bugün

cumartesi günü olacağım ameliyattır. sağ gözdeki kasların fazla kasılmasıyla sol tarafa bakarken sağ gözüm kayıyor. küçükken fazla atari oynadığımdan dolayı sanıyordu ailem fakat doğuştanmış. hatta doğumun zor olmasıyla da alakalı imiş. yeni öğrendim ben de bunu. bu yüzden yıllardır kafamı sağ tarafa yatık bakıyorum. tam dik değil. 5-10 derece sağa yatık ve bu ndan dolayı yanaklarım eşit olarak gelişmemiş. o anda farkına vardık biz de. fotoğraf çekti. çok dikkatli bakınca sol yanağım sağ yanağımdan az daha büyük. ilerde geçer dedi doktor. ama ameliyat şart dedi. korku yok ama ilk ameliyat. biraz tedirgin insan..
Bugun oldugum ameliyattir . Allah doktorlarin belasini versin. Kadin igneyi burnuma kadar soktu aglayabilirsin diyor birde. Birdaha olsem gozumden ameliyat olmam nesteri bile hissettim testere filmi gibiydi serefsizler. Siz siz olun gozunuzde kitle varsa, yani gozkapaginda, asla aldirmayin ameliyatla. Birakin kalsin orda. Cigliklarinizla rahatsiz etmemis olursunuz kimseyi. O kaltak doktorunda allah belasini versin.
ilk göz ameliyatını yapan alim Ammar dır.
Annemin diyabet yüzünden gözleri iyi görmüyordu.
şehrimde devlet hastanesi ve eğitim ve araştırma hastanesi ameliyat konusunda yetersizdi.
il dışında Dünyagöz de ameliyatını yaptırdık 2 ay önce. hastane 14000 lira olan ameliyat ücretini indirim yapıp 10400 liraya kabul etmişti. Şeker yüzünden ilerlemişti göz rahatsızlığı.
şahsım göz yanmasından muzdarip olduğu için, şahsıma uygulanması gereken operasyon. Çizdirmek lazım bu gözleri. Fakat eşrafımdaki bazı insanlar tekrar zuhur edebileceğini söylediler. O yüzden şimdilik askıya aldım bu işi.
daha iyi bir dünya görmesi dilenir.
Olmayı düşünüğüm ama ihmal ve tereddüt ettiğim ameliyattır.
Saç kılından ince dikiş atıyorlarmış ben bunu duyunca rahatladım.