bugün

ismini yavuz turgul'un da çok sevdiği üstad neşet ertaş'ın aynı adlı türküsünden alan en güzel türk filmlerinden.yine aynı filmde üstad neşet ertaş dünya'nın halil'le esenler otogarından memleketine geri dönecekken nazım'ın(şener şen) eline bir karanfil bıraktığı sahnede karlı dağlar adlı türküsünü live performance ile bir söylemiştir ki filmin bence insanı kendinden geçiren kısmıdır.

hasret düştü gönlüme
yürekten yaralıyım
tabipler derman vermez
bir bahtı karalıyım

gönül alanım nerde
gönül bilenim nerde
bu devasız derdime
derman olanım nerde

gönül derdi yar derdi
hasret yaman zor derdi
onu çekmeyen bilmez
çekenlere sor derdi

garibim gönül arar
gönül bilene sorar
bu gönül yarasını
gönülü bilen sarar
rafet el roman'ın yeni albümünün açılış parçası
gelmiş geçmiş en iyi türk filmlerinden biri.başından sonuna kadar sizi ekrana bağlıyor.özellikle müzikleri çok sağlam
filmden anlayan herkesin beğeneceği filmin adı. ne kadar izlesem de bıkmayacağım, anlamlı ve seyretmesi zevkli film.
bütün müzikleri bir başka güzel olan türk filmidir. sırf o türküleri izlemek için filmi açıyodum bi ara, saniyelerini bile ezberlemiştim, sonunda hepsini indirdim de rahatladım.
(bkz: etek sarı)
insani izlerken alip baska yerlere götüren, film boyunca baska bir sey düsündürtmeyen, yüzünüzde tatli gülümsemeler ve hüzünler birakan, sonunda insanin canini acitan ve keske böyle bitmeseydi dedirten, güzel soundtrackleri olan harika film.
izleyicilere oscar'a boşu boşuna aday adayı olmadığını kanıtlamış mükemmel bir film.
tür sinemasının son yıllarda gösterdiği büyük gelişmenin miladı olan ve tekrar tekrar izlenebilecek kalitedeki türk filmi...
cok begenmedigim film. nazim (sener sen) in kizi rolundeki feraye nin (devin ozgur cinar) monologu filme damgasini vuran cumlelerle bezenmistir. kiz orada kisaca soyle diyordu hatirladigim kadariyla;

- babam yaptige ise cok inanan tam bir gorev adamiydi. hepimizden once gorevi gelirdi. biz baska bir seydik onun icin. her zaman 2. planda kalan birileriydik. bir gun cok hastalanmistim. 41 derece atesim vardi. babam bana vakit ayirmadi , ayiramadi. doktora goturmedi. bugun benim bu yuzden cocugum olmuyor. o gunku yuksek ates yumurtaliklarimi harap etti.. eger hemen hastaneye yetisebilseydik..

ve gozleri dolar..
ailesi icin yapmadiklarini baskasi icin yapan andropozlu nazim ogretmenin ask hikayesidir gonul yarasi.. benim gozumde.
bu akşam 22:00 itibariyle kanal d'den yayınlanacak olan mükemmel film.
(bkz: siddetle tavsiye etmek)
an itibariyle kanal d'de yayınlanan türk filmidir.
nazım (şener şen):
-hayat son ana kadar sürprizlerle doludur.
-hepimiz hayallerimizin kurbanıyız; benim adım niye nazım, senin adın niye piraye, abininki mehmet?...

gibi akılda kalıcı (en az iki) cümleye sahip film...

ve tabi ki:
(bkz: etek sarı)
an itibariyle tv de final sahnesi oynayan türk sinemasının yüz akı filmlerinden.
kanal d tarafından boku çıkarılan harika türk filmi.
"insanlık ölmemiş" dedirten, güzel günlere dair umut veren, "küçük şeylerle mutlu olabilsek keşke küçük dünyalarımızda" diye düşündüren duygu dolu film. ve sormamak elde değil: nerde o ölümüne sevdalar, her şeye rağmenler?**
gönül yarası mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir. çok güzel ve akıcı bir konu, acıklı bir aşk hikayesi.

(bkz: finali muhteşem olan filmler)
meltem cumbul'un sesinin bile kulağa hoş geldiği film.
neşet ertaş ın bir türküsünü de dinleyebildiğimiz tam süper film.
erkan'ın şarkısı. tamally maak'ın türkçe uyarlaması.

Gönül yarası
Söylediğin son sözlerle açılan bir aşk yarası
Kanar yana yana
Bi tanem dön geriye ben her şeyi unuturum
Barındıramam gururu aşk derler buna

Ne anlamı var, ne anlamı var
Olmayınca bu hayatın ne anlamı var
Ne anlamı var inan bana
Bu ev sensiz yalnızım bu sabah
Alışamadım sensiz geçen bu ilk sabahım

Gittiğin o an durur aklımda
Henüz on saat olmadı daha
Odam sıcak yine de üşüyorum
Ne anlamı var sen olmayınca

Gözüm kapıda dönersin diye
Dönüp affettim dersin diye
Allah'ım duy dualarımı
Bırakma onsuz beni bir daha

Ne anlamı var sensiz günün
Ne anlamı var sensiz gülün
Ne anlamı var yalnız benim
Ne anlamı var sen olmayınca
Meltem Cumbul'un söylediği türküye vurulduğum filmdir, Şener Şen'in sanırım son yer aldığı film.
aynur dogan- incir agaci
meltem cumbul- ayrılık atesten bir ok
meltem cumbul- etek sarı
turkulerini zevkle dinledigimiz film. yavuz turgulve sener senikilisine tapılası bir yapımdır. bu ikili aralık ayında vizyona girecek olan kabadayı filmiyle aramiza donecek...
efsane senaryo yazarı ve yönetmen olan yavuz turgul hocadan efsane bir film...
film harikaydı. oyunculuklar güzeldi. bunlar da herkes hemfikirdir. ama filmde beni geren nokta, takoz'un her an kavga etme tehlikesiydi. adamın efsanesi bitecek diye istim üzerinde oturdum.
neşet ertaş'ın karlı dağlar isimli aşk ağıdını seslendirirken zaten hikayenin verdiği acı ile seyirciyi titreten hatta ağlatabilen bir filmdir. o kadar güzel bir finali var ki siz başka şeyler beklerden bir anda sizi koltuğunuza çakıyor etkisinden uzun süre çıkılmıyor.