bugün

lazer ile gözü tedavi ettirmenin halk arasındaki tabiri.
göz kusurunun lazerle ameliyat olmak suretiyle düzeltilmesi işlemi...
(bkz: kestaneyi çizdirmek)
yakın zamanda başıma gelecek hadise. subjektif yaklaşmayayım diye söylüyorum, kısacası gözlükten kurtulmaktır.
(bkz: lasik göz ameliyatı)
(bkz: gözüne dövme yaptırmak)
Halk dilinde retina üzerindeki laser operasyonlarının genel adıdır. Doktorları kasaplaştıran operasyondur ayrıca. Allah korkusu olmadan yatırdıklarını lazerle biçerler. Çok büyük riskleri olan bir operasyondur.
gerçekten de on numara bir operasyondur. terreddütsüz yaptırtılmalıdır. gözlük guiza ise lazer ameliyatı ibrahimovictir.
götü çizdirmekten daha iyimser bir tedavi şekli.
erken yaşta yapılmaması gereken operasyon. 18 yaşında yaptırılır yaş 27 olunca tekrar geri döner miyop ve daha da artmış bi numarayla. tekrar çizdirmek istenir fakat gene geri geleceği öğrenilir çünkü orta yaşlara kadar göz numarası ilerlemeye devam eder. istediğin kadar çizdir geri gelecek. en azından 25 yaşına kadar kesinlikle yapılmaması lazım. beni 9 sene idare etti sağolsun ama şimdi kullanmayı hayal bile edemediğim lenslerle başbaşa bıraktı gitti.
ilk iki hafta acı çekilen bir operasyon dur.

tavsiye eden kadar etmeyen de mevcut dur.
Müthiş ötesi bir şeydir. Ne gözünüzü acıtan zahmetli lenslerle ne de sapı rahatsız eden, zırt pırt düşen, camı buğulanan, bulanıklaşan gözlüklerle uğraşırsınız artık. Biyolojik olarak müsait olur olmaz yaptıracağım ameliyat. Bilim nelere kadir.
riskli heralde ama bu hayatta risksiz ne elde edebilirsiniz ki.
Dünya göz hastanesi doktorlarının önerdiği devlet hastane göz doktorlarının karşı çıktığı ameliyat.
Kararsız kaldım.
askeriye için çizdirme! anlarlar.
Polislik için çizdirmişti bir arkadaşım birkaç yıl önce. Sorun çıkmadı.
polislik 2.00 ye kadar kabul ediyor. polislik için 1.90 bile olsa çizdirmeyin. boşa çizdirmiş olursunuz.
Halk arasında lazerle dioptiri operasyonuna verilen isim.
Gerçekten bu tabir de bir iq turnusolü.

Gö*ü çizdirmek ne amk! Mal mısın?