bugün

teatroda kemal sunal inek şaban değil miymiş yani?

görsel
kalp krizinden necati demirel vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin.
bir öğrencisi daha vefat etmiştir.

https://www.haberturk.com...-kaybetti-3581659-magazin
görsel
ilk başta eğitim sistemi ve öğrencilerin durumunu eleştirmek amacıyla yapılmış, ortaya komedi filmi ortaya çıkmıştır.
An itibariyle show tv de oynamaktadır. Evet. Bilmem kaçıncıya izliyorum aynı bölümü.
--spoiler--
Yeşilçam'ın unutulmaz yapımları arasında bulunan Hababam Sınıfı'nın kadrosunda yer alan "Hayta ismail" ve Hababam'ın Bacaksız'ı Tuncay Akça istanbul'da org çalıp, şarkı söyleyerek geçinmeye çalışıyor olması sosyal medyada gündem oldu.
https://bit.ly/3njS1yP
--spoiler--
rahmetli rıfat ılgaz'ın eğitim gördüğü Kastamonu Lisesi'ndeki anılarından hareketle yazdığı, 1957 yılında yayımlanan gençlik romanıdır. ancak vardığı boyutlarla üzerinde çokça doktora tezi yazılabilecek bir sosyal fenomen aşamasına ulaşmıştır.
Yıllar geçsede hep izleyeceğimiz bir film.
artık anılarımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur.
60'lı yıllardan itibaren çekimi için yapılan çok sayıda başvuru sansür kurulundan geri dönmüş olan film. en sonunda ertem eğilmez öncekilerin red nedenlerini çok detaylı etüt edip ona göre senaryoyu ve karakterleri yumuşatarak revize etmiş ve anca öyle onay alabilmiş.
-Ferit naptın oğlum?

+Sevdim hocam *
görsel
hala ve hala izlemekten zevk aldığım film serisi. aynı tadı ve lezzeti başka filmlerde alamıyorum.
görsel
Tevfik Fikret in ölüm yildonumunu unutan bir genç kadın öğretmen, milli duyarliliklardan uzak öğrenci topluluğu ve divan edebiyatına düşkün yaşlı bir edebiyat hocası, taşkın milli duyarlılığı alaya alınan bir tarih hocasını da içinde bulunduran aşmış bir film. Yine de tekrar tekrar izlemek biraz sıkıcı.

Taşkın milli duyarlılığı alaya alınan fizik hocasiymis.

(bkz: e f e e) ye teşekkür ederim.
Recep ivedik varken buna gülen maldır.
şu an show da 51565665 kez oynuyor ben yine çakılı kaldım. sanırım dünya döndükçe onlar o merdivenlerden güle oynaya koşarak inecekler bizde onları ömrümüz yettiğince izlemeye devam edeceğiz.
türk sinemasının unutulmayacak olan filmlerinden. kemal sunal'ı, şener şen'i, münir özkul'u, halit akçatepe'si ve daha nice oyuncusuyla türk sinemasına renk katmışlar, efsane bir yapım ortaya çıkarmışlardır.
devamını çekip şu başyapıtı karalamayın arkadaş ya.
30 tane sap babaları yaşında adamları kafaya alıp duruyor.. keh keh keh
Bir çok kişinin hatrında iyi olan ama o kadar da masum olmayan film ve kitap serisi.
nesillerin ahlakını bozmak için kurgulanmış bir proje.
M.Hoca: Adın ne?

Güdük: Güdük hocam,Güdük Necmi derler bana.

M.Hoca: Soyadın yok mu oğlum?

Güdük: ....soyadım.. (damatı dürter) neydi lan benim soyadım?

M.Hoca: Demek 23 yaşındasın Güdük Necmi,baban ne iş yapar?

güdük: vallahi tam bilmiyorum hocam ama galiba karanlık işler çeviriyor.