bugün

Sabah kalk işe git akşam gel yemek ye yat uyu sabah kalk işe git.
sabah kahvaltıya kadar net.kahvaltı sonrası çekirdek,kahve.yolda arabanın önünü ayakla ittirerek bel hareketi.evde youtubeden video artı çay,meyve,ciklet.sonra bankamatikten para çekiş ve o niyetle yürüyüş artı zaman geçiriş.
çay üstüne çay.ön taraftaki tutmuş sarmaşığa su.içerdeki mandalinlerden atıştırış.öğleden sonra iş azalınca net.bi ara 10 dkk misafir ağırlama.arka odadaki sunta kapakları ağırlık atarak kırıp kömürlüğe atma.
kızılaya sorunsuz kan verirken kanın 1 gram daha düştüğünü öğrenmek.sonrası çokoprens ve soda.uyuz birinin sırası alınınca formu yırtıp gitmesi.sorun çıkmayan tek yer cami kaldı.öncesi nufustan yeni uyuz kimliği aldık.bi yere şifre giricekmişiz ama anlamadık nereye.rel yaptık.kayna baktık yerinde yoktu.5 tllik balık ekmekçi keşfettik.daha öncesi diğer ilçedeydik.boşuna nufusa sorduk kimliği.balıkçıda ekmek arası yapıp kahvede çayla yerken ekmeğinden çok çok az yedik.ordan kırtasiyenin birinde a3 renkli baskı yaptık.diğerinde de onu pvc baskıladık.sulu boya fırçası ucuzdu aldık.adam çay söyledi.ondan önce ile gittik bldy ile.ilde başvuru evraklarını(iki adet) doldurup verdik.çay-poça yaptık bi kahvede.dönüş için gaste aldık.gidiş dönüş %80 oturduk.eve akşama doğru dönerken bi yere torf dökmüşler.bi büyük torba doldurduk.yarın bi daha doldururuz.evde ayakkabının açılan yerine derby sürüp dıştan iple sıkıca sardım.tabi en önce içine gaste doldurdum ki sararken içe çökmesin ayakkabı.sonra ytk odasında yutub takılırken arabayı arap sabunuyla silip vakit geçsin dedim.koltukları sildim ılık suyla.yorulunca galiba tamsiyon düştü ki bulantı başladı.uzandım yemeğe kadar.sonra çayı balkonda içerken neti güzel çektiğini gördüm.çok soğuk değildi.göbekte çekirdek yutuba devam ettim.en son yazı yazıyım dedim.günün özetini yer işaretlerine ekledim.işte öyle.
Her zamanki gibi çok sevdik hiç sevilmedik.
bana da bugün kızılaydan mesaj geldi, üç kişiye hayat doğaya da bir fidan hediye ettiniz diye. kanımın bir kısmını ormana döktüler heralde.
sabah yağlı artı çay.sonra traş oldum kahve yanındaki eski tüskü berbere.hesaplıydı adam.güzel de kesti.sonra 2 saat yürüyüş.önce oraya kadar yürürüm dedim.ordan binerim.sonra dedim takıla takıla dönerim.iyi oldu.2 gün tüm damarlarım dilate artık.gidişte rel.dönüşte 45 dakka kütüphaneye takıldım.o kitaptan bu kitaba sektim.saranına denk gelmedim.inince otogarda ordan elma aldım akşam atıştırmalığı.çay içtim.çeşmeye ağzımı dayadım.yol kenarında atılmış torftan 2 torba da işyeri için doldurup bagaja attım.arabada ingilizce sözlük bakarken telefon geldi.eve döndüm.camlı köşeye rejisör sandalyesi koydum.üstüne battaniye attım.ortasına da minder, iyi oldu belime.neti de iyi çekiyo gibi.
fıtıkçıya gittik akşam.düzeltti etti.korse verdi.medikal açıksa alıcam.maça da bakamadık.çekişmeliydi ilk yarı.şu an ağrıyo.ama biraz yürüsem geçecek bi ağrı gibi.
sabah medikalciyi açık bulup çelik korseyi alıp güne güzel başlamak.ve günün de güzel geçişi.korkutan bi bacağıma giden sinir koptu kopacak hissiyle vardım medikale.sonra yavaş yavaş geçti o his.öğlenki süs biberiyle tamamen kayboldu.işyerine takılan ufolar modern bi hava katmış.böyle bi ay üssü alfa hissi.nostaljironik bi his.sonra barkodu ters çevirip sarma işi.poşet dosya klasörünü dizayn etme.bi ara o fotokopileri worde atmalı.erken çıkış ve avmsiz eve varış.yakındaki maketten hallediş.o arada 2 dakkada ıslandık.ayakkabının delikleri kaçırmıyor suyu ve yapıştırdığım yere en son japon sürmekle iiyi etmişim.stickerı yapıştırdım derbyle.ama 2 saat sonra yağmur yağdı.inşallah sıyrılmadı o arada kurudu.yarın bakıcam gerekirse ona da japon sürerim.
görsel
duvarın dökülen ve siyah-beyaz kağıt yapıştırılan yerine pembe boya sürmek. 9 tlye alınan ısıtıcı fanı kullanıma sokmak.öğle yemeği sonrası mandalina ve kahve.öğle arası yutub.taranan tercümanın kitabının görüntüsünü yazdırıp şeffaf dosyalı klasore geçirmek.
8.15 uyanış.8.50 otobüs.9buçuk çay-poaça.10 köpük.10.45 otobüs.11.15 köpüğü bırakış.vaktinden erken gelince önce bi uyuma çalışması.sonra kalkıp yemek yiyip yatakta çay.pcde billiardın kafasına verme.6-0 dan 6-7.win7 win.ahaha.sonra fishdom.sonra net.sonra saati 5 buçuk yaptık.daha 5 saat var uykuya.
kahvaltıdan sonra iyi-kötü-çirkinin nerdeyse tamamını gaste eşliğinde izlemek,45 cmlik saksı altı bulamayınca saksıyı ters çevirip idare ettirmek,avmde alışveriş sonrası köftecide soslu içli köfte artı salata,maçın yarıdan az fazlasını ızlemek,7-10 arası ağrı kesici,ağrı gidip uyku başlayan 10 da traş artı epil,sonra yatak.
postit kestim demin.öğlen pırasa vardı.en son bi neskafe gold çay bardağıyla.içerken sırrı önder konuşuyodu trt3te.değişecek isimler vardı tabelalarda ve saatler.onların kimini prittle wordden yazdığım yazıyı yapıştırdım üstüne,kimine daksil sürüp siyah pilotla düzelttim.bi ara 3-4 mandalin koparıp yedim.geçen gün de ağaçların altında 20 cmlik şeritler halinde pembe boya sürmüştüm böcek çıkmasın diye.bi ara o şeritleri uzatcam yere kadar.evdeki sulu sistem kullanılmayan süpürgeyi depoya koydum işyerindeki.yarın da borularını koyarım.3 tane beleş kapı kapatıcı geldiği ve beleş monte edileceği için teşekkürler.ilerdeki ufo iç,in de çıkışta 2 mt.uzatma 5 tane kroşe alıcam.yrn monte edicem.bi de kargo gelmiş.ilçeden alırım çıkışta.
görsel
akşam yemeği sonrası çekirdek-çay faslından sonra balkona geçip elmadır,mandalindir,3 tozlu daninodur,muzdur,çekirdektir,sakızdır,mısırlı patlaktır,meyveli sodadır vakit geçti.traş oldum bi ara.papatya çayı sonrası uyku çalışmaları başladı.
şu okul sıralarını daha yumuşak yapın ya uyuyamıyoruz tam da böyle.
gereksiz dersleri görünce okula gitmemeye karar vermek sonra ev işlerini görünce içimde oluşan büyük pişmanlık.
iş, okul, boş ders, tüh boşuna gelmişim hüznü, doğum günü kutlaması, ev oturması, son.
pek tat vermedi.
kargaburunla her işi görebileceğimi anladım.kablo ucunu çakmakla yakıp bununla çekmenin hazzı tarifsiz. o telleri bükmek.kroşeyle kabloyu duvara iliştirmek.klemple uçları yıldızla ucuca getirmek.hımm harika.
sadede gelirsek.peteğin oturma odasındakini ilk kez yaktık.kapıyı da kapadık.canım sobada kestane çekti ama nerdeee?
okulda saçma sapan uzun eşek, erik dalı, deve güreşi oynayıp öğretmenler günü nedeniyle boş derslerin tadını çıkardık. Daha fazla dayanamayan minnoş bedenim uyudu işte bu kadar.
Xamarin forms.
Sifira sufir elde var sifir.
Kalp kirma. Duyarsız kalma.