bugün

Kendini eve kapatan insanların en iyi aktivitelerinden biridir. ev kuşu olmuştur efendim iyice.
yalnızlıktır.
bir oturuşta herhangi bir dizinin 20 bölümünü birden izlemekten iyidir. her ikisini de yaptım ama şu dizi olayı çok fena. asosyalliğin dibine vurduruyor.
her gece bir filmden illaki etkilenip benzeri olayları rüyanda görmeni sağlayan olaydır.
(bkz: film festivali)
oscar ödüllerini verecek olan komitenin olayıdır muhtemelen.
sinemayı önce sevdiren, sonra yavaş yavaş tiksindiren, sonra iyice nefret ettiren, en sonunda da sike sike tekrar sevdiren alışkanlıktır.
uzun bir süre yaptığım için 2000'in üzerinde film izlediğimi tahmin ediyorum. ayrıca bunun için eve öyle 10 milyarlık sinema sistemi, sony tesisatlar filan döşemeniz şart değil. kendiniz toplayacağınız mütevazi bir setle de gayet güzel keyif yapabilirsiniz.
özellikle yaz günlerinin vazgeçilmezi olan eylemdir.
efendim eğlenceli geçen 4 filmdir ertesi gün filmlerden bi kaç kare hatırlarsınız lakin eğlenirsiniz zamanınız güzel geçer.şu anlık rekorum günde 7 filmdir 4 yahut 7 film çok gibi görünüyor olsa bile bir arşivci yahut film sever için göz açıp kapayıncaya kadar geçer.
günde 7 film izlemekten iyidir.
2 saatten hesap etsek bir günden 8 saatin eksilmesidir. kayıp veya kazanç olma durumu filmlere göre değişir. bir de hava güzelse evde oturup 4 film izlemenin mantığı yok bence..
Avareliktir. Kalk traş ol ziktir git sigortalı bir iş bul çalış anasını satayım.
o gün başka işi olmayan kişinin yapabilceği eylemdir ama alışkanlık haline getirdiyse boku yemiş demektir.
inanılmaz keyiflidir öyle böyle değil.
(bkz: seni pislik)
ev kuşu olmaya gerek yoktur. filme saat 17:00 gibi oturur sabah 5 gibi kalkarsanız hiç sorun oluşturmaz... elinizde kalan güzel bir gece güzel flimler ve sağlam bir muhabbet olacaktır. dahası 6 film bile izlenebilir.

(bkz: öğrenci yurdundan bildirildi)
geliştirilmiş hali günde bir dizinin yarım sezonunu izlemektir. mutual yaşamın ekrana bağlı kalma halidir. açlık, susuzluk gibi önemli ihtiyaçlar bu sırada kişinin bilinci dışında kalır eksikliğini hissetmez. bir nevi uyuşma hali de denilebilir.
artık halisülasyon gördürten,hayatı artık film üzerinden algılamaya başlatan, daha çok üniversitede veya işsizken yapılan durumdur.
film izlemeyi çok severim ama 3. film sonrası bıkıyor be insan. marjinal fayda denen bir şey var aga. bir süre sonra zarar oluyor artık. asosyallik iyice asosyalliği doğuruyor. felakete sürükleniliyor. yaşadım ordan biliyorum. güvende kayboluyor ve insanlardan sıkılır hale geliyorsunuz.
ne demiş ilk tıpçılar beri her alim. orta yolu,kıvamı gözetmeli ve haddi aşmamalı.
günde 4 film
haftada 28 film
ayda 122 film
yılda 1464 film
nerden buluyonuz la o kadar filmi. korsancılar siziiii.
(bkz: film maratonu)
film festivali'nde bile ulaşılması zor rekordur, biri kısa film olursa yani bir kısa üç uzun metraj şeklinde nirvanaya ulaşma durumudur, tabi filmler tarkovsky filmi ise ayrıca takdire şayandır.
büyük bir oha çekmektir. hiç mi işin gücün yok.
film festivali hareketidir. hepsi bittikten sonra kafayı muhallebi kıvamına sokması muhtemel eylemdir.
kısa filmse ve her biri 1, 2, 5 dakikalık filansa neden olmasın.
ben daha yüksek bir rakam verebilirim.
(bkz: beyin amcıklaması)
öğrenciyken yapılan eylemdir. nitekim artık çalışıyorsanız bu ayda 4 film izlemektir artık.