bugün

entry'ler (100)

benim cumhurbaşkanım abdullah gül değil

Cumhurbaşkanı niteliklerine sahip olmayan birinin Cumhurbaşkanı olması durumuna isyan edenlerin sarf ettiği söz. Buna ben de dâhilim.

(bkz: Benim cumhurbaşkanım Ahmet Necdet Sezer)

2 agustos 2007 istanbul yagmuru

gök gürültülerinin akabinde şiddetlenen ve bazı yerlere şimşek düşmesine neden olan olaydır. iyidir, beklenen bir olaydı.

kadının rüyada erkek olarak ilişkiye girmesi

Anormal bir durumdur, etken olarak bilinçaltı kaynakları araştırılmalıdır.

tarifi imkansiz aci

aileden birini sonsuza dek kaybetmek.

akp iktidarının yolsuzluk dosyası

Gemi değil Gemicik'in kaynaklarıdır.

(bkz: durmak yok satışa devam)

haco pulo

pasajın tam ortasında yazın sandalyelerini açan, yan taraftaki bohem alandan biraz pahalı olan ama kaşarlı tostu susurluk tostunu geçmiş, gidip görülesi, görüp epey kalınası bir yerdir. Bir de orada kitapların üzerinde uyuyan şişman bir tekir vardır, asabidir, cüneyt arkın gibi bakar o yüzden adını sayko koydum. Çok hoş bir pasajdır aynı zamanda, sessiz ve sakindir.

barajı aştık geliyoruz

'Atatürk barajını mı?' kalıbında karşı soru sorulabilecek cümledir.

sahaf

kitap kokusunun buram buram insan ruhunu yakaladığı, bir de sahafla haşır neşir olmuşsanız hiç çıkamadığınız, çıkmak da istemediğiniz yerdir.

kedi beslemek

sadece hayvanları da sevebilme üst yetisine sahip insanların yapabildiği bir şeydir, bir de kedi nankördür zırvasını aşmış olanların.

seker kavanozu

nota kâğıdına da sarılabilen, içinden çocukluk geçen kavanozdur.

namusu bacak arasında arayan insan

bacak arası mantığının eti namusla eşdeğer saymasından kaynaklanan durum ya da namusu başka somut şeylere ilişkilendirmek... namus beyinde de değildir, karakterdedir, ahlak duygusunda, biraz da vicdandadır.

(bkz: bir de arka odaya bak)

babanın sevgisinin anlaşıldığı anlar

insanın, birinin bu başlığı açarken neden 'babası ölmüş olanları düşünemediğini' düşünürken hissettiği sızının giderek yavaşladığı andır.

bir erkeğin en seksi olduğu an

etrafındaki insanları bir sözüyle muma çevirdiği andır. bunu kendi kız arkadaşına yaptığı an da kadınlar tarafından seksi bulunur.

şebnem ferah ın göğüsleriyle bozmuş yazarlar

Takıntılı, gocuntulu, biraz da toy yazarlardır. Yararlı işlerin ne olduğunu sürekli karıştırırlar, yararsız şeylere de taparlar. Vesselam sana ne kadının göğüslerinden, onun göğsüdür, isterse dekolte giyer, isterse giymez. Herkes kendi göğsünün muhasebesini tutsun.

kırk altı numara ince topuklu bayan ayakkabısı

sandaldır.

sevgilisi olmayan yazarlar

kafası rahat, yaşamdan keyf alan, aşkın ve sevgilinin gerekliliğine inanmayan yazarlardır.

ak güvercin

çok özlenen bir siyasetçinin simgesidir.

datça

artık temiz, nemsiz havası tükenmeye yüz tutmuş, nemden nefes alınamayacak duruma gelmiş güzel ve sakin bir yarımada.

bir fotoğraf çekinebilir miyiz

neye benzediği bilinmeyen, gençlerin beynini popüler olanla sömüren, hatta bundan para kazanan bir şarkı.

bakın bugün de şeriat gelmedi

hala amacın şeriat değil ülke topraklarını satmak, parçalamak olduğunu anlamayan bir kimsenin en gaflet sözüdür.

(bkz: kukla hükümet)
(bkz: kukla yönetim)

tıpkı amerika'nın geçmişte kullandığı ülkeler gibi değil mi, tarih tekerrürden ibaret.