bugün

Hava bok gibi.
https://youtu.be/g9Konn2UC5k
bugün cuma diye sevinmeyin, hafta sonu 6 saat gibi geçip, yine pazartesi olacak. yani yarın pazartesi.
ne tarafa dönersen dön götün hep arkandadır.
"jöle süreyim mi ağbi?" diye soran mahalle berberine "çok az, saçı tutsun yeter, dışardan belli bile olmasın" dedikten sonra kafanın akşam evleniyormuşsun gibi bir hale gelmesi.
hatırlamak için yavaşlar, unutmak için hızlanırız.
Nefs imin kölesiyim.
Kürdistan kurulmayacak.
12 gündür kayısı topluyorum ve ellerim şişti.kafama dank eden gerçek ise sözlük galiba artık toplumsal ayrışma yaşı geldi çocukken hepimiz aynıyız. ama artık anlıyorum ki 12 günde kazandığım para bir zenginin taksimde yediği bir akşam yemeği bile etmiyor.ne kadar çalışırsam çalışayım asla bazı kişilerle aynı yerde olamayacağım.
Dünyada Gerçek diye bir şey yok.
bir hafta sonra yaz tatili başlıyor.
Üniversite aşkları otogarda biter.
"Fiziksel olarak en pis işlerde çalışanlara en düşük ücretleri öderiz.

Ruhen en pis işlerde çalışanlara ise en yüksek."
görsel
"Çapkın kadınların çoğu aslında şefkat çapkınıdırlar, seks değil.

Ya çapkın erkekler?

Onların çoğu da özgüven çapkınıdırlar, seks değil."
Sevilen, sanma ki; seven de ömürlüğüm.
belli ki sıcak olacak.
Büte gireceğim. Hayır gerçek olan şey şu; bütler bana girecek. Üzgünüm bu gerçek için..
görsel
eğer bir konuda gerçekten haklıysan, çıkan zorluklar karşısında isyan edersen eninde sonunda, bir sonuca varabiliyorsun; eğer bir konuda gerçekten haksızsan, ne kadar uğraşsan boşuna ve her iki durumda da sonuç itibariyle hak ettiğini yaşama durumu oluyor. benim gerçek görüşüm bu yönde oldu bu sefer, bilmem katılır mısınız.
"Bir halden bilmez cahile, kul eyledi zaman bizi."
leylim leyyyy leylim ley.
gerçek : sıfattır.

el ile tutulup göz ile görülecek biçimde tam anlamıyla var olan, varlığı hiçbir biçimde yadsınamayan, bir durum, bir olgu, bir nesne ya da bir nitelik olarak var olan.

kendisi gibi olan, aslına uygun bulunan, yapay olmayan.
ne kadar kaçsam da ondan hoşlanıyorum deli dolu halleri,enerjisi hoşuma gidiyor.
öleceğiz arkadaşlar.