bugün

Aslında yönlenme mevzusu var biraz da.

Gerçi Hypatia'nın çok güzel olduğu ve onun için bile felsefeye yönelen erkeklerin olduğu söylenir. Yani neden olmasın.

Ama şu açıdan bakarsak eğer işler değişiyor. Genel olarak güzel olup insanları etkileyen kişiler bu durumu kullanıyor. Yani mutlu olmak için de insanların kendisini sevmesi için de veya farklı şeyler için de güzelliğini ön plana çıkarıyor.

Bu sebeple genel olarak zekadan önce bir güzellik ortaya çıkmış oluyor. Ama o kadar güzel olmayan birisinin ön plana çıkan mevzusu ise düşünceleri oluyor.

Yani bu yüzden genelde pek uyuşmuyorlar. Ama yine de neden olmasın.
=amanda cerny.
ikisi bir arada olacağını pek sanmıyorum genelde olaylar

1/2 güzel + 1/2 zeki =1 şeklinde oluyor kimisinde bu oranlar değişirken ikisinin toplamı sabit kalıyor.

Güzel ve dahi değil ikiside orta derecededir! *
9 yaşındaydım lan bu program çıktığında. Esra ceyda kardeşler ilk kez burada ünlü oldular zaten.

ikisinden birinin şu sözü hala aklımdan çıkmıyor. "hırvatistan diye bir ülke mi varmııış".
sürekli kitap okuyup eliyle birlikte olan türk erkeği ve cafe-shopping mall kültürü almış malları ifşa ederek bu gerçekliğin farkındalığına ulaşmamızı sağladığı için statükocu rtük tarafından engellenmiştir.

belki de kıracaktık ulan bu şanssızlığı, ama neyse ben kitabıma devam edeyim en iyisi.
eğitim kavramından habersiz, hiçbir şeyden anlamayan hem salak hem de çirkin olan kızların güzel başlığı altında ortaya çıkmalarıyla oluşan güzel olan kız aptaldır imajını vermeye çalışan program. o programa katılan kızların aptal olması ise normaldir. çünkü güzel ve akıllı kız zaten böyle bir programa katılmaz.
başlamadan, sadece reklamlarıyla bile bünyeleri sinir krizlerine sokmuş olan programdır. erkek çirkin olmalı, sadece akıllı-ama-duygusal-ve-algısal-zekasız olmalı, kadın ondan görsel olarak tahrik olmamalı. kadınsa güzel ya da seksi olmalı, sadece aptal-ama-kendini-satmaya-çalışan-mal olmalı, erkek ondan zekasal olarak tahrik olmamalı. yayından kaldırılması, toplumun her iki cinsiyet üzerine zaten oluşturuyor olduğu önyargıları kırabilir mi merak konusudur.
(bkz: AYSUN KAYACI) *
turkiye'ye geri dondugum gunlerde sikintidan patlarken karsima cikmis, iyikide her bolumunu ozenle kaydetmisim dedigim efsane program ..rtuk'e sesleniyorum buradan neden insanlarin eglence kaynaklarini ellerinden aliyorsunuz orumcek kafali rtuk yoneticileri onlarda bizim toplumumuzun gercegi olan insanlar, programa katilan yarismacilar gercek hayattan alinmis hayal urunu degil ki ayrica polat gibi kelle de kesmiyorlardi ki kotu ornek olsunlar ne istedin gariplerden..
isteyen izler istemeyen izlemez. Bu bir televizyon programıdır, arz ve talep meselesidir. Okullarda bu tarz insanlardan ne kadar olduğu aşikardır ve eğer bu tarz insanlardan kurtulmak istiyorsak, onları biraz daha deşifre edecek olan bu programa biraz daha tahammül edilebilirdi.
Ayrıca bu program dışındaki televizyon programlarının ne kadar kaliteli ve yayınlanabilir olduğuda ortadadır.
böyle bir insan olma olasılığı yüzde 0 dedirten durumdur.
kaldırılması gündemde olduğu için sevindiğim ve dünyanın en gereksiz programı olmaya aday bir televizyon şovu.
erkek yarışmacılardan birini yarışma yayından kaldırıldıktan sonra armadada dizüstü bilgisayarının başında çevresine dahiyim ben evet dahiyim diye bakışlar atarken görmüşümdür.
dünya bankasının 2 şubesinin istanbulda olduğunu iddia eden hanım kızlarımızın yarıştığı (!) yeni jenerasyona bol bol küfür etmemi sağlayan ve hali hazırda bir türkiye gerçeğidir.
dahi olmaya yaklaşamamış ve salak olmakta çok başarılı , botox ve silikonla yarışmaya katılmış genç bayandan bir replik:
resimde adolf hitler sorulmaktadır : bu kimdir?
_hımmmmm...edolf fitler mi?
_hahhahhahhhahhh!!!
(ayıp beee sen nerde yaşıyosun hiç mi kitap okumadın gerzek....)
masaya çıkartılarak vicut şov yaptırılan ve behzat uygurunda bayıla bayıla izlediği bayanların yerildiği aptal bir yarışma.... behzat uygurun yanındada aygır gibi gülen bir bayan sunucu....kısaca berbat.....
behzat uygur: kalbimiz durunca ne olur?

yarışmacı: ölürüz!

bravo be...
kahrolsun rtük..ben özlem imi nasıl göreceğim şimdi!!!
öykü denen kiza cidden acidim. hadi tiflis i bilmiyorsun. ama mantigin da mi calismaz. solda izmir, sagda kars. neresi dogu ? üstelik bu kizin oradaki sözde güzellerden bile acik ara daha az güzel olmasi (cirkin demiyorum) da beni korkutmustur. umarim bir pozitif özelligi vardir. yoksa hasan ekinci tarafindan söylenmis cümle yakin zamanda kendisi icin uyarlanilabilir. (bkz: hem kel hem fodul üstelik ebleh)
ekrandan kaldırılması daha ne kadar yol almamız gerektiğini göstermiştir; basın özgürlüğünü yine unuttuk ve sansüre daldık sanırım!

yarışmayı izlemiyor ve bu formatta olan tüm yarışmalara kıl oluyorum ancak yayından kaldırılmasının gerekçeleri basının ne derece özgür olduğunun kanıtı gibi adeta; madem hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz, izlediklerimiz de hak ettiklerimizdir çünkü halkın geneli bu formata ilgi duyuyor!
bir bayanda ikisini bir arada bulamayacağınız 2 özellik.
türk televizyonlarında sık yayınlanan anlamsız yarışma programlarından sÂdece birisi. sÂdece.

öyle ki ilk başta amacını bile anlamıyorsunuz, o kadar gereksiz ve -et-e dayalı bir program ki.
yarışmacı çiftler var. kızlar özenle seçilmiş, güzeller. ama ya aptallar ya da aptal taklidi yapmaları istenmiş. erkekler ise nispeten düzgün, onlar da kÂh minderler üzerinden atlayarak kâh yanan mumu, mumu devirmeden yumrukla söndürmeye çalışarak çeşitli atraksiyonlarla partnerlerini memnun etmeye kasıyorlar.

aptal dedik, peki nasıl yÂni. şöyle ki öykü adlı bir kızımız var, eline harita vermişler;

+ tiflis nerenin başkenti biliyor musun?
- ay..o ne yaa...
+ bir başkent
- ispanya?
+ hayır, türkiye'nin doğusuna doğru bak
- doğu ne taraftı yaa...

yalnız kızlar içinde merve diye birisi var. dikkat kesilin.
rtük yılda 1 kez çalışıyor o da size patladı diyesim * * gelen yapım.
(bkz: kör oldum galiba göremiyorum)
Bitince çok şık oldu. Hele sunucular programı ülkenin aynası ilan ettiler ya, eyvah eyvah.. Ben en çok sunucu kıza üzülüyorum, iyiydi hoştu, şimdi o eski imajını kazanması zaman alacak düşüncesindeyim. Behzat için zaten söylenecek bir şey bulamıyorum, muhbir dedi ya. Ekmeğimle oynadınız uleyynnn diyemedi, e ne güzel uyutuyoduk milleti ve ne güzel dalga geçiyorduk, taş koydunuz diyemedi de, muhbir dedi. Hayırlı olsun.
Polis : Olum bak söyle bize senmi işledin bu suçların hepsini?

Zanlı : Hayır elinizde delil yok beni suçlamak için...

Polis : Bak ulen, çabuk öt yoksa seni güzel ve dahi evine yollarız.

Zanlı : Aman abi bohunuzu yiyim, göndermeyin beni oraya, evet katil benim onu öldürmeden önce tecavüz ettim, sonra parasını çaldım, evini yaktım, n'olur beni f tipi cezaevine gönderin dgm'de yargılayın ama oraya göndermeyin