bugün

şeytanla dans edersen şeytan değişmez, seni değiştirir.
aramakla bulunmaz fakat; bulanlar arayanlardır.
Her insan kaybeder; ama sevmeyen vazgeçer unutma. Bil ki aşk; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde biter aslında..
Paulo coelho
Kadın sevgi uğruna herşeye hazırdır, hatta sevişmeye de. Erkek ise sevişmek için herşeyi feda etmeye hazırdır; Sevmeyi bile !
paulo coelho.

Hayatta gözyaşlarımı hakedecek bir insan görmedim. Ya benim gözyaşlarım gereksiz, Yada uğruna gözyaşı döktüğüm insanlar değersiz.
Cemal Süreya.

sevgilin olabilecek birçok insan olabilir; ama unutma ki, Sevdiğin olabilecek insan bir tanedir.
Bob Marley.

bil ki düşmek değildir insanları üzen.. Elinden tutar gibi yapıp aslında itenlerdir insanı hayata küstüren.
Paul Auster.

Kural bu: En çok seven, hep en önce terkedilir. Unutma; Vedalar acıtsada, bazen gitmek gerekir..
Can Yücel.

Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna değmediğini gördüğün andır. Ve en büyük kaybın ona harcadığın zamandır.
Paul Auster.

Doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var: 'Her gördüğümü insan zannediyorum'..
Yılmaz Erdoğan.

Bütün kadınlar melektir aslında. Sadece kanatları kırıldığında süpürgelerine binerler. Hepsi bu..
Paulo Coelho.

Her yürek sevebilseydi eğer, ayrılık hiç olmazdı. Her seven yürekli olsaydı zaten 'aşk' bu kadar basit olmazdı !
Can Yücel.

sevgi ne güzellik ister, ne de özellik.. Sevgi, sadece yürek ister !
Can Yücel.

'Herkesi' ona benzetiyorsan, aşıksın demektir. Eğer onu 'herkese' benzetiyorsan, artık yalnızsın demektir.
Can Yücel.

Unutamasanda umursama. Çünkü biri için üzülmene değmez hayat. Zamanında altını çizdiklerinin üstünü çizeceksin bazen hayata inat
Dylan.

Erkek ya da kadın, ikiside birinin canını yakabilir; ama bir kadının canı yandığında, bir erkeğin başı belaya girmek üzeredir.
Paul Auster.

Sen sevdiğin için sakın utanma, Bil ki utanması gereken; sevildiğini bildiği halde sevmesini bilmeyendir aslında.
Çehov.

"Seni sevdiğimi anlayacaksın, sevmediğim zaman"..
pablo neruda.

'Hayatta kimseye güvenmeyeceksin' demek saçmalıktır inan. Ama kime 'iki defa güveneceğini' hesaplamalı insan.
V. Hugo.

Hayatın kuralı bu: Ya yanlış zamanlarda doğru insanları karşına çıkarır, Ya da yanlış insanla; zamanını harcatır.
Seneca.

Uyku probleminiz varsa; Bir sevgili bulun, o sizi ayakta uyutsun.
Marquez.

Bir ilişkide güvensizlik varsa ordaki sevgi yalandır. Ve güvenilmek, sevilmekten daha büyük bir iltifattır.
george macdonald.

'Gözyaşları söyleyemediklerini söylemek içindir sadece'.
Dostoyevsky.

En vefakar dostumuz gölgemizdir; ama unutma ki, O da yoldaşlık etmek için güneşli havayı bekler..
Hegel.

Mutluyken görmezden geldiğin şeyler mutsuzken kalbini kırar. Çünkü unutma, insan hatalarını mutluyken değil, mutsuzken anlar.
Çehov.

Off ! Neyine bağlanır ki insan bu kadar ? Sana bakmayan gözlerine mi, yoksa senin olmayan kalbine mi ?
Özdemir Asaf.

Kulaktan kulağa oynamak kadar ilginçtir aşk aslında. Sen ona 'Seni seviyorum' dersin, o başkasına.
Ceyhun Yılmaz.

Erkek adam ağlamaz denir ya, sakın inanma ! Unutma ki, erkek adam ağlamayan değil, bir kadını ağlatmayandır aslında..
Can Dündar.

Gidene söylenecek söz yok, sevse zaten gitmezdi; ama gelene de pek sevinmemek gerek, çünkü o da başkasından geldi..
Can Yücel.

Kadın kapris yapıp alınganlaşıyorsa sorun yok. Bir çözüm aradığını gösterir bunlar. Bil ki asıl sorun, sustukları zaman başlar.
Cengiz Aytmatov.

Üzülme.. Bil ki tanrı umudu en çaresiz anlarda yollar. Unutma, yağmurun en şiddetlisi en kara bulutlardan çıkar..
Frued.

Gözleri sürekli gözlerindeyse sana olan merakındandır; ama gözlerini senden kaçırıyorsa, o gözlerde sana ait birşeyler vardır.
Dostoyevsky.

Üzülmüyorum.. Çünkü hayat yeni birşey öğretti bana: Hiç gitmeyecekmiş gibi sevenler, hiç sevmemiş gibi gidenlermiş aslında.
Sunay Akın.
Yüz daha versen, yüz uman yüzler bilirim. Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim. Dünya öküzün üstünde derler; ama dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.

(bkz: Necip Fazıl Kısakürek)
çoktan günü geçmiş bir sevdanın kırıntıları, kalbimizi bozar oldu..
iki insanın tartışması birbirlerini sevmedikleri anlamına gelmez.
tartışmamaları da sevdikleri anlamına gelmez.
deniz kızı girmiş düşünceme ben iflah olmam.
herkes bir gün michael jordan olmak istiyor bense her gün michael jordan olmak zorundayım. michael jordan
''Doktorlar sigarayı bırakmazsam futbol oynayamayacağımı söylediler, ben de futbolu bıraktım" Johan Cruyff
"Dünya'da iki tip basketbolcu vardır Jordan ve diğerleri" Magic Johnson
çok aburcubur konuşuyorsun pişmanlayacaksın yine.
Muhabir: ispanya'da başarılı olabilecek misin?
Maradona: Top orada da yuvarlak değil mi?
sana seni seviyorum dediğim kadar anneme "peki annecim" deseydim, hazırdı cennetteki yerim.
''Çünkü dörtlük diye bir şey yok" "Neden bu kadar çok üçlük atıyorsun?" sorusuna Antonie Walker'ın cevabı...
elimi sallasam ellisi' diye bir şey yok .
daha dördüncüde "kaşar" damgasını yersin.
bütün sıfatları çıkarın hayatınızdan, nitelendirmeyin...
para karşılığında seks ile bedava seks arasındaki en büyük fark, para karşılığında seksin genelde daha ucuza mal olmasıdır. tezatname
"yeteri kadar basite sahip olmadan ne gerçek bir iyilik, ne de güzel bir aşk mümkündür" (Albert Camus)

nereye çeksen oraya gidecek anlamlı bir söz.
Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri ; Sokaktaki çamuru !..Diğeri ise ; Gökteki yıldızları görür...
"gereğinden fazla samimiyet hem cinste batağa, karşı cinste yatağa gider." (eastnbull)
bir ilişkiyi kadın başlatır, kadın bitirir. ama başlatan ve bitiren aynı kadın olmayabilir.
ihtiyarlık akıl ihtiyarlığıdır. Saç sakal ağarmakla adam olunmaz. (mevlana)
Duydum, unuttum; gördüm, hatırladım; yaptım, öğrendim.
"ülkenin, farklı şehirleriydik. ben sürgün yeri, sen başkent. ilk isyan hep sende başlardı. cezasını çekmek hep bana kalırdı"