bugün

Buraya gunah sehri diyenler baska yer gormemis sanirim, anadolu comari misiniz lan.normal bi yer iste.
kesinlikle caddelerinde hayat kadınlarının dolaştığı, çetelerin müzik dinleyip racon kestiği, her saatine en az 5 suç sığan bir yer değildir görükle.
normal öğrencilerin bulunduğu normal bir köydür. elbette hırlısı hırsızı, fırlaması, şebeği, hapçısı var ama altıparmak' da, çekirge' de, heykel' de ne kadar varsa görükle' de de o kadar var.
öğrenciliği yaşamak sadece evden fakülteye fakülteden eve gitmek değildir. aşık olacaksın, sevişeceksin, içeceksin, arkadaşlarınla toplanıp sohbet edeceksin, iyi kötü anıların, sevdiğin kafeler, güzel yemek yapan, müzik çalan mekanların olacak, oralarda vakit geçireceksin.
bu yüzden görükle' nin olmadığı bir uludağ üniversitesi çok renksiz kalırdı. iyi ki görükle var.
aşırı abartılan yer. bilmesek neyse. evet.
ilk gittiğim sene olan 2006 da minibüse parayı uzatırken abi iki köy öğrenci alırmısın diyorduk ve hakikaten köy gibi yerdi jandarmamız vardı gece 12 dediğin zaman bütün dükkanlar kapatılırdı bir tek petrol ofisinin marketi açık olurdu bizde gece 12 den sonra petrole gidip simit, sigara, meyve suyu gibi şeyler alarak sabahlardık.

geçtiğimiz haftalarda gene gitme fırsatı yakaladım yerleşim filan hala aynı ama burger king, mc donald's, gloria jeans filan bozmuş köyü bu kadar büyümemeliydi görükle o sevimli haliyle kalmalıydı dedim.
Bursa nın sin city si.
Şu sıralar travesti kaynayan yer.
hayatımda gördüğüm en sktiriboktan yerdir.
Ömür törpüsü.
hadi yine iyisiniz kurtuldunuz.

(bkz: bursaya kurulacak genelev projesi)
bursa' da bir ogrenci yerleşim yeridir. ustteki entry hangi kafanın ürünü onu anlamadım ama.
Üniversitelerin ekseriyetle ne tip insanlar yetiştirdiğini gösteren mekan. Üniversiteye izdivaç mekanı gözüyle bakan hanzoları düşününce şaşırtıcı da gelmiyor hani.

Bunlardan adam olmaz. Ailelerine yazık aq.
Eylül haziran arası ikamet ettiğim; eğer ayyaşsanız fazlasıyla ayyaş, eğer kumarbazsanız fazlasıyla kumarbaz, eğer fahişeyseniz fazlasıyla müşteri, eğer dolandırıcıysanız fazlasıyla enayi, tabii eğer kendi halinde düzgün bir insansanız fazlasıyla adam gibi adam bulabileceğiniz bir öğrenci yerleşkesidir. Bu yüzdendir ki bok atanı da; seveni, tavsiye edeni de çoktur.
üniversite sadece fakülteden - eve, evden - fakülteye yaşanamayacağı için üniversite hayatının yaşanmasının değişmezi olan köydür.
üniversite sadece derse girmek, not almak, ders çalışmak, vizeden, finalden geçmek değildir. yeri gelecek uzun yürüyüşler yapmalı, değişik ambianslı kafelerde güzel kahveler içmeli, birileriyle flört etmeli, arkadaşlar edinmeli, onlarla içmeli, sohbet etmeli, pes atmalı, film kiralamalı, spor salonuna yazılıp spor yapmalı, basketbol, voleybol oynamalısın. yoksa üniversite hayatı yaşamış sayılmazsın.
güzel bir köydür görükle. iyisi de vardır kötüsü de.
2005-2009 arası üniversite okurken köy olan mezun olduktan sonra da ooo seawind mezun olmuş hadi coşalım dercesine bulvarın tahtını ele geçiren güzel yerleşke.
dün itibariyle zorunlu olarak gidip yine karın ağrıları yaşadığım yerleşke. neyse ki şeker gibi bir insanın misafiri oldum da keyfim yerine geldi. uludağ yüksel lise'nin öğrencileri bulunur genellikle.
Uludağ üniversitesinin çoğu bölümünün kampüslerinin bulunduğu mevki.
cadde tamam da sokak araları geceleri çok sessiz olan köy. yalnız, bazen o sessizliği bir öğrenci evinden gelen çığlık çığlığa bağıran kız sesi bozuyor. seks gırla..
Amma abarttiniz surayi ya. Bi numarasi yok kucucuk bi yer, haftasonlari +30 yas erkekler gider burda kari varmis diye, o kadar yani.normal bir ogrenci yerleskesi. Kucuk izmir diyolar bir de.tovbe estagfurullah.
iki gündür yazbitiren rüzgarlarının estiği memleket. benim için de kendisinden ayrılık rüzgarları anlamını taşıyor bu biraz da. 20li yaşlarınızın ortasında kendinizi yaşlı hisseebilirsiniz burada. belli bir yaştan sonra çekilecek memleket değil açıkçası. 30 yaşında olup** görükle'de yaşıyorum demeye utanabilirsiniz biraz. görükle gencecik öğrencilerle onların umutlarıyla, güzellikleriyle, enerjileriyle dolu olduğu kadar hatalarıyla da dolu bir yer haliyle. çok abartmamak lazım bu halini.
Burada yaşayan, fotoğraf çekiminden anlayan bay ya da bayan arkadaş arıyorum. Bir günlük bir takı resmi çekme işi için ücret de ödeyeceğim.
bir süre güzel geldikten sonra nefret ettirir.. her şeyin ufacık bir yerde el altında olmasından sebep üşengeçliğe meylettirir. her an sizin dairenizden de gürültü çıkması muhtemel olduğundan rahatsız olsanız dahi şikayet edemezsiniz ileriye yatırım yapmak için. her gece tekel bayiilerin önünde 1-2 saat geçirseniz bol aksiyonlu kavgalar izleyebilirsiniz. 6 yıldan fazla kalırsanız yaşınız ilerlediğinden gece petrolden sigara alma dönüşü gördüğünüz elinde son birasıyla sallana sallana evine gitmeye çalışan , eskiden ekmek çıktı gözüyle baktığınız ufacık kızlara ve ailelerine acımaya başlarsınız. o kadar küçük dairelerde yaşamaya alışmaktan başka evlere gittiğinizde boşluk ve yalnızlık hissedersiniz.
yerleşmek için can attığım öğrenci işgaline uğramış bölge.
insan öğrenci olmayınca burada kendini tuhaf hissedebiliyor.
allahıma yaşanmaz. sırf 2-3 arkadaş var diye gidiyorum yoksa burada 4 sene geçer mi lan.
4 yıldır yaşadığım yerdir efendim. şöyle ki 18-19 yaşlarında geldiyseniz gözünüze çok güzel gelecektir. bitmeyen gece hayatı cıvıl cıvıl caddesi ile gerçekten öğrenciye fazlasıyla hitap eden köy. dolmuş ücretleri 1.50 lira oldu bu arada. neyse çalışmaya kalktığınızda ise az paraya çok iş yaptıran mekanlar vardır. çekirdek ve ada kahvesi genelde üniversiteye yeni gelmiş kız düşürmeye çalışan öğrenciler ile doludur. ne yazık ki kız nüfusu baya bir azdır o kafelerin. alkollü mekanlarda ise havelka ve benzin başı çekmektedir. gece kulüplerinde ise başı çeken zift ve babba nın yerini artık mo santral ve 22.02 almaya başlamıştır. benim gibi yıllardır orada yaşayan insanlar ise artık bu zevklerin hepsini tatmış ve mütevazi yaşamlarına geri dönmüşlerdir. parası olana çok cazip bir yerdir hatırlatmak gerekir. bursa merkezinden kız düşürmeye gelen insanlar çıplak gözle hemen belli olur. farkediliyo abi adamın bakışlarından hareketlerinden vs. öğrenci olmadığı anlaşılıyor yani. tabi sırf bunları sömürmek için görükle'de yaşayıp gününü gün eden kadıncıklarımız da vardır. siyasi olayların son yıllarda biraz şiddetlenmiştir görükle'de. genel olarak kollektifler mhpliler ve tgbliler ağır basmaktadır. ha birde unutmadan atsızlarda azımsanmayacak seviyededir. atsızlar ve kollektifler genelde birbirlerinin evlerine pusu atarlar. her fener galatasaray derbisinden sonra kavga çıkar. bu kavgalarda galatasaraylıların başkanı tolga denen zevatın etkisi büyüktür. benim gibi sevmeyen insan çoktur. hatta öyle ki kendi taraftar grubu içerisindeki öğrenciler bile sevmez bu tolga'yı. neyse dediğim gibi ben artık sıkıldım. görükle'nin bana sunduğu bütün nimetlerden yararlandım. ha birde unutmadan görükle gayet rahat biryerdir. ahlaksızlık olarak tanımlamaya gerek yok. kadın başınıza gecenin bi yarısı sokaklarda dolaşabilirsiniz. fakat bir de şu merkezden gelen faça şahinli elemanlar olmasa harika olacak. kızlara laf atmak içip içip dağıtmak hep bunlarda.
haberlere eskort çeteleriyle konu olmuş yer. öğrenci ağırlıklı bir yerleşim mekanında böyle operasyonların devamı umuluyor.

http://www.olay.com.tr/es...an-cete-cokertildi/46434/