bugün

(bkz: hakan şükür ün milletvekilliğinin iptal edilmesi)
insan kendisine nasıl kötülük yapabilir ? sorusuna cevap örneğidir.
bu ülke insani için yaptığı yardımlar bilense öyle de böyle de arkasından sallayanların bile ağzının bir karış açık kalacağı efsane futbolcu.
meclisteki yüzlerce boş gezenin boş kalfası milletvekili var, ama hep günah keçisi bu oluyor nedense. üstelik de ilk taşı hep en boş beleş adamlar* atıyor. tamam adamın yaptığı doğru olmayabilir, etik olmayabilir (ki bence etik değil ve yaptıklarına katılmıyorum) ama sanki herkes sütten çıkmış ak kaşıkmış da bir hakan şükür kirli şeklinde sunulan panorama kusura bakılmasın ama çakallık. Kendi boş beleşliğinizi gizlemek için Hakan Şükür'e vurmak delikanlılık mıdır? Gerçi Hakan da bu adamların eline koz veriyor ya neyse o da ayrı bi konu.
geçmişte her takımdan sevenleri varken, şimdi galatasaraylılar'ın bile ifrit oldukları takkeli topçudur.
--spoiler--
bu dayı zamanında cm oynarken cimbom'dan diyarbakırspor'a transfer olmuştu. *
--spoiler--
eskiden hakan ükür dedndiğinde atıığı goller aklımıza gelirken şimdi miting meydanlarında tayyibin yanında alkış tutan adam aklıma geliyor.
hayat işte...
başbakana danışmışmış o olur dediyse söz söylemeye hakkımızın olmadığı kişiymiş. bak seeeeen. adam istanbul 3.bölge milletvekili. ben de 3.bölgede oturduğuma göre söz söylemeye hakkım var. 3.bölgede oturmasam yine söz söylemeye hakkım var ama kime anlatıyoruz işte?
milletin değil tayyipin vekilidir. tayyip ne derse yapar size ne!!!!
bu adam türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi forvetidir. o uefa kupası'nın türkiye'ye gelmesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir. öyle bir bitiriciliğe sahipti ki gol atmak denildiğinde akla ilk gelen futbolculardan biriydi adeta kendisi. zaten her alanda gol kralı olması bu algının kanıtı niteliğindedir. bazı futboldan anlamayan insaların ağzına sakız olması manidardır.
futbolculukta ne kadar seviyorsam , şu an aynı şekilde nefret ettiğim kişidir. Kendisi meclisi okul sanmaktadır. Milletin vekilliği haricinde her şeyi yapmaktadır. Okuldan kaçar gibi meclisten kaçar , yorumculuk yapar, danışmanı milletvekillerini tartaktar sırıtıp o iş öyle değil der.
Danışmanının milli eğitim komisyonunda olay çıkardığı milletvekilidir.
http://www.cnnturk.com/20...nustu/652273.0/index.html
yaşlandıkça daha çok şakirtleşen futbolcu eskisi.
vekil. halı sahaya maça çağırsak 50.000 lira ister gibi geliyor.
Bir zamanların futbol, şimdilerin polemik yıldızı.
hz. para'nın müridi.
efsane futbolculuktan kaypak siyasetçiliğe yatay geçiş yapmış olan kişi. keşke güzel goller atan forvet oyuncusu olarak kalsaydın anılarımızda.
hiç bir konuda konuşmaması hayırlıdır. ağzını açınca sıçıp sıvıyor çünkü.

ayrıca durumundan iyi futbol oynamanın başka işleri iyi yapmaya yetmeyeceği gerçeğini de öğrenmiş bulunuyoruz.
-abilerim bilir.
-abilerim öyle diyorsa öyledir.

Sorulan sorulara genellikle bu cevapları verir.
bakkal açsa, ek iş olarak çıraklık yapar. işte böyle kafada bir insan.
gittikçe çirkefleşen bir insan. ve paranın bir insanı ne hallere sokabileceğini bizlere göstermiş insan. yazık, bu adama oy veren millet açlıktan, fakirlikten kırılırken bu adamın bu kadar aç gözlü olması inanılır gibi değil. gerçi akp seçmenine müstahak. beter olsunlar amn koyim. bana n'oluyorsa sanki.
Futbolcu. Yani eskiden. Futbolcuyken hepimizin hayallerini süsleyen santrfor. Geçen gün meclis komisyonunda danışmanı kavgada darp edilmişti.
Yeni isine konsantre olamadigini söyleyenlerin cok acik sekilde sictigi ortadadir.

Yeni isine cokta iyi cokta mükemmel konsantre olmus milletvekilidir.

Efendimize sordum, recep bey izin verdi. program basi 150 milyar,
bir sikim yapmamasina ragmen 11 milyar milletvekilligi maasi. tipik
akp'li daha ne yapsin adam ?

isini on numara yapan insan. isi milleti sikmek oldugu göz önünde bulundurdugumuzda tabi.
he bir de rte goygoyculugu. her sey süper on numara. afferin oglum. devam böyle.

Sikiyorlar efenim durduramiyoruz.
Milletvekili olmayi hak etmeyen sahis milletvekili olduktan sonra kendisine yonelen butun sorulara ben bilmem buyuklerim bilir diye cevap vermesi bu ulkeye insanin guvenmemesine sebep olan sukur yine de allaha sukur diyilem.
eskiden şükredene allah verir denirdi şimdi kulu vermekte.
soylenenlerin hepsine katilmama ragmen bu adamin oldugu maraton bolumlerini izlemekten asiri keyif aliyorum. futbol hakkinda bilindik seyleri oyle bir dille anlatiyor ki uyuyorum resmen ninni gibi. o yuzden her haftasonu mactan sonra bu programi aciyorum * isiklari kapatip o sekilde uyuyorum.

not: şakirt değilim.