bugün

balık değil artık tuz kokmuştur.
her sınav sonrası çıkan haberlerdir efendim.
artık millet olarak alıştık.
soruları çalan kim, çaldıran kim acaba diye düşünülür!

(bkz: akp döneminde hortlayan torpil)
liseye-üniversiteye giriş sınavında 40 soruluk matematik sınavından 5 net bile çıkaramayan çocuklara "dinini, vatanını, milletini sevsin; dindar, ahlaklı nesiller yetişsin" bahaneleriyle çağın modern eğitim anlayışından çok uzakta eğitim-öğretim vermek için can atan zihniyetin egemen olduğu ülkedir. nedense bu tür kul hakkı yenen olayların arkasından hep bu "müslüman" adamlar çıkıyor.
adaletin olmadığı ülkedir.
hakim olamazsa, imam olur denilebilir.
sonra bu hakim geçecek karşımıza bizden namus üzerine şeref üzerine yemin isteyecek.

vay arkadaş, düştüğümüz durumlara bak.
bana , acaba bende cemaate girip iktisattan yatay geçişle tıbba geçebilir miyim ? dedirten olaydır.
sonuçta hababam sınıfı ile büyümüş bir ülkedir. ama millet onun bir film olduğunu unutmuş.
adaletin geldiği noktayı tespit edebileceğiniz ülkedir. bu insanlar acaba kopya çekmelerini sağlayanları kayırmazlar mı? adalet bu insanların eline kalmaz umarım bu ülkede.
kpss sınavındaki kopyanın üstünü örtmek için, uyuyan halkı "bakın biz adalet timsaliyiz, kül yutmayız. kopyacılara göz açtırmayız!" diyerek daha fazla uyutmak için yapılmış olabilir. kpss'yi kim izah edecek? onu geçtim, oradaki cemaat torpillerini kim açıklayacak?

(ara: kul hakkı)
adaletli bir şekilde kalk'ıkınmaktadır.
(bkz: ağlanacak hale gülmek)
2 yılda 8 sınav ve 8 şaibe! ah güzel ülkem ah!
Artık yargısı dahi vatandaşlarına güven vermeyen, insanlarının güvensizlikten birbiri ile bağlarını kopardığı ülkedir.
bir hukuk öğrencisi olarak beni derinden yaralamış, fazlasıyla üzmüş ve gelecekten soğutmuştur. artık mücadele edemeyeceğimiz noktaya geldik sanırım.şimdi ben okulu bitireceğim de eşek gibi çalışacağım da sınava gireceğim de bunlar bedavadan kazanacaklar. ha bi de sınavı kazansan bile sonrasında mülakat denen bir zımbırtı var ki o daha beter. geçemezsen savcı-hakim vs. olamıyorsun.
aynı ülkede tecavüzcüler serbest bırakılmaktadır. kısacası adaletin sağlanamadığı ülkedir. (bkz: 14 yaşındaki engelli kıza 5 kişinin tecavüz etmesi)
balık kokmasın diye tuzlanır peki tuz kokarsa ne yapacağız? bu insanlar ilerde karar verecek. kendi zaten hile ile geçmiş oraya onun verdiği kararın geçerliliği ne olacak kim takacak onu diye düşünüyor insan. bir de bu skandallar akp'nin ustalık döneminde mi azıttı bana mı öyle geliyor?
tek kelimeyle ironiktir. öyle bir dönüyor ki çarkları, bırakın çomak sokmayı, iki kelime bile edemiyorsun.
(bkz: şerefsizleşmeyin)
Hakimlerin çok olduğu yerde adaletten bahsetmek mümkün değildir. Hakimlerin kopya çektiği bir ülkede, tey loo...
aynı ülkede eleştiri yapanlar suçlanmaktadır.