bugün

isp. gri
hüzünlü anlarda dinlenince insanı serseme çeviren quebec'li black metal grubudur.
Devolver digital tarafından yayınlanan 2D platformer oyunu. Oyunun görselliği ve estetik yönden tasarımı kesinlikle oldukça sanatsal duruyorken oynanış tarafında platform puzzleları çözerek ilerletiyor.
Sanatsallık benimde çok hoşuma giden birşey ama buradaki resmen bomboş bir sanat kasma. Abicim oyun çok güzel görünüyor, baktıkça insanın içi hoş oluyor da oyun nerde? Burada oyunun cevap hakkı var, bitirmedim çünkü gerçekten içim bayıldı. 1 saatlik falan bir oynanışını tamamladım, sonrasında sildim. Hikaye zaten anlatmadı o dakikaya kadar, herhangi birşey bilmeden ileriyoruz, hoş. Oynanışta zaten olabildiğince ağır ve hantal mekanikler üzerine kurulu. 2D platformerde dash etmeye alışmış bir bünyeye o merdivenleri tek tek in dediğinde haliyle siniri kalkıyor benim gibi herifin.

Oyun oynamaya yeni başlamış biri oldukça sevebilir bu oyunu. Ama oyun oynayacağım diye ömür çürütmüş bünyelere biraz sıkıntılı bir içerik.
sanat yönetmenini, müziklerini yapanı, level dizaynını tasarlayanı ayrı ayrı öpmek istediğim oyun.

Dünyada gördüğüm en minimal, en sanatsal, en naif, en zarif oyun olabilir kendisi.
sonu ile, 2 yetişkın, eşek gibi adamın gözlerini ayrı ayrı doldurmuştur.

https://www.youtube.com/watch?v=LAo15LzFwbM