bugün

devletin yasal mafyacılığa soyunması durumudur.
zorunlu genel sağlık sigortası borcudur. bir zamanlar amil bey vardı onu hatırlatır.

"zorunlu değil mecburi."
annenin "odanı topla" cümlesi gibi geriyo lan artık bu.

çıkarmayın olum şu başlığı yukarı.
Ödenmesi gereken borçtur.

Hem hastaneye gidip bedava muayene oluyorsun hemde buraya gelip yok çok borcum olmuş bilmem ne ağlıyorsun.

Ayıp ediyorsun amk!
Bizdeki sosyal devlet anlayışı sözüm ona! Ulen böyle bi şey çıkarılıyor da ölüden bi şeyler isteniyor. Adam zaten işsiz panpa sen daha niye adamı zora sokuyorsun,zaten her halükarda muayene ücreti almıyor musun!
Sileriz dediler, sileceğiz bakın oylar bize dediler sonra, siliyoruz ama bütçe kaldırmaz dediler, silebilirize getirip iyi silkelediler.
Sosyalizm sistemini aratan borçtur.
ebeveynleri tarafından yalan söyleyememe konusunda uzmanlaştırılmış topluma aykırı bireylerin maruz kaldığı uygulama.
o test işine hiç girmeyecektim ben.
hayır, gelirim var diye sevinecek kıvama getirdiler.
babadan hafta sonları alınan ortalama 100 lira.
annenin sutyen banktan çekilen kefilsiz krediler.
kamillerden alınan borç paralar.
belli ki gelirimiz var çok şükür.
e yalan söyleyecek değiliz.
neyse ki işlendik, paralandık da böyle bir meselemiz de kalmadı.
meselesi olanlara sabır ihsan eyle yarabbim.
sağlıcakla müminler.
AKP ye oy veren adamın bu borca itiraz etmeye hakkı yok hala daha 90 larda hastane kuyruğu vardi diye kendini kandirsin zavallı.
götverenlerin savunduğu borçtur. devletin insanı salak yerine koymasıdır. zaten ilaç alırken muayene ücretinin ödendiğini bilmeyen amcık ağızlıların böğürmesidir. bu ülkenin yanıp kül olması lazım.
Asgari ücrete gelen zamdan sonra %30 artmıştır.

Ak orospuların savunduğu borç aynı zamanda.
Tam tamina aylik odemeler yuzde 36 oraninda artmi$tir.
Asgari ücrete yapılan zammı senden aldığını onlara verecek. ama asgari ücrete zam yapıldı. yapıldı ama marabalardan alınsın ki maaşa zam yapıldı desinler.
Sözlükte tartışılması kabak tadı veren borctur.
işsizim hem de devlete borçluyum ve borcum katlanarak artıyor. sürekli borçlanacaksam, ne işe yarayacak ki bu devlet? olmasın, vatandaş olarak beni de korumasın, neyi kimi koruduklarını da herkes biliyor.

vergilerimizi ezmeye devam etsinler, gözümüz yok Allah artırsın aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yesinler, çatlayana gözlerini toprak doyurana kadar arazi rantı kovalasınlar ama gölge de etmesin, borç da çıkarmasınlar başka bir şey istemiyoruz zaten.
hani siliyorlardı lan. niye dert ediyorsanız hala? yine mi yalan söylemişler?
benim bir türlü anlamlandıramadığım, neden hem sağlık hizmeti alamayan hem de parası olmayan işsiz adamdan alınıyor anlayamadığım borçtur. aşağıdaki yazıda güzel açıklamış arkadaş.

--spoiler--

http://www.gazeteyeniyuzyil.com/makale/lahmacun-893

--spoiler--
askerlik borcundan sonra gelen en buyuk borc. bu sikimsonik iki borc yuzunden ulkeyi terkettim.
yokmuş gibi davranılan borç. halbuki kazık gibi bekliyor.
kendinizi yok edin veya ikametgah adresinizi yok edin veya aileniz ile bağınızı yok edin kurtuluyorsunuz. tabi bu zamanlama önemli.
Hükümetin halka soktuğu kalın kazıklardan yalnızca biri.
işsiz insanlardan alınan sağlık borcu. devlet hastaneleri bedava yaptı. evet.
Yeni habere göre herkesten silinmeyecek olan borçtur. kurallara bağlanmış. herkesin sevinmemesi gereken haberlerdir. suriyelilerin ücretsiz sağlık hizmetleri aldığı bir ülkede kendi vatandaşından çatır çatır alacağı borçtur.
Bu işin peşini bırakmadım. Bugün çeşitli yerlerden bilgi aldım. borçları sildik dediler. yarın gidip sistemden bakacağım. söyledikleri gibi var mı diye. hatta herkesinkini sildik diye açıklama yaptılar. eğer siz de bu durumdaysanız gidip araştırın yoksa tekrar borç kapsamına alınabilirsiniz. ödeme meselesi nden değil haksızlık olduğu için mücadele ediyorum. eğer uzun süreden beri bakmadıysanız borçlarınıza bakınız. onların söylediğine göre bu borçların silinmediği haberleri sosyal medyanın abartması olarak ifade ediyorlar. gençler yarın sizin için araştırmaya devam edeceğim.
Şüphesiz ki anasının amı gibi olmuş 7.400 tl

Ödemek boynumuzun borcudur.