bugün

jennifer lopez'in yaptigi eylemdir herhalde.
- olm bak indirme beni aşağıya

+ götüne güveniyo.. lan olm sen kilo almışın.
(bkz: arkası sağlam yazar tribi)
bir insan üzerine, cesaretini götünden aldığına dair varsayımda bulunmaktır.
veya bir çeşit gaz vermedir. inceden inceden,
"götüne güvenen öne çıksın." v.s.
(bkz: jennifer lopez).
cesaretli olmak.
kabadayı filminde mükemmel oyunculuğunu konuşturmuş olan rasim öztekin in, canlandırdığı sürmeli karakterinin hakkını vererek yaptığı eylem.
- cezmi götüne güveniyor musun?

+ ne o fırtına mı lazım?
insanlara güvenilmeyeceğini idrak eden kişinin yaptığı en mantıklı şeydir. "g.tüme güvenirim daha iyi" demiştir. doğrudur. bazı insanlar, g.t kadar olamazlar. g.t, daha güvenilirdir.
(bkz: Bana bulaşmak G üven Ö zveri T ecrübe ister)
çok sağlam ibne olmanın yarattığı özgüvenle hissedilebilecek hissiyat.
özgüveni ifade eden argo deyiş.
(bkz: götün yiyosa gel lan)
götüne kişilik yükleyerek yalnızlıktan onunla konuşmak da olabilir...

(bir tuvalete gitme ritüelinde:

-sana güveniyorum koçum. hadi bakayım yüzümü kara çıkarma /akabinde bir kaç şaplak atılır sırt sıvazlamasına gönderme/
bir kişin hangi konuda olursa olsun kendine çok güvenmesi ve güçlü olduğu hissettirmesidir.
Tayt giyip sokağa çıkan kızların yaptığıdır. Böyle her adım attığında o götün loblarının mimikleri ahengli bi şekilde bıngıl bıngıl... Neyse.
(bkz: didem soydan)
Dar kot uzerine kısa üst giyen herkes "götüne" guvenir. Evet.
(bkz: bu sene fb şampiyon olmazda götüme trafo sokarım)

böyle bir şey olsa gerek.

trafo bildiğimiz trafo mu bu arada?

(bkz: trafo)
göt şekli yuvarlak hatlara sahip güzel toplu bi şeyse kendiliğinden gelen duygu. off o göte bülbül öte der geçerik bizde. onun güveni daha da artar sonra.
bugun carsıda beklerken, bu lafın ne demek oldugunu idrak ettim.
kalabalıgın icinde kimisi süklüm püklüm, kimi sahte bir ozguvenle yuruyordu ta ki mıymıntı bir anne-baba'nın yanında tavus kusu gibi dimdik duran ve etrafına bakınan bir kız gorene kadar; "icimden dedim neyine guveniyor bu kız da boyle etrafına delici bakıslar fırlatıyor?" o anda kızın kalcalarına bakmamla agzımın payını aldım tabiki.
gotune (dıs gorunusune) guvenmeyen sımarıklık yapamaz bu dunyada...