bugün

bir üst solunum yolu enfeksiyonu dur.çok bulaşıcıdır.Ateş,halsizlik,burun akıntısı gibi sonuçlar doğurur.
ing. tutmak
(bkz: gripin)
tenis raketinin sapına sarılan el terlediğinde raketin kaymamasını sağlayan, bide raketin ele iyi oturmasını sağlayan özel bi madde.
ing. flu.
doktoro gidildiğinde 1 haftada, gidilmeden 7 günde iyileşilen akar kokar bir hastalıktır. aşısı olduğu söylensede salya sümük olayına bir nebze faydası vardır. sonuç; bir hafta yatmadan kurtulamazsın.
grip aşısı ile önlemi alınabilen hastalık.
yurdum insanın henüz aşısını alışkanlık haline getirmediği, hasta olduktan sonra "seneye muhakkak aşısını olucam" dediği, olur olmadık yerde burun akıntısı ile başlayıp, ateşli, kabuslu geceler yaşatan, işten okuldan kaytarmanın en güzel yolunu sağlayan hastalık.
geçen kış*kuşlar arasında çok moda olan hastalık çeşidi.
(bkz: grip aşısı)
yıldan yıla güçlenen hastalık. yaklaşık 1 ay önce ağır şekilde geçirdim ve şu sıralar da sevgili mikrobun akciğerlere bodoslama dalarak broniş başlangıcına neden olduğunu öğrendim. şakaya gelmez bu işler sevgili sözlük ahalisi.
insanı burnundan soğutur bu hastalık. burun sırf aksa başımın üstünde yeri var ancak silmekten tahriş olur, kızarır, ağrır, kendini devamlı hissettirir, gıcık eder, adama nerde bunun fırlatma düğmesi bile dedirtir.
$irketlerin bir cogunun hastalik olarak gormedigi bir bokmu$. izin verilmez. s.ke s.ke cali$irsiniz. götün ba$in akiyormu$ kimsenin umurunda olmaz. ulan bende en az 10 ki$iye bula$tirmazsam adam degilim!
(bkz: kotuyum ben kotuyum)
son 2/3 haftadır ortamın salgın hastalığı, virüsler havada asılı kaldıkları için fazla havalandırılmayan ve kalabalık olan ortamlarda alınan nefesle birlikte üst solunum yollarını işgal ederek, ilk önce vücutta inceden bir kırgınlığa ardından yataklara düşürecek kadar vahim bir hastalığa çevirirler.

bu dönemlerde bol bol sıvı tüketmek mümkünse c vitamini sık sık almak, dinlenmeye ve vücudu aşırı yormamaya dikkat edilmeli.
önce gözlerinizde biraz ağırlık, boğazınızda hafif acı, halsizlik, aşırı yorgunluk gibi belirtilerle geliyorum diyen hastalık.
alm. grippe
(bkz: force grip)
her insan evladının tadacağı salyalı sümüklü evlere şenlik hastalık.
formula 1 'de Otomobilin yol tutuşu veya zemine tutunmasına verilen ad.
şu aralar revaçta olan hastalık.
(bkz: echinacea)
hiç beklemediğiniz vakitte basa gelen sinsi pezevenk.
tatilde basa geldi mi gayet can sıkıcı olan hastalıktır.

yaz günü, hadi havalar serinledi son 2 gündür ama nedenini anlamadıgım sekilde kendisini belli etmeye baslamıs hastalıktır.

benical cold ile kontra-atak yapıp hızlı hücumlarla gol arıyoruz.
uğul uğul kulaklar. gıdıklanıyor derimin altı, kulaklarımın içi, beynimin içi. yaz günü hasta mı olunur, yok mu bunun mucizevi ilacı?
bütün vucudu ağrıtan, salya sümük gezdiren, hayata küstüren bir hastalıktır. antibiyotik kullanımının gereksiz olduğu, bol vitamin ve parasetamol grubu bir ilaçla tedavi edilmesi daha etkilidir. ilaçlada 1 hafata da geçer, ilaçsızda.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar