bugün

iZMiR'in Aliağa ilçesi'nde güvenlik görevlisi A.B.E.'nin kredi kartı borcu yüzünden tartıştığı annesini öldürdüğü, cesedini de iki ay boyunca evinin klimalı odasında sakladığı ortaya çıktı.
Olay Engin Ailesi'nin komşularının polisi arayarak Bediha Engin'e iki aydır ulaşamadıklarını ve apartmanda garip bir koku olduğunu bildirmesi üzerine yapılan araştırmada ortaya çıktı. Eve gelen polis, 73 yaşındaki Bediha Engin'in cesedini buldu. Gözaltına alınan Petkim'de güvenlik görevlisi 37 yaşındaki A.B.E., önce annesinin eceliyle öldüğünü, çok sevdiği annesinden ayrılmak istemediği için cesedini evin klimalı odasında sakladığını söyledi. Ancak şüphelenen polisin sorgusunda A.B.E.'nin suçunu itiraf ettiği öğrenildi.
A.B.E.'nin, kredi kartları yüzünden ekonomik sıkıntı çektiğini, annesinin ve babasından kalan iki emekli maaşının ekonomik sıkıntısını gideremediğini söylediği belirtildi. Zanlının, annesine ait Kurtuluş Mahallesi 321 Sokak'ta, Dostlar apartmanında bulunan dairenin satılmasını önerdiği, annesini ikna edemediği, bu yüzden iki ay önce çıkan tartışmada annesini boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. A.B.E.'nin iki ay annesinin cesediyle aynı evde kalması nedeniyle psikolojisinin bozulduğu da kaydedildi. Zanlının, annesinin ve babasından kalan maaşları kartla düzenli olarak ATM'den çektiği öğrenildi.
Bediha Engin'in çürümeye başlayan cesedi Aliağa cumhuriyet savcığı tarafından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için izmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet işlek, mahalle sakinlerinin çok sessiz insanlar olduğunu belirterek, “Anne oğul da hep biraradaydılar, her yere birlikte giderlerdi. Babası Bedri Engin kalp krizi geçirip ölünce anne oğul yalnız kaldı. Ekonomik sıkıntıları vardı. Ancak bunu nasıl yaptı anlayamıyorum'' diye konuştu.

yorum bile yapmıyorum. yapamıyorum...
ailesine yararı bi yana zararı ayyuka çıkmış evlat çeşididir. ülkemizde bolca bulunmaktadır.
anne ve babanın tüm çabalarına rağmen doğmayı başaran haindir.
Uzun adam.
görsel