bugün

(bkz: ici kan aglamak)
duygusal iniş çıkışları hızlı gelişen insanlarda yaşanır genellikle,güzel resimdir gülerken ağlayan insanınki
"oglum bak cok gulduk cok aglayacagiz" seklindeki kehanetin gerceklesmesi durumudur.
anneler bu eylemi bol yapar.
beşiktaşın bu sezon şampiyon olması halinde tanıdığım bi çok yazarın başına gelebilecek durumdur.
duygu karmaşası yaşamak, kafayı sıyırmak, kendinden geçmek..
(bkz: düşünürken gülmek)
(bkz: aglarken gulmek)
fıkranın sonunun acıklı bıtmesi
iki duygunun da aynı anda yaşanması. hem ağlanacak hem de gülünecek iki durumu aynı anda yaşarsın.
babam ve oğlum filminde daha en başta sinemadaki herkes ağlamaya başlamıştır. yanındaki bir arkadaş(m.k.) 'ben bu filme ağlamaya gelmiştim ama' diye hayıflanırken film arası verilir. herkesin gözler kıpkırmızı dışarı çıkılır, m.k. gayet pozitiftir. 2.yarıda hala ağlayamıyorum diye hayıflanmalar devam etmektedir. filme kaptırırsınız, musluklar açılmıştır yine. ağlamanız durulmuşken, sağ tarafınızdan tüm sinemdakilerin aksine sesler gelmektedir. m.k. salya sümük ağlamakta ve herkesin duycağı bir şekilde burnunu çekmektedir. filme mi ağlayasınız m.k.ye mi gülesiniz.. işte o an yaşanan karmaşayla ona bakıp kıkır kıkır gülmeye,filme bakıp ağlamaya başlarsınız. herkes dönüp size bakmaktadır, ama engel olamazsınız. o tarifsiz ağlamaya gülmektesinizdir ama göz yaşlarınız da durmamaktadır. çevredikilerden uyarı alırsınız ama elden ne gelir işte o an yaşanan duygu karmaşasıdır bu.
sevinç gözyaşlarının söz konusu olduğu yerlerde vuku bulabilir efenim.
gözlerinden yaş gelinceye kadar gülmektir. keşke sık sık başımıza gelse.
bundan böyle "kadınbudu köftenin adına pirinçli köfte,dilberdudağı adli tatlinin adına da ay tatlisi dememizin daha doğru olduğunu" duyduktan sonra yapılan eylemdir.
maskeleriyle dolaşmayı adet edinenlerin pek ala yaptığı , denediğim ama çok zorlandığım ve yorulduğum eylem . şimdi acıyorum içi kan ağlarken kahkahalar atarak etrafa herşey yolunda izlenimi vermeye çalışana . gözlerin ağlıyor be kardeşim , git aynaya bak , ne kadar ses çıkarsan , ağzını ne kadar açsan da gözlerin ağlıyor...
tabiatta herhangi bir şey haddini aşınca zıddına dönüşür: at arabasının tekerleri çok hızlı dönmeye başlayınca sanki tersine dönüyor gibi görülür. o halde bütün üzüntülerin sonu mutluluk, bütün gülmelerin sonu gözyaşıdır. sevincin de, hüznün da aşırısı insanı öldürür. kahkahalarla gülen kişinin gözünden sonunda yaş akar.
(bkz: fethullah gülen)

soyadına bakarsanız hep gülüyor ama ne zaman görsek hep ağlıyor.
sinir bozukluğu, mutluluk göz yaşı gibi faktörlerin sebebiyet verebileceği durum.
ruh sıkıntısının en belirgin örneğidir. bir patlama noktasıdır.
(bkz: hastamla beni başbaşa bırakın)
"Teşekkürler hayata, Bana bu denli veren; Bana kahkayı verdi ve gözyaşlarını
Böylece ayırırım sevinci Kederden, şarkımı oluşturan o iki öğeyi; Ve sizin şarkınızı ki aynı şarkıdır. Ve herkesin şarkısını ki benim kendi şarkımdır" *
cok karsılastıgım bir durum.
ufak capta gozlemlerime göre hayat boyu sürekli gülümseyen insanlarda ortaya çıkan durum.
sinir bozuklugunada baglanabilir tabi
icin kan aglaması durumudur. cok gülen cok aglar derler ya bu önermeyi dogrular niteliktedir aslında. insan, cevresindekileri üzmemek adına hep neseli, sen sakrak dururken aslında bes yuz tane sey düsünüyor hangisine üzülüp aglayacagına sasırıyor olabilir. belki de acısını gülerek unutmak istiyordur kim bilir. Ayrıca unutulmamalıdır ki gülerken aglamak, aglarken gulmekten cok daha beterdir.
çok gülmekten kaynaklanabilir,

yahut çok ağladık sonra gülmeyelimin zaman kayması yaşamışıdır,

surata çarpanıdır.

sonra şimdi olmuştur.

olur yani olmaz değil.
ağlanacak hallerine gülenlerin gerçekleştirebildiği eylemdir..
bozuk psikolojinin göstergesidir.
değişik bir duyguymuş. hayatımda bir kez yaşadım. kuvvetli bir kahkahanın ardından hönkürük hönkürük ağladım. arada hiç boşluk olmadı. hissiyati ise,

-ulan son bir haftadır ağzıma sıçıldı. komik şeyler aslında gül gitsin dibine kadar.
-off çaresiz mi kaldım ne. salak mıyım ben. ühü.