burada ne arar ? sen kiiiim,hakkı bulut kim !
yok böyle dans isimli programda neden yarıştırılmadığını merak ettiğim fantezi müziğin güçlü sesi. halbuki kıvrak fiziği ve modern dans figürlerine yatkınlığı ile sahneleri kasıp kavururdu kendisi.
bu güne kadar yaptığı tüm şarkıların melodisi kulağa aynı geliyor, notaları bile motamot aynı sanki sadece bana mı böyle geliyor bilmiyorum.

(bkz: ikimiz bir fidanın)

(bkz: son mektup)

(bkz: seven kıskanır)

peşin not: severim kendisini o ayrı konu.
arabeskin gülen yüzü.
ne zaman bir fotoğrafıyla karşılaşsam hepsinde gülüyor. onu öyle görünce ben de gülüyorum istem dışı. tesadüf mü acaba diyip görsellerde gezindim durdum. baktım doğruymuş, adam hep tebessümle poz veriyormuş. arabeskçi abileri, ablaları daha çok hüzünlü görmeye alıştığımdan garipsedim sanırım. neyse tarz meselesi herhalde, ne diyim?

bu saatte aklına hakkı bulut gelen bir insan olarak ondan gülünç olduğumu kabul ediyorum. ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız hakkı aabii. *
şu anda kanaltürk'te görmek mümkün kendisini.
http://fizy.com/#s/1jww7s
sanırım biraz cimri bir adam.

2 yıl önce istanbul kartal sahilinde görmüştüm kendisini. Telefonuna sahildeki bir seyyar satıcıdan kılıf aldı. Ardından eşiyle olaysız dağıldı.
sesine kurban lan..
görsel

bilmeyenler için pink floyd - division bell albümü kapağı:

görsel
--spoiler--
henüz üç yaşında bir kardeşim var
seni ondan bile kıskanıyorum
--spoiler--
ahahah.. itiraf edin hepimiz dinledik bunu zamanı geldiğinde. *
ismail baki tuncer tarafından çok pis taklit edilir:

http://www.youtube.com/wa...e&v=YY8Vr78y0vk#t=18s
*
onbinmilyonlarca eser vermiş türkiyenin, orta afrikanın ve patagonya bölgesinin yetiştirdiği en büyük sanatçı olmasına rağmen ülkemizde hak ettiği değeri ne yazık ki görememiştir.
Hakkı bulut sen bunu unut tarzında salak esprilerin icat edildiği isim ve soyismin sahibi kişi.
Antipatik birisi.
şu an tekrar yayınıyla show tv'de.ne zaman tv'de görsem hep ezilmiş, üzülmüş hep hakkı yenmiş havalarında. onun ayarindaki sanatçılar villalarda oturuyormuş da kendisi şimdiye kadar hiç o kadar paralar kazanamışmış da mış mış..

şimdi öğrendiğim bilgi'dir.adam tam 59 albüm çıkarmış. oha dedim lan oha! şu an çok saygı duydum başgan. önünde saygıyla eğiliyorum. sanat hayatında nice 59'ları devirmen dileğiyle...
her daim aklımda beyaz ceket vişne rengi ipek gömlek ve yumurta topuk haliyle zuhur eden şarkıcı.
ilginç pozlara sahip biri

görsel