bugün

Aa yarın okuul. Cuppa cuppa.
overdose aşk duygusuyla gecirilmişse, pazartesi iple cekilir...
görsel

(bkz: tıpkı ben)
Hazır vizelerim de bitmişken neden bu saatte uyanırım ki? Değişik bi hafta sonu.
büyük nimettir.

hangi maçı izleyeceğime karar veremediğim iki günlük dilim.
üç gün olsun.

şimdi düşününce ne güzel olur dedirten olay. cuma okuldan çık, eve git, bütün haftanın yorgunluğu da üstünde tabii. hadi bu akşam evde olayım dinleneyim de azıcık. o gün zaten çoktan çöp oldu bile. e cumartesi haklı olarak erken kalkmak istemiyor insan. o günün de sabahı çoktan gitti. kaldı sana pazar e o gün de pazartesiye yetiştirmen gerekenler oluyor. e nerede burada hafta sonu tatili?

buna da geçtim. bir yerlere kaçsak desek o da zor be? sürekli ortamdan "ya 2 gün için kalkıp gidilir mi nidaları!" halbuki 3 gün olsa öyle mi olur... dolu dolu 3 gün.

that's life!
eskiden en güzel diziler hafta sonu olurdu, şimdi en kötü dizileri hafta sonlarına koyuyorlar. insan nedense ruh olarak hafta sonraları eğlenceli komik işler arıyor, cumartesi pazar ya aşiret dizileri var ya da pespaye dizler.
haftanın sonu. ilaç niyetinedir kimi bünyeler için. günlerin çabuk geçmesi bazen de iyidir. çıkın gezin soğuk demeden. ya da film izleyin. uzanın. dinlenin.
hafta sonunu iple çeke çeke ömrümüz bitiyor be.
tatil, dinlenme zamanıdır.
dinlenme ve eğlenme zamanı.
Radyo tiyatrosu ve ütü ve oyun zamanı. Canım saçma oyunlar oynamak istiyor.
Zamanı vakti var derken, o gün geldi çattı. Pazar sınav. Hadi bakalım. Sert sert.
Geldi sonunda.
Gençler, eğlencenin dibine vurun. Ben öyle yapıcam.
Yaşlılar, siz de rahat durun amk. Götünüz başınız ayrı oynuyor.
sabah geç kalkılacağının göstergesidir. dinlenme zamanı.
kalabalık, gürültü, ölçüsüz şamata ve mutluluktan ötürü baş ağrıtan hafta bölümü. sesli öpüşen sevgililer de dahil olunca iyice keyifsiz olur.
kimisi için sadece ergenken dinlendiği hatta onda da rahat rahat dinlenemediği zaman dilimidir. abv böyle işin dedirtir. rahat rahat uyumak ne güzel şeydi sahi. lanet gelsin amk.
görsel
hafta icinin tersi.

isyerinde yalandan samimiyetler, yalandan asklar filan yasanır uzaktan uzaktan hafta ici.
haftasonu ise senin ozel alanındır. daha gercek iliskilerin ve daha gercek asklarındır.
tabi ki istisnaları vardır bu durumun ama cogunlukla boyledir.

velhasılı 2019 sonuydu yamulmuyorsam. daha covid yeni baslıyordu turkiye de.
ben cinli bir firmada calısmaya yeni baslamıstım.
haftasonu oldu. ben cevahir starbucka kahve icmeye gittim o haftasonu.
birden etrafımdaki masalarda is arkadaslarıma cok benzeyen tipler belirdi.
eksi sozluge hemen yazdım: -is: hafta ici calıstıgınız yer. işle askı karıstırmamak lazım. haftasonu benim ozel alanım. orayı bana bırakın.

ardından pazartesi oldu. beni isten kovdular. ihih.
patron calısanını haftasonu da istiyormus sanırım:)
Kalabalık, gürültü, sarhoşluk dolu rahatsız edici ve yorucu zaman dilimi.