bugün

hislerinizi görmezden gelin bu sayede bir daha hiçbir şey hissetmeyeceksinizdir.
iplememek, umursamamaktır.
Kötü niyetli insanlardan kurtulma yolu.
Yüzleşmek daha karakterli bir şey.
Psikolojik şiddettir. gerekli midir peki, zaman zaman evet. Karşı tarafa sık uygulandığı takdirde travmatik etki bırakabilir. Hoş değil.
En iyi intikam şeklidir.
en iyi yaptıgım istir, ustume yoktur gercekten tek en iyi yapabildigim bu ama iste icim diyor ki git git bak bakim sana bakıyor muuuı git sarıl git konus bilmemne ama iste durusumuzdan cizgimizden kaymamak adına bazen boyle kucuk oyunlar yapıorum kendime.
yutkunmaktır aslında.
ya tepki vermeye mecaliniz yoktur ya da artık buna değeceğini bile düşünmezsiniz.
Bazı durumlarda sanıldığı kadar kolay olmayandır.

Cehalet Nasıl görmezden gelinir?
Ya kabalık sabalık, nezaketten uzak duruşlar ve söylemler?
Kişilik haklarınıza tecavüz eden, hakaret eden hadsiz Nasıl görmezden gelinir?
Hayatınızın, ülkenizin taaa içinde olup, gündemi belirleyenler, onları Nasıl görmezden gelelim, var mı bi fikri olan?

Zordur görmezden gelmek, hatta imkansızdır çoğu kez.
Lakin göz görmüş, kulaklar işitmiştir artık...
Çokta kaale almamak, sesine, bir hareketine yada reaksiyonunu yanıt vermemenizdir.. Karşı taraf için cidden can sıkıcı olabilir..
her zaman standart olarak yaptığım şeydir.
(bkz: birinin yaşadığını biliyorken öldüğünü düşünmek)
Sevilmeyen birine karşı yapılabilecek en büyük kötülüktür. Gidip saçını başını yolmak yerine kale bile almayın ki o da kendini dünyada bir çöp gibi, bir toz bezi gibi hissetsin.
Bazıları bunu gerçekten çok iyi yapar.
kötü bir durumdur. çünkü insan, kendini gurur duymasını isteyen birileri olmasını ister.
tabi iyi yanları da olabilir ; (saygıda kusur ,küfür vb. ifadeler, sürekli yalan söylemek, katil olmak, hırsızlık, öf demek asi olmak ve zina yapması) utanma duygusunu yitirmemiş ise tabi ki görmek istemez.
Ulusözlük'teki pek çok başlık için yaptığımı farkettiğim eski bir alışkanlık.
Umursamamak.

Aslına bakılırsa bu eylem, karşı tarafa çok kapsamlı bir şekilde psikolojik saldırıdır.
Bilinçaltı tahribatıdır.

"Kafana çivi çakmayı bile düşündüm, ama daha kötü bir şeye karar verdim; seni görmezden geleceğim."
istemsizce 2. entryi için "sil butonu" aradım. düzen delisiyim ben.

görmezden gelmeyi beceremiyorum.
kötü bir durumdur. çünkü insan, kendini gurur duymasını isteyen birileri olmasını ister.
tabi iyi yanları da olabilir ; (saygıda kusur ,küfür vb. ifadeler, sürekli yalan söylemek, katil olmak, hırsızlık, öf demek asi olmak ve zina yapması) utanma duygusunu yitirmemiş ise tabi ki görmek istemez.
Sinir olunan insanlar için dünyanın en müthiş eylemi. Canını sıkan konular için dünyanın en güzel kişisel gelişim konusu.
Bazen yapılabileceklerin en iyi ve en mantıklı olanıdır.
Konfordur.
bu aralar baya sinir edici olduğunu fark ettiğim durum.

bunu fark etmemi sağlayan olayın benim üzerimde denenmesi maalesef.

her neyse sabır dileyin bana koçlar.
kötü bir durumdur. Çünkü insan, kendini gurur duymasını isteyen birileri olmasını ister.
Cok konusmaktan daha iyi bir cevaptir. Asil anlatilmak istenense gormezden gelinen kisinin gormezden gelen kisiye karsi yaptigi bir yanlisi anlamasini istemektir.
Bazen en gerekli şeydir. Sıkıntı vermez, kafa rahat olur. Hayatı güzelleştirir bir nevi.